بهترین زمان کاشت انگور

انگور نه تنها برای خوردن، آب‌گیری و مولتی ویتامین  فوق‌العاده است، بلکه یک گیاه زینتی زیبا نیز هست. انگور باید در اوایل بهار کاشته شود و معمولاً در اواخر تابستان و اوایل پاییز برداشت شود. به یاد داشته باشید که هرس انگور در اواخر زمستان نیز مهم است.بهترین زمان کاشت انگور را در این مقاله آرتین نهال بخوانید.

بهترین زمان کاشت انگور

بهترین زمان کاشت انگور

باغ های انگور نه تنها میوه های شیرین و همه کاره تولید می کنند، بلکه به یک باغ یا منظره یک عنصر جذاب می بخشند. آنها پرورش دهندگان سرسختی هستند و با هرس مناسب ظرف چند سال به راحتی میوه می دهند و 30 سال یا بیشتر دوام می آورند!

برای باغبانان خانگی، سه نوع مدل برای کاشت انگور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود: آمریکایی (Vitis labrusca)، اروپایی (V. vinifera) و هیبرید فرانسوی-آمریکایی. انگورهای آمریکایی مقاوم‌ترین به سرما هستند، در حالی که انگورهای اروپایی – معمولاً برای شراب بهتر از سفره هستند .

در مناطق گرم، خشک و مدیترانه‌ای خوب عمل می‌کنند. هیبریدها هم به سرما و هم در برابر بیماری مقاوم هستند، اما به اندازه انگور اروپایی خوش طعم نیستند. نوع دیگری که در ایالات متحده رشد می کند، Muscadine (V. rotundifolia) است که بومی جنوب ایالات متحده است. پوست ضخیم انگور Muscadine آن را برای استفاده در مربا، شراب یا سایر محصولات انگور فرآوری شده مناسب می کند.

مطمئن شوید که انگور را از یک نهالستان معتبر خریداری می کنید. گیاهان قوی و یک ساله بهترین هستند. گیاهان 1 ساله کوچکتر، گاهی ضعیف تر، اغلب توسط نهالستان نگهداری می شوند تا یک سال دیگر رشد کنند و سپس به عنوان سهام 2 ساله فروخته می شوند. در صورت امکان، سهام تایید شده عاری از ویروس را دریافت کنید.

پرفروش ترین انگورها در ایران

بهترین زمان کاشت انگور

انگورها را باید در اوایل بهار پس از سپری شدن تاریخ آخرین انجماد سخت کشت کرد. انگورها معمولاً به عنوان گیاهان خفته و بدون ریشه خریداری می شوند.
بیشتر انواع انگور خود بارور هستند. برای اطمینان، هنگام خرید انگور بپرسید که آیا به بیش از یک گیاه برای گرده افشانی نیاز دارید یا خیر.
یک سایت با آفتاب کامل انتخاب کنید. اگر نقطه ای با آفتاب کامل ندارید، مطمئن شوید که حداقل آفتاب صبحگاهی در آن قرار دارد. مقدار کمی سایه بعدازظهر ضرری ندارد. خاک شما باید عمیق، دارای زهکشی خوب و سست باشد. شما همچنین به گردش هوای خوب نیاز دارید.

انگورهای انگور برای رشد رو به بالا باید به نوعی حمایت شوند. این نیز خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد. در هنگام کاشت باید حمایت وجود داشته باشد.

اگر فضای خالی کمی دارید، سعی کنید انگور را روی چوب بکارید. یک چوب محکم در کنار درخت انگور بکوبید و آن را محکم بچسبانید. رشد تاک را به صورت عمودی حفظ کنید. بگذارید تاک در سال اول تا بالای درخت رشد کند و سپس آن را بالا ببرید. اجازه دهید 4 تا 5 عصای جانبی رشد کنند. بقیه را حذف کنید.

قبل از کاشت انگور، ریشه آنها را دو یا سه ساعت در آب خیس کنید.

برای هر تاک، یک گودال کاشت به عمق 12 اینچ و عرض 12 اینچ حفر کنید. با 4 اینچ خاک سطحی پر کنید. ریشه های شکسته را کوتاه کنید و درخت انگور را کمی عمیق تر از آن چیزی که در مهد کودک رشد کرده است در سوراخ قرار دهید. ریشه ها را با 6 اینچ خاک بپوشانید و آن را بکوبید. با خاک باقیمانده پر کنید، اما آن را کم نکنید.

در سال اول کود ندهید مگر اینکه خاک مشکل دار باشد. در سال دوم رشد کودهای سبک را انجام دهید.
از مالچ برای حفظ مقدار یکنواخت رطوبت در اطراف انگورها استفاده کنید.
توری مشبک برای دور نگه داشتن پرندگان از میوه های جوانه زده مفید است.

هرس انگور

هرس بسیار مهم است. انگور روی شاخه هایی که از نیشکرهای یک ساله رشد می کنند میوه می دهد. اگر تعداد زیادی عصای قدیمی (به دلیل عدم هرس) دارید، انگور کمتری دریافت خواهید کرد. اگر هر سال انگورهای خود را به طور کامل هرس کنید، رشد جدید زیادی خواهید داشت، اما باز هم تعداد کمی انگور.

هرس در اواخر زمستان و زمانی که گیاه خواب است، معمولا در حدود اسفند انجام می شود. اما برای سال اول یا بیشتر، هدف ایجاد یک سیستم ریشه و تنه قوی است. در بهار بکارید و تاک انگور را به سه جوانه هرس کنید. سپس تا اولین زمستان صبر کنید.

اگر انگور را روی درختچه یا داربست می‌کارید: انگور را در هر پست یک عدد بکارید و قوی‌ترین عصا را انتخاب کنید. به آن اجازه دهید تا در سال اول به بالای پست رشد کند و همانطور که رشد می کند، آن را در پست ثابت کنید. زمستان اول روی عصا قرار می گیرد و اجازه می دهد تا شاخه های جانبی در امتداد بالای درختچه رشد کند. اگر اجازه دهید تاک ها فقط به رشد خود ادامه دهند، سایه متراکم، اما میوه کمی تولید می کنند. انگورها را هر زمستان هرس کنید

با حذف آن دسته از عصاهایی که در سال قبل میوه داده اند، شاخه های یک ساله را به پنج تا شش جوانه برسانید، و مقداری از نیشکرهای تجدید شونده را به دو تا سه جوانه برگردانید. هدف این است که عصاها روی پرده با فاصله 2 تا 3 فوت از هم قرار گیرند. عصای ضعیف و نازک را بردارید. شما می خواهید به اندازه کافی عصاهای میوه دار روی داربست بگذارید تا در هر تابستان دوباره آن را پر کنید، اما نه آنقدر که به آشفتگی تبدیل شود.

اگر روی چوب انگور می کارید، عصای کناری را در زمستان اول به سه جوانه در هر کدام ببرید. اینها شاخه هایی را می فرستند که در سال آینده انگور تولید می کنند. تمام رشدهای ضعیف و دوکی به خصوص در امتداد قسمت های پایین تنه را حذف کنید. زمستان دوم، سالم‌ترین عصاها را به شش تا ده جوانه برگردانید، دو عصا را به‌عنوان خارهای تجدید انتخاب کنید و آن‌ها را به سه جوانه برگردانید و تمام عصاهای دیگر را بردارید. این هرس را هر زمستان تکرار کنید. تنه شما باید بتواند هر سال با افزایش سن چهار تا هفت عصای میوه دهی را تحمل کند.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com