آبیاری نهال گردو

اگر آبیاری نهال گردو به درستی انجام شود میتوان گفت شما تا حدی زیادی برداشت گردو خوبی را خواهید داشت.درختانی که آبیاری اصولی و درستی دارند، محصولات و درختان سالم‌تری خواهند داشت. در این مقاله از نهالستان آرتین نهال قصد داریم به آن بپردازیم.اگر میزان آبیاری از 1 حد مشخص عبور کند باعث از بین رفتن درخت گردو می شود.

آبیاری نهال گردو

آبیاری  از مهم ترین اصل های پرورش گردو میباشد که دقت بسیاری را میطلبد.گردو از آن دسته از میوه هایی میباشد که میتواند از یک کشاورز ساده میلیاردر بسازدفپس ساده از کنار آن عبور نکنید.سعی کنید 0 تا 100 پرروش گردو را اصولی ،علمی وحرفه ای به کار بگیرید تا به سود اقتصادی بالایی برسید.

عدم آبیاری درست درخت گردو موجب می‌شود تا درخت گردو نتواند به‌خوبی عناصر و مواد غذایی را از خاک دریافت کند و درنتیجه رشد و باروری خوبی نداشته باشد.
در صورت آبیاری غیراصولی درخت گردو شاهد به بار نشستن گردوهایی کوچک، سیاه، چروکیده و کم محصول خواهید بود و تمام زحمات و هزینه‌هایی که کرده‌اید، از بین خواهد رفت. تضمین موفقیت یک باغ گردو به نحوه آبیاری آن وابسته است

شرایط آبیاری نهال گردو

برای آبیاری درخت گردو چندین روش وجود دارد که در ادامه هرکدام را بررسی می‌کنیم و با معایب و با مزایای آن‌ها آشنا می‌شویم.
نحوه آبیاری درخت گردو در شهرهای سردسیر و گرمسیر باهم تفاوت دارند چرا که میزان بارش سالانه در هر شهر متفاوت است. میزان بارش باران برای باغداران و کشاورزان در برخی سال ها به میزان قابل توجهی کمتر از حد انتظار بوده است. به همین علت باید با نکات آبیاری درخت گردو آشنا شوید تا اگر منطقه شما با تغییرات بارش‌های سالانه مواجه شد، توانایی مراقبت از باغ گردو خود را داشته باشید.

ترفند های مهم قبل از کاشت نهال گردو

 

نهال گردو مناطق سردسیر، از جهت اینکه به سرما و بیماری ها تقریبا مقاومت زیادی نشان می دهد؛ درنتیجه میزان آبیاری آن با 1 نهال گردو مناسب کاشت در مناطق گرمسیری تفاوت دارد. عموما آبیاری نهال های گردو سردسیری به میزان حداکثری 6000 متر مکعب در هر 1 هکتار نیاز دارد.


نهال گردو مناطق گرمسیری ، به دلیل آنکه این نهال های گردو مقاوم به شرایط گرم و خشک هستند میزان آبیاری درختان گردو؛ نیز لازم است تا هر هفته تکرار شود تا ریشه های درخت گردو به خشک شدن کامل نرسند. اگر احساس می کنید در 1 فصل میزان بارش ها افزایش قابل توجه ای داشته است؛ نیاز به آبیاری درخت گردو؛ مجدد ندارید.

آبیاری درخت گردو به روش غرقابی

یکی از بهترین روش‌های آبیاری درخت گردو است. در این روش آب به لایه‌های عمیق خاک نفوذ می‌کند و ریشه‌ها تا مدت طولانی مرطوب خواهند ماند. البته در این روش خیلی باید مراقب بود تا آبیاری بیش‌ازحد انجام نشود.

در این روش آبیاری درخت گردو در تابستان باید هفته‌ای یک‌مرتبه انجام شود. البته خاک نباید حالت غرقابی پیدا کند که با توجه به آموزش‌هایی که در ادامه بررسی می‌شود، به‌راحتی می‌توانید زمان درست آبیاری و جلوگیری از آبیاری زیاد را پیدا کنید.

هم چنین در ارتین نهال بخوانید:بهترین بادام

روش قطره ای

در روش آبیاری قطره‌ای درخت گردو باید میزان آبیاری درخت گردو در سال 3 تا 4 هزار مترمکعب باشد که حدوداً نیاز است تا از هر قطره‌چکان در ساعت حدود 4 لیتر آب خارج شود.

 روش دیم

در صورت استفاده از روش دیم برای آبیاری درخت گردو به حدود 760 میلی‌لیتر بارندگی سالانه موردنیاز است.

در زمان آبیاری درخت گردو توجه کنید که آب با تنه درخت برخورد نداشته باشد چراکه باعث می‌شود تا بیماری به سایر درختان منتقل شود.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com