اگر برنامه ای برای احداث باغ هلو با عمر طولاتی و برداشت تجاری دارین!اینکار حتما باید با تحقیقات و مطالعات کامل انجام شود .کاشت  هلو باید با توجه ویژه به شرایط آب و هوایی،خاک منطقه ،امکان دسترسی به بازار و…انجام گیرد .ما در آرتین نهال احداث باغ هلو به سبک اروپایی را به شما گردآوری کردیم.

احداث باغ هلو به سبک اروپایی

خاستگاه میوه درخت هلو،در جهان  به کشور چین بازمی‎گردد. هلو میوه ای تابستانه آبدار شیرین و کرکی است که طرفداران زیادی دارد.

هلو، (Prunus persica)، درخت میوه از خانواده گل رز (Rosaceae)، که در مناطق معتدل گرمتر هر دو نیمکره شمالی و جنوبی رشد می کند. هلو به طور گسترده به صورت تازه مصرف می شود و همچنین در پای و پینه دوز پخته می شود. کنسرو هلو یک کالای اصلی در بسیاری از مناطق است. انواع گوشت زرد به ویژه سرشار از ویتامین A هستند.

 

درخت هلو معمولاً عمر کوتاهی دارد و تنها 15 تا 20 سال دوام می‌آورد. طول عمر درختان هلویی که در باغ‌های پرورشی کاشته می‌شوند بسیار کمتر از این رقم است

 

اصول کاشت نهال گردو

احداث باغ هلو به سبک اروپایی

 • درختان هلو کوچک تا متوسط ​​به ندرت به 6.5 متر (21 فوت) ارتفاع می رسند. اما در زیر کشت، معمولاً با هرس بین 3 تا 4 متر (10 تا 13 فوت) نگهداری می شوند. برگها سبز براق، نیزه ای شکل و نوک تیز بلند هستند. آنها معمولاً غده هایی در پایه خود دارند که مایعی برای جذب مورچه ها و سایر حشرات ترشح می کنند.
 • برای کاشت هلو،یک نوع درخت هلو را انتخاب کنید که در آب و هوای شما رشد می کند. درختان هلو در اقلیم هایی با تابستان های گرم و زمستان های سردتر از 45 درجه فارنهایت بهترین رشد را دارند. بیشتر انواع هلو برای رشد موثر به زمان در دماهای سرد نیاز دارند. این دوره خواب سرد به عنوان “نیاز ساعت سرمای درخت هلو” شناخته می شود. قبل از انتخاب نوع هلو، تعداد ساعات سرمای معمول آب و هوای شما را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شرایط مورد نیاز برای نوع هلو مورد نظر شما را برآورده می کند.

 • در اواخر زمستان یا اوایل بهار بکارید. درخت هلو را در اوایل بهار بکارید تا کل فصل رشد را داشته باشد تا قبل از زمستان با محیط سازگار شود. درختان هلو ریشه لخت (درختانی خفته که بدون خاک روی ریشه نگهداری می شوند) را در اواخر زمستان بکارید.
 • محل کاشت هلو را در مکانی کاملا آفتابی انتخاب کنید. یک مکان بسیار آفتابی و بادگیر ایده آل است. منطقه ای با خاک شنی با زهکشی خوب را هدف قرار دهید که PH آن بین شش تا هفت باشد. اگر خاک شما زهکشی ضعیفی دارد، درخت هلو خود را در یک بستر باغچه یا ظرفی پر از خاک شنی و حاصلخیز یا مخلوط گلدان بکارید.

در آرتین نهال ببینید:درآمد میلیاردی با کاشت انگور سیاه 

 • یک گودال کاشت حفر کنید و یک چوب درخت را به زمین برانید. سوراخ را چند اینچ عمیق تر و دو برابر پهنای گلوله ریشه درخت ایجاد کنید. چوب درخت را با چکش به زمین کنار سوراخ، حداقل دو فوت عمق دهید. یک تپه خاکی کوچک در پایین سوراخ کاشت ایجاد کنید.
  درخت را در سوراخ قرار دهید. ریشه های درخت را روی تپه خاکی پخش کنید. بالای تاج ریشه باید در سطح زمین باشد، در حالی که پیوند پیوند (برآمدگی در تنه پایین بین پیوندک و پایه) باید دو تا سه اینچ بالاتر از سطح زمین قرار گیرد. سوراخ را تا نیمه با خاک پر کنید و به آرامی آن را در اطراف سیستم ریشه مخلوط کنید.

 • خاک را آبیاری کنید و چاله کاشت را پر کنید. خاک را با آب خیس کنید و صبر کنید تا زهکشی شود. سپس بررسی کنید که آیا عمق تنه درخت تغییر کرده است یا خیر و در صورت لزوم تنظیم کنید. بقیه سوراخ را با خاک پر کنید.
  یک حوضچه خاک بسازید. یک حلقه خاک به ارتفاع سه تا شش اینچ در اطراف ناحیه ریشه انباشته کنید. این حوضه خاک در آب نگه داشته و به آن اجازه می دهد تا به تدریج در خاک خیس شود.یک مالچ ارگانیک را در اطراف ناحیه ریشه پخش کنید. مالچ به آب بندی رطوبت و غنی سازی خاک کمک می کند.
 • شاخه های کناری را هرس کنید و بالای درخت را کوتاه کنید. درخت را قطع کنید تا فقط 30 اینچ قد داشته باشد. این تضمین می‌کند که درخت جوان شما مقدار زیادی چوب میوه‌دهی تشکیل می‌دهد، که منجر به افزایش تولید میوه پس از بلوغ درخت می‌شود. تنه درخت را با استفاده از گره های درخت به چوب وصل کنید.

نهال هلو فرانسه پیش رس


برای مشاوره رایگان کاشت هلو و یا ،خرید پرفروش ترین نهال های هلو با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال انگور،خرید نهال گردو   با کارشناسان نهالستان آرتین نهال در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

 • میاندوآب ، کوی رابری 
 • 0440000000
 • 09141812003
 • artinnahal@gmail.com