چرا مغز گردو سیاه میشود؟

افزایش باردهی گردو،چیست؟اگر شما راه و روش افزایش باردهی گردو را مسلط باشید ،در کوتاه مدت میتوانید به درآمد میلیاردی برسید. زیرا برای شروع، به سرمایه‌ی کلان احتیاج ندارد، دانش و مهارت تخصصی و آکادمیک نمی‌خواهد.در ابتدا که تصمیم به کاشت نهال گردو دارید باید درست ترین تصمیم را بگیرید. باید با توجه به اقلیم منطقه و شرایط آب و هوایی و مقدار بارش باران و اختلاف از سطح دریا خرید نهال گردو را انجام دهید.

افزایش باردهی گردو

در ابتدا که تصمیم به کاشت نهال گردو دارید باید درست ترین تصمیم را بگیرید. باید با توجه به اقلیم منطقه و شرایط آب و هوایی و مقدار بارش باران و اختلاف از سطح دریا خرید نهال گردو را انجام دهید.خرید نهال گردو باید از انواع نهال گردو مناسب ترین آن ها را برای منطقه آب و هوایی خودتان انتخاب شود تا راه های افزایش باردهی درخت گردو را رعایت کرده باشید.

رعایت نکات کاشت نهال گردو بسیار بسیار در باروی آن موثر است. پس حتما این موارد باید رعایت شود.

از راه های افزایش باردهی درخت گردو ایجاد بستری خوب برای کاشت آن است. خاک خوب و آماده کردنش برای کاشت بسیار مهم است. بعد از خرید نهال میوه باید به فکر بستر کاشت باشید. باید برای کاشت نهال گردو، خاکی را انتخاب کنید که سنگ نداشته باشدو فشرده نباشد و نیمه سنگین باشد. دارای ترکیب اصولی و مناسبی از رس، شن، لومی باشد.

قبل ازکاشت نهال شما باید در آزمایشگاه بررسی شود تا کمبود مواد مغذی را با کود برایش جبران کنید. مقداری هم کود آلی در خاک باغتان داشته باشید.

خاک باید خیلی خوب زهکشی شود و خیلی خوب هم ترکیب شود. بعد از آن یک گودال با عمقی در حدود 1 متر و شعاع 70 سانتی متر حفر کرده و نهال گردو را در شرایط خوب آب و هوایی در خاک بگذارید. تا 14 روز بعد از کاشت نهال نباید گرما و یا سرمای زیاد به نهال وارد شود. دقت کنید که نهال ها با فاصله مناسب از هم کاشت شوند. اگر فاصله بین آن ها کم بااشد، ریشه ها در هم تنیده می شوند. مشکل نور رسانی پیدا می کنند و بازدهی خوبی از محصول حاصل نمی شود.

پس از راه های افزایش باردهی درخت گردو نحوه کاشت و رعایت فاصله بین نهال ها است. فاصله درست بین نهال ها بسته به رقم آن ها بین بازه های 7 در 5 و 7 در 7 می تواند فرق داشته باشد.

آبیاری نهال گردو

نهال گردویی که تازه کاشته شده است تا 10 روز نیاز به آبیاری داشته و پس از اینکه بالغ شد هر یک هفته تا 10 روز، یکبار آبیاری کافی است. البته که تعیین میزان دقیق ابیاری به اقلیم و رقم گردو بستگی دارد. پس نیاز به بررسی دقیق و تخصصی دارد.

افزایش باردهی گردو
افزایش باردهی گردو

کوددهی مناسب برای روش افزایش باردهی گردو:

چه زمانی باید به درخت گردو کود داد ؟

زمان کود دادن به درختان گردو  مسئله مهمی است . اگر این کار را به موقع و در زمان درست انجام ندهید به جای آن که درختان پرباری داشته باشید همه آن ها را از دست می دهید . به طور کلی زمان ایده آل برای کود دادن به درختان گردو در بهار و درست قبل از شروع رشد گردوی جدید است .

مهم‌ترین و اساسی ‌ترین راهکار برای پربار کردن درخت نهال گردو و البته حفظ سلامتی آن، کوددهی است. کود به مثابه‌ی غذای درخت می‌ماند و از آن جایی که درخت موجودی زنده است، بدون غذا زنده نخواهد ماند.

توصیه متخصصان بر آن است که در سال‌های اولیه، با بهره بردن از کودهای (حیوانی) و یا کودهای شیمیایی، منبع تغذیه مورد نیاز درخت را تامین نمایید. این کار معمولا باید در زمستان انجام بگیرد. بعدا که درخت رشد کرد و به اصطلاح جان گرفت، این کار باید هرسال و در فصل بهار انجام شود.

 از مهم‌ترین کودها برای درخت گردو، می‌توان به:

  1. کود نیتروژنی،
  2. فسفر
  3. پتاسیم
  4. کودهای پوسیده ی دامی و… اشاره کرد.

خاک مناسب جهت پرورش درخت گردو:

توصیه بر آن است که خاک کاشت درخت گردو، نرم باشد؛ زیرا ریشه‌ی این درخت در خاک نرم، رشد و نموی بهتر و بیشتری خواهد داشت. به علاوه، لازم است که قبل از شروع به کاشت، خاک هر باغ مورد نظر آنالیز شده و در صورت تناسب، اقدام به احداث باغ گردو شود

نهال گردو کاغذی

قبل از کاشت نهال گردو زمین را با کود تقویت کنید

شاید تصورتان این باشد که فقط کوددهی برای بعد از کاشت نهال گردو است.خیر شما می توانید در ابتدا خاک زمین یا باغتان را با کود به خوبی تقویت کنید.این مورد می تواند نتیجه عالی و رضایت بخشی را داشته باشد.

حتما مساحت زمین را به خوبی اندازه گیری کنید سپس مقداری از خاک زمین را برای آزمایش که بیماری و آفاتی در آن وجود ندارد و یا دارای میزان لازم عناصر است بررسی کنید.

یکی از توصیه های کارشناسان نهالستان آرتین نهال این است که وقتی درخت رشد کرد در زیر درخت یعنی سایه درخت چند گودال ایجاد کرده و داخل آنها میزانی کود مفید بریزید اینگونه به کیفیت و میزان باردهی درخت گردو کمک می کنید.

افزایش باردهی گردو با هرس کردن

هرس کردن در افزایش باردهی و عملکرد درخت گردو موثر است.سعی کنید حتما نهال گردو خود را هرس فرم دهی و باردهی کنید و شاخه و برگ اضافی را به طور کامل حذف کنید.

جمع بندی افزایش باردهی گردو

برای رسیدن به باردهی بالا و تقویت درخت گردو لازم است تا به یکسری از فاکتورهای مهم توجه داشته باشید.در این مطلب از نهالستان آرتین نهال به طور کامل درباره عوامل تاثیرگذار در میزان باردهی و کیفیت درخت گردو گفتیم.

از زمان کاشت تا برداشت نهال گردو به تمامی موارد توجه داشته باشید حتی اگر تمامی موارد را رعایت کنید اما در زمان برداشت دیر اقدام کنید با کاهش کیفیت گردو رو به رو خواهید شد.

یکی از موارد مهمی که به آن اشاره شد انتخاب خرید نهال گردو سالم و درست است یعنی بایستی نهال گردویی را انتخاب کنید که بدور از هرگونه آفات و بیماری باشد و ریشه و تنه آنها با یکدیگر تناسب داشته باشند.

تمامی ارقام نهال گردو از نهالستان آرتین نهال همراه با کارت سلامت و قرنطینه استانی با شناسه معتبر و گارانتی اصالت محصول می باشد که می توانید با تضمین کیفیت و قیمت آنها را از مرکز ما خریداری کنید.

 از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com