بهترین ترفند آبیاری گردو

آبیاری یکی از عملیات های مهم و حیاتی برای موفقیت باغ گردو است. در دهه های گذشته درصد زیادی از باغات گردو غیرآبیاری بوده است. با این حال، کشاورزان به سرعت دریافتند که درخت گردو به شدت به تامین آب  واکنش نشان می دهد. با این حال بهترین ترفند آبیاری گردو را در آرتین نهال بخوانید.

بهترین ترفند آبیاری گردو

به عنوان اولین قانون سرانگشتی، یک درخت گردوی تجاری که به طور متوسط ​​رشد می کند هر سال به 1270 میلی متر (50 اینچ) بارندگی نیاز دارد.

به عنوان قانون دوم، درختان گردو به بیش از 50 درصد آب سالانه در تابستان (ژوئن، جولای و آگوست) نیاز دارند. با این حال، در یک فصل بسیار خشک، آبیاری باید به سرعت در مراحل خاصی انجام شود. گزارش شده است که آبیاری در فصل زمستان (در مناطقی که بارندگی بسیار محدود است) باعث افزایش رشد پوشش گیاهی در فصل بهار می شود. همچنین حداکثر رشد آجیل در هفته پنجم تا هفتم پس از شکوفه‌دهی اتفاق می‌افتد.

در صورت عدم بارندگی، عدم آبیاری در این مدت منجر به تولید بیش از متوسط ​​درصد خشکبار می شود. بسیاری از کشاورزان گردو درختان را در محیط بیرونی تاج درخت آبیاری می کنند، جایی که بارندگی طبیعی تأثیر می گذارد. تنه را نباید آبیاری کرد، زیرا باعث گسترش برخی بیماری ها می شود. با این حال، اینها فقط برخی از قوانین سرانگشتی و روش‌های متداول هستند و نباید بدون انجام تحقیقات شخصی از آنها پیروی کرد. هر رشته ای متفاوت است و نیازهای متفاوتی دارد.

افزایش باردهی گردو

درختان گردو که به صورت تجاری رشد می کنند از طریق سیستم های سیلابی، شیار، نوار مرزی، بارانی و قطره ای آبیاری می شوند. در بسیاری از موارد کود دهی انجام می شود (کوددهی ترکیبی از کوددهی و آبیاری یا تزریق کودهای محلول در آب در سیستم های آبیاری است).

استفاده از آبیاری غرقابی یک بار در هفته در طول فصل رشد یک روش رایج در مکزیک است. آبیاری میکروجت در استرالیا استفاده می شود، جایی که درختان گردو در طول تابستان چندین بار در هفته آبیاری می شوند. از دستگاه ها و حسگرهای مدرن در خاک برای تعیین زمان و مدت آبیاری استفاده می شود تا از غرقاب شدن درختان جلوگیری شود.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com