انگور بی دانه چیست؟

انگورهای بدون هسته   طعم شیرین و مزه بدون مزاحمت دانه های مزاحم هستند. بیشتر مصرف کنندگان و باغداران ممکن است به حقایق انگور بی دانه فکر نکنند، اما وقتی به این موضوع فکر می کنید، دقیقاً  انگور بی دانه چیست؟برای پاسخ به این سؤالات،  بیشتر بخوانید.

انگور بی دانه چیست؟

انگور بی دانه چیست؟

اگر نگران این هستید که انگور بدون هسته نتیجه نوعی اصلاح ژنتیکی یا جادوگری علمی عجیب است، می توانید آرامش داشته باشید. اولین انگور بدون هسته در واقع در نتیجه یک جهش طبیعی (نه تولید آزمایشگاهی) به وجود آمد. پرورش دهندگان انگور که متوجه این پیشرفت جالب شدند، مشغول شدند و با کاشت قلمه های آن تاک ها، انگورهای بی دانه بیشتری کشت کردند.

یکی از انواع نهال های انگور که آن را از کشور فرانسه وارد کرده اند انگور مویز بی دانه؛ می باشد. در کشور ایران این نهال را می کارند، که البته تنها برخی از باغداران و کشاورزان تمایل به خرید و کاشت آن دارند

انگور بدون هسته چگونه تولید مثل می کند؟

 

انگورهای بی دانه ای که در سوپرمارکت می بینید به همین روش تکثیر می شوند – از طریق قلمه هایی که کلون هایی از انواع انگور موجود و بدون هسته تولید می کنند. اکثر میوه ها از جمله گیلاس، سیب و زغال اخته به این روش تولید می شوند.

(مرکبات هنوز به روش قدیمی – از طریق دانه تکثیر می شوند.) اغلب انگورهای بدون هسته دارای دانه های ریز و غیرقابل استفاده هستند. انواع انگور بدون هسته انواع مختلفی از انگورهای بدون هسته وجود دارد که انواع انگور بدون هسته تقریباً در هر آب و هوای سراسر کشور در دسترس باغداران خانگی قرار دارد.

 

ویژگی های مربوط به آب و هوای مناسب برای انگور  بی دانه:

یکی از مهمترین و بهترین ویژگی هایی که انگور مویز بی دانه؛ دارد این است که در برابر سرما مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد. در واقع باید بدانید که سرما به آن هیچ آسیبی وارد نمی سازد و بافت های آن در برابر سرما دچار آسیب و ضربه نمی شوند. البته با اینکه این درخت انگور مویز بی دانه؛ در برابر سرما مقاومت است، شما باید منطقه ای را برای کاشت آن انتخاب کنید که وزش بادهای شدید نداشته باشد. وزش باد اگر شدید باشد امکان دارد به این نهال آسیب جدی وارد سازد.

رشد این نهال در بهار بسیار عالی می شود، بنابراین بهتر است آن را در اواخر اسفند ماه بکارید تا رشد مناسبی از آن را مشاهده کنید. این نهال انگور های مویز بی دانه، از جمله نهال هایی می باشد که بالا رونده به شمار می رود. بر همین اساس برای رشد به موانعی در کنار خود نیاز دارد، چرا که از آنها استفاده می کند و به سمت بالا می رود. شما برای اینکه بهترین منطقه را برای کاشت انگور مویز بی دانه، انتخاب کنید می توانید با افرادی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت نمایید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com