باید و نباید های کاشت درخت سیب

باید و نباید های کاشت درخت سیب را در این مقاله آرتین نهال مطالعه کنید

درخت سیب؛ (با نام علمی: M. pumila) درختی از گروه گلسرخیان بوده و در سراسر دنیا به داشتن میوه‌ای شیرین و گوشتی معروف است. کاشت درخت سیب؛ در همه جای دنیا به دلیل استفاده از میوه آن است.

باید و نباید های کاشت درخت سیب

آسیای مرکزی را می‌توان زادگاه این درخت نامید. در آن منطقه هنوز هم گونه وحشی این گیاه، مالوس سیورسی، یافت می‌شود. جالب است بدانید که در خیلی از مذاهب و فرهنگ‌ها، میوه سیب به عنوان میوه‌ای با اهمیت مذهبی و اساطیری شناخته می‌شود. همانند فرهنگ خودمان که در هفت سین در هنگام نوروز قرار‌ می‌گیرد.

درختان سیب باید بین نوامبر و مارس در روزی که زمین یخ زده یا غرقابی نیست کاشته شود.

محل کاشت درختان سیب

درختان سیب اگر در خاکی با زهکشی خوب، حاصلخیز و عمیق در زیر نور آفتاب کاشته شوند بهترین عملکرد را دارند. آنها دمای تا -4 درجه فارنهایت (-20 درجه سانتیگراد) را تحمل می کنند. سیب هایی که روی پایه های M9 یا M26 رشد می کنند را می توان به عنوان ایده های باغبانی ظروف مورد استفاده قرار داد. برای صرفه جویی در فضا، درختان سیب را می توان در برابر دیوارها به شکل های کوردون، بادبزن یا بالش ترش داد یا به صورت آماده خریداری کرد.

انواع روش کاشت سیب:
کاشت نهال سیب؛ به پنج روش انجام می‌گیرد:

بذر
قلمه زنی
خواباندن
پاجوش
پیوند

نحوه کاشت درخت سیب

این مراحل برای کاشت درخت سیب تضمین می کند که بهترین شانس رشد سالم را دارد.

1. یک سوراخ را حفر کنید
سوراخی را نه عمیق تر از ریشه، بلکه سه برابر بیشتر از سیستم ریشه حفر کنید.

2. خاک را شل کنید
خاک زیر و کناره ها را با چنگال شل کنید و مواد آلی مانند کمپوست را حفاری کنید.

3. درخت سیب را به خطر بیندازید
برای حمایت از درخت در حین رشد، یک چوب قرار دهید.

4. بک فیل

با خاک پر کنید و فشار دهید تا از حفره های هوا جلوگیری شود.

5. سهام را وصل کنید
درخت سیب را با یک کراوات درخت قابل تنظیم به چوب وصل کنید.

باید و نباید های کاشت درخت سیب

چگونه از درختان سیب مراقبت کنیم

برای کمک به استقرار درختان جوان را به طور منظم آبیاری کنید و در طول خشکسالی تابستان و زمانی که میوه شروع به متورم شدن می کند به همه درختان به جز بسیار بالغ آبیاری کنید.

برای اطمینان از رسیدن سیب ها و جلوگیری از شکستن شاخه ها. هر 6 اینچ (15 سانتی متر) به 1-2 میوه نازک کنید.

زمانی برداشت کنید که میوه به راحتی از درخت جدا می شود و باد شروع به پرتاب سیب از درخت کرده است. سیب های ابتدای فصل را بلافاصله بخورید. گونه های میان فصل را می توان برای 1-2 ماه نگهداری کرد و محصولات اواخر فصل را می توان تا 6 ماه نگهداری کرد.

درختان سیب استاندارد را در زمستان هرس کنید، و در تابستان کوردون ها، اسپالیرزها و فن ها را هرس کنید. اما اصول اولیه این است که باید شاخه‌های مرده، بیمار، متقاطع، مالش‌شده، ضعیف یا آسیب‌دیده را با یک اره تیز جدا کنید، رشد سال قبل را در شاخه‌های اصلی کاهش دهید. به اندازه یک سوم به سمت یک جوانه که در جهت مناسب قرار دارد، شاخه های بزرگی را که به سمت داخل و به سمت مرکز درخت رشد می کنند بیرون بیاورید. با این حال، شاخه های جانبی جوان را هرس نکنید، مگر اینکه در حال عبور یا شلوغی باشند.

بهترین درختان سیب برای کاشت

یک رقم با نام را از یک تامین کننده متخصص معتبر خریداری کنید.

بیشتر سیب ها برای تولید میوه به درختان سیب دیگری در محله نیاز دارند. گونه های خود بارور (مانند “Scrumptious”) به تنهایی میوه می دهند، اما از داشتن سیب های دیگر در نزدیکی آنها بسیار سود می برند. درخت سیب جزیره نیست که بهانه خوبی برای داشتن ابری دیگر از شکوفه های برفی در باغ در فصل بهار است.

سیب روی پایه های مختلف موجود است که اندازه نهایی آنها را تعیین می کند. به عنوان مثال، پایه های M26 و MM106 را می توان برای ایجاد سیب های زیباتر استفاده کرد.

علاوه بر اندازه، تصمیم بگیرید که شکوفه های سفید یا صورتی، دسر یا سیب پخت و پز، و انواع خود بارور یا متکی را می خواهید، و از تامین کننده خود بخواهید که بر اساس این ویژگی ها چند انتخاب را به شما پیشنهاد دهد. همچنین ایده خوبی است که بیان کنید که رقمی با مقاومت خوب در برابر بیماری می خواهید.

پس از استقرار، درخت سیب شما یک شادی کم هزینه خواهد بود که ساختار، جذابیت و شکوفه های بهاری را به باغ می بخشد و همچنین میوه های سالم و خوشمزه را به شما می دهد.

نحوه استفاده از درخت سیب
درختان سیب ستونی به شما این امکان را می دهند که به راحتی فضاهای کوچکتر را با شکل عمودی خود نقطه گذاری کنید. سیب‌هایی که روی پایه‌های کوتوله رشد می‌کنند برای فضاهای کوچک مناسب هستند. و در جایی که فضایی برای انشعاب وجود دارد، یک درخت سیب با اندازه استاندارد می تواند به نقطه کانونی در یک باغ تبدیل شود، یا درختان متعدد می توانند جلوه ای از باغ ایجاد کنند.

سیب‌ها وقتی به‌عنوان سنگ‌پاشی در مقابل دیوارها آموزش داده شوند، عالی هستند. اتان مک گوری، طراح باغ ساکن اوهایو، می‌گوید: «من سه سیب در پشت حیاط خانه‌ام به‌عنوان حصار بسته‌ام. با بستن شاخه‌های جوان به تکیه‌گاه‌ها و هرس کردن شاخه‌های ناخواسته، آن‌ها را در امتداد حصار یا داربست آموزش دهید. نگهداری از درختانی که به این روش رشد می کنند بسیار آسان است و تزئینات زیبایی به باغ می دهند.

سیب‌ها در کوچه‌ها یا شبکه‌هایی در مسیرها نیز عالی به نظر می‌رسند. می‌توانید ارقامی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بلند باشند تا وقتی به اندازه کامل رسیدند، زیر آن راه بروید و آن‌ها را به اندازه‌ای نزدیک به هم بکارید تا سایبان‌ها پس از رشد کامل تماس بگیرند. این چیدمان های متقارن می توانند در شکوفایی شگفت انگیز باشند.

باید و نباید های کاشت درخت سیب

چرا درخت سیب بکاریم؟

کارولین گنگ، طراح چشم‌انداز ساکن ایلینوی، می‌گوید: «درخت‌های سیب افزودنی‌های دوست‌داشتنی به باغ‌ها هستند که گل‌های زیبای بهاری و پاداش میوه‌های تازه را در پاییز ارائه می‌کنند.»

برای بسیاری از مردم، درخت سیب همچنین دارای عنصری است که در فرهنگ عامه یک درخت برجسته است، به این معنی که در مورد آن جادویی دارد. به علاوه، این یک درخت باغ محبوب در دنیای باستان بود.

بتانی رایدمارک معمار منظر و طراح باغ ساکن اورگان می گوید: «یک درخت سیب می تواند وزن اسطوره و تاریخ را به یک باغ بیاورد. “آنها با طنین داستان های قدیمی، امروز را تقویت می کنند، و همچنین برداشت میوه را برای ما فراهم می کنند!”

نحوه‌ی کودهی درخت سیب چگونه است؟

بهترین کود‌های شیمیایی و حیوانی:
بهتر است کود در پای درخت سیب؛ به طور مساوی و یکسان به صورت سطحی پخش شود. اگر رطوبت نسبی زمین بالا باشد و ریشه‌ها عمیق باشند، تغذیه عمیق صورت می‌گیرد. درصورت امکان، مناطقی را که قبلاً با کودهای شیمیایی و یا حیوانی‌ تقویت شده‌اند، کوددهی نکنید.

بهترین زمان برای استفاده از کودهای مناسب برای درخت سیب، در انتهای پاییز پس از ریختن برگ‌ها است. بهترین کودها نیز عبارتند از: کود سوپر گرین، کود گرین پلنت، کود هاسکون M10 محصول، کود کالفومیت، کود کالفون گرین و کود کلبرون.

آبیاری درخت سیب

درخت گردو چندلر

مزایای هرس درخت سیب

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com