با توجه به اینکه بادام دومین آجیل محبوب در جهان است، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم شروع به کاشت درختان بادام خود کرده اند.  هم چنین فواید تغذیه ای آجیل  مصارف گوناگون از جمله شیر بادام، کره بادام و تنقلات، شیرینی ها از دیگر دلایل افزایش تقاضای بادام میباشد.

بادام دومین آجیل محبوب در جهان

انواع
هنگام خرید درخت بادام، درک دو نوع درخت ضروری است: بادام تلخ و بادام شیرین. بادام تلخ درختان گلدار زینتی زیبایی هستند، اما هرگز آجیل ندارند. درخت بادام تلخ برای زنبورها مفید است زیرا آنها یکی از اولین درختانی هستند که در بهار شکوفا می شوند. درختان بادام شیرین از نوع مهره دار هستند.

اگر به دنبال یک درخت آجیل عالی هستید، کاشت بادام یک انتخاب فوق العاده است – هر درخت بین 50 تا 65 پوند آجیل در سال تولید می کند. به خاطر داشته باشید، با این حال، معمولاً یک درخت حداقل پنج سال پس از کاشت طول می کشد تا آجیل بسازد و یک درخت بین 200 تا 400 ساعت زیر 45 درجه فارنهایت (در طول یک زمستان) برای شکستن خواب جوانه ها نیاز دارد.

برای برداشت عالی از درختان بادام باید یک سری از نکات مراقبت از درخت بادام مسلط باشید
نور خورشید
درخت بادام شیرین یا تلخ خود را در جایی بکارید که تا حد امکان نور مستقیم خورشید را دریافت کند. درختان بادام عاشق آفتاب کامل هستند! آنها به حداقل 6 ساعت نور خورشید در هر روز نیاز دارند اما زمانی که 8 ساعت یا بیشتر در روز نور خورشید دریافت کنند بهترین رشد را خواهند داشت.

آبیاری
کشاورزان بادام اغلب به دلیل میزان مصرف آب مورد انتقاد قرار می گیرند. حقیقت این است که بادام به آب زیادی نیاز دارد، مخصوصاً در یکی دو سال اول که درختان به خشکی حساس هستند. در طول بهار و تابستان، روزانه یا یک روز در میان 2 تا 3 اینچ آب به درختان جوان بدهید. درختان بالغ هفتگی به آن نیاز دارند. در ماه جولای، این میزان را به 1 اینچ کاهش دهید.

کود دهی
درختان جوان همیشه از نیتروژن استفاده می کنند، بنابراین باید آنها را در بهار با کود درخت میوه متعادل کود دهید و سپس در طول فصل رشد هر ماه دوزهای کمی از نیتروژن (اوره انتخاب خوبی است) بمالید. پس از یکی دو سال اول، کود را پس از شکستن خواب درخت و سپس دوباره در اوایل تا اواسط پاییز، کود دهید.

قیمت و خرید پربارترین نهال گردو

هرس
توصیه می شود هر سال حدود بیست درصد از سایبان را هرس کنید تا هوا و نور در سایبان افزایش یابد و رشد خوبی داشته باشد. این هرس باید در زمستان که درختان خواب هستند (دی یا دی ماه) انجام شود. همچنین، مکنده هایی که در اطراف تنه ظاهر می شوند را بردارید. شاخه های مرده یا بیمار را در هر زمانی از سال هرس کنید.

مدیریت آفات و بیماری ها
درخت تقریباً درخت خود را به دقت مراقب برخی از آفات بدنام حشرات و بیماری های باکتریایی یا ویروسی باشید. درختان بادام مستعد ابتلا به کرم پرتقال ناف، کرم شاخک هلو، فلس و کنه هستند. آنها همچنین به دلیل مشکلات پژمردگی ورتیسیلیومی، تاج‌خامه و قارچ سوراخ‌شده شناخته می‌شوند. هنگامی که مشکلات مشاهده شد، به سرعت درمان کنید تا از گسترش به درختان دیگر یا کاهش قابل توجه عملکرد جلوگیری کنید.

حفظ سلامت درختتان به کاهش مشکلات حشرات و بیماری کمک می کند. هنگام چمن زنی یا پیرایش درختان، مراقب باشید که با تجهیزات محوطه سازی خود به پایه آسیب نرسانید. بیشتر بیماری ها از طریق زخم های پوست وارد درخت می شوند.

برداشت
بادام برای رسیدن به 6 تا 8 ماه زمان نیاز دارد، بنابراین به طور معمول در باغ های تجاری در ماه های آگوست، سپتامبر و اکتبر برداشت می شود. هنگامی که پوسته ها شکافتند و پوسته خشک و قهوه ای شد، درختان آماده برداشت هستند. بهتر است قبل از برداشت صبر کنید تا حدود سه چهارم پوسته ها شکافته شوند زیرا آجیل ها روی درخت بهتر می رسند.

ساده ترین راه برای برداشت این است که زیر سایه بان بایستید و درخت را تکان دهید و مطمئن شوید که از سر خود محافظت می کنید. اجازه دهید میوه های ریخته شده برای چند روز خشک شود و سپس پوسته آن را از مغزها جدا کنید. در این زمان می‌توانید آن‌ها را برای چند روز در فریزر بچسبانید تا باکتری‌ها یا حشرات باقی‌مانده از بین بروند.


برای مشاوره رایگان کاشت بادام یا احداث باغ بادام،خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان نهالستان آرتین نهال در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com