انگور قرمز،با کیفیترین انگور ایران

انگور قرمز،با کیفیترین انگور ایران است. شکل آن به‌صورت حبه‌ی گرد، درشت و آبدار است. این نوع انگور به جهت لطیف و خوشمزه بودنش، طرفداران زیادی دارد. انگورهای مختلفی در ایران کشت می‌شود از جمله: انگور یاقوتی، انگور مهری، انگور رطبی، انگور شاهرودی و… اینها پرطرفدارترین انگورهای آسیا، خاورمیانه و اروپای شرقی هستند

انگور قرمز،با کیفیترین انگور ایران

انگور قرمز گلوب از صورتی روشن تا قرمز تیره متفاوت است، روی خوشه های بزرگ رشد می کند.ماندگاری این انگور ها بالاست

نهال های انگور قرمز گلوب نه تنها میوه های شیرین و همه کاره تولید می کنند، بلکه عنصری منحصر به فرد را به یک باغ یا منظره می افزایند (به ویژه زمانی که به درختان میوه تبدیل می شوند).

آنها پرورش دهندگان سرسختی هستند و با هرس مناسب ظرف چند سال به راحتی میوه می دهند.
عمر تولید میوه 30 سال یا بیشتر ادامه خواهد داشت!

زادگاه و موقعیت جغرافیایی مناسب پرورش نهال انگور قرمز بیدانه:

نهال انگور قرمز بیدانه؛ را می‌ توان در محیط‌ های معتدل کوهستانی با زمستان‌های سرد و پر برف و تابستان‌های معتدل پرورش داد. این گیاه می ‌تواند تا دمای 15 درجه سلسیوس را تاب بیاورد. همچنین، در محیط ‌‌هایی که ارتفاع آن از سطح دریا در حدود 1265 متر باشد، به خوبی رشد کند.

این انگور به شیوه گسترده در ملایر مشاهده می شود. ملایر دارای زمین‌ های حاصلخیز و مناسب کاشت انگور است. می‌توانید با بررسی وضعیت هوایی در این منطقه و آشنایی با نوع خاک موجود در این ناحیه، متوجه شوید که آیا زمین و محیط کاشت شما از شرایط مناسبی برای کاشت نهال انگور بیدانه، برخوردار است یا خیر.

با این وجود گفته می‌شود که نهال انگور قرمز بیدانه، نسبت به خشکی نیز توان بالایی از خود نشان می‌دهد. در نتیجه هم به صورت دیمی و هم به صورت آبی، کشت آن در کشور صورت‌ می‌گیرد. هنگام کاشت توجه داشته باشید که بستر آن حتما حاصلخیز باشد امّا نفوذ پذیری آن را باید کاهش داد.

نهال انگور فرانسوی

کاشت نهال انگور قرمز گلوب

مکانی با آفتاب کامل انتخاب کنید. با این حال، اگر نقطه ای با آفتاب کامل ندارید، مطمئن شوید که حداقل آفتاب صبحگاهی در آن قرار دارد.
خاک شما باید عمیق، دارای زهکشی خوب و سست باشد.
شما همچنین به گردش هوای خوب نیاز دارید.
در هنگام کاشت باید تکیه گاه وجود داشته باشد، مردم از داربست یا درختچه محکم برای این کار استفاده کرده اند.
قبل از کاشت انگور، ریشه آنها را دو یا سه ساعت در آب خیس کنید.
در زمان کاشت آبیاری کنید.

مراقبت

در سال اول کود ندهید مگر اینکه خاک مشکل داشته باشید. در سال دوم رشد کودهای سبک را انجام دهید.
از مالچ برای حفظ مقدار یکنواخت رطوبت در اطراف انگور استفاده کنید.
توری مشبک برای دور نگه داشتن پرندگان از میوه های جوانه زده مفید است.

آفت / بیماری

شته ها
سوسک های ژاپنی
کپک پودری
پوسیدگی سیاه

مهمترین خواص انگور قرمز

ضد سرطان
کاهش چین و چروک پوست
تقویت استخوان‌ها
درمان میگرن
سلامت قلب
کاهش خستگی
تقویت سیستم ایمنی بدن
بهبود قدرت بینایی

 

نیاز آبی نهال انگور قرمز بیدانه چقدر است؟

پس از کاشت، به مدت 1 سال آبیاری را به صورت مرتب انجام دهید. ریشه‌ ها برای رشد و تثبیت خود در خاک در سال اول، به آب کافی نیاز خواهند داشت. نهال ‌های قرمز بیدانه، جوان در حدود 2 الی 3 سانتی متر آب در هفته نیاز دارند. البته این مسئله به میزان بارش می ‌تواند متفاوت باشد. این میزان برای دو سال اول زندگی و رشد آن‌ها ضروری خواهد بود.

هنگام آبیاری نهال انگور قرمز بیدانه، جوان ناحیه ریشه را اشباع کنید. گیاهانی که در گلدان رشد می‌کنند به آبیاری اصولی  نیاز دارند تا زمانی که ریشه‌ ها ثابت شوند و برگ ‌ها به رشد در فضای باز عادت کرده باشند. این مراقبت و تحت نظر داشتن روزانه ارزشش را دارد تا گیاه دچار تنش خشکی (drought stress) نشود.

در پایان فصل دوم رشد، یک تنه اصلی باید ایجاد شده باشد و تاک انگور شما احتمالا به آبیاری اضافی نیاز نخواهد داشت؛ مگر اینکه شرایط خاص خاکی یا خشکسالی طولانی مدت رخ دهد. آب را فقط به ریشه دهید و از خیس شدن شاخه و برگ انگور خودداری کنید؛ چرا که این امر می ‌تواند باعث تحریک بسیاری از بیماری ‌های خاص درختان انگور قرمز بیدانه، شود.

آبیاری نهال انگور قرمز بیدانه؛ را در پاییز کاهش دهید تا گیاه ترغیب شود تا تنه خود را برای زمستان قرص و محکم کند. انگورهای قدیمی کمتر نیاز به آبیاری دارند مگر آنکه در خاک‌های شنی یا خاک‌‌هایی با زهکشی بالا کاشته شده باشند.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com