با آرتین نهال با مقاله  بهترین زمان کاشت گردو همراه باشید. کاشت گردو از جمله موارد بسیار سود آور اقتصادی برای کشاورزان میباشد.در صورتی که اصول کاشت گردو،هرس گردو،آبیاری گردو و موارد دیگر رعایت شود.

بهترین زمان کاشت گردو

جهت اطلاع  از نحوه خرید نهال گردو  هممچنین مشاوره رایگان کاشت نهال، از جمله کاشت  گردو،هرس گردو ،یا پیوند زنی  گردو  ،با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

درباره درخت گردو بیشتر بدانید
درخت گردو، در مجموع، درختی بسیار شیک، متعادل است، و شکوفه دادن باغ شما را در ابتدای بهار رنگ می دهد.به لطف گل های گربه ای زیبای آن که اغلب قبل از باز شدن برگ ها ظاهر می شوند، از خواص بسیار تزئینی آن نهایت استفاده را خواهید برد.

درختان گردو نه تنها یک مهره خوشمزه و مغذی تولید می کنند، بلکه برای چوب آنها برای مبلمان خوب استفاده می شود. این درختان زیبا همچنین با اندام های بزرگ و کمانی خود در منظره سایه ایجاد می کنند.

پوسته گردو پوسته بیرونی و درشتی است که خود گردو را احاطه کرده است. هیچ ارزش آشپزی ندارد، اما به عنوان رنگدانه هنگام تولید رنگ های روغنی استفاده می شود.

از گردوی تازه چیده شده و همچنین گردوی خشک برای پخت و پز استفاده می شود و می توان از آن روغن نیز استخراج کرد.

امروزه مهمترین تولیدکنندگان گردو در جهان را به ترتیب آمریکا، چین، ایران، ترکیه، اوکراین و رومانی تشکیل می‌دهند. بهترین نوع گردو در جهان را هم گردوی ایرانی (که به اشتباه برخی گردوی انگلیسی به آن می‌گویند) و گردوی سیاه می‌دانند

 

گردوهای  ایرانی  سیاه و سفید محبوب ترین گردوها در جهان هستند که برای تولید آجیل و همچنین درختان سایه دار استفاده می شوند. یک درخت بالغ سالانه (23 تا 36 کیلوگرم آجیل تولید می کند.

گردو ایرانی با آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های معتدل سازگار است

معروفترین گردوها:

بهترین زمان کاشت گردو

هارتلی
چندلر
ژنوتیپ برتر

کاغذی

آمریکایی
پدرو
سانلند

بهترین زمان کاشت گردو

اگر قرار است مناسب ترین زمان را انتخاب کنید، درخت گردو خود را در پاییز بکارید تا رشد ریشه ها قبل از یخبندان زمستانی تسریع شود.همچنین می توان آن را در بهار، زمانی که در یک ظرف خریداری کرد، یا در تابستان نیز کاشت تا زمانی که از دوره های گرمای شدید اجتناب شود.

سعی کنید یک فضای باز گسترده برای آن پیدا کنید زیرا نه تنها بلند می شود، بلکه بسیار گسترده نیز می شود.
پس از کاشت، از مخلوط خوب خاک کاشت و نرم کننده ارگانیک خاک استفاده کنید تا بتواند مواد مغذی مورد نیاز درخت را تامین کند.

 نیاز آب و هوایی

اقلیم مدیترانه‌ای و نور مناسب و کافی هم یکی از مهم‌ترین نکات در کاشت نهال گردو محسوب می‌شود. در واقع، درخت گردو بیش از هر درخت دیگری به نور نیاز دارد. معمولا در زمان کاشت نهال گردو باید توجه داشت که این درخت در مکان‌هایی بیشترین و بهترین رشد خود را پشت سر خواهد گذاشت که تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد داشته باشد.

این مناطق معمولا نور کافی را هم برای درخت فراهم می‌کنند. در زمان کاشت اما، باید این نکته را مد نظر داشت که فاصله لازم میان درختان، شاخ و برگها را آزادتر گذاشته و اجازه عبور نور بیشتری را می‌دهد و در نتیجه نیاز درخت را به نور، بهتر تامین می‌کند. میزان نور علاوه بر رشد درخت، در مقدار و کیفیت محصول آن هم موثر خواهد بود.

ترفند های مهم قبل از کاشت نهال گردو

هرس و مراقبت از گردو

درخت گردو از هرس شدن متنفر است. هر شاخه برداشته شده دری را به روی عفونت و بسیاری از بیماری ها مانند قارچ و پوسیدگی باز می کند.بنابراین، این عمل خاص باید به حداکثر کاهش یابد، زیرا می تواند به درخت آسیب برساند و برداشت های آینده را تغییر دهد.

اگر به دلیل رشد بیش از حد درخت نیاز به هرس دارید، هرس را در ماه شهریور انجام دهید. زخم را با خمیر هرس یا قطران کاج محافظت کنید.

هرس درست زمانی که گردوها روی زمین می افتند، راهنمایی خوبی در مورد اینکه چه زمانی باید ادامه داد.
در آن مرحله، چوب مرده را بردارید.
شاخه هایی را که به سمت داخل رشد می کنند، تا زمانی که دور آنها کوچکتر از 1 اینچ (3 سانتی متر) باشد، قطع کنید.
اگر دو شاخه با هم برخورد کردند یا از هم عبور کردند، یکی از آن دو را بردارید.
مکنده ها را به طور مکرر از بین ببرید زیرا در امتداد تنه ظاهر می شوند.

برداشت گردو

گل های گربه ای سبز روشن درخت گردو. گردو بسته به جایی که کاشته شده است در اوایل شهریور  و گاهی تا مهر برداشت می شود.

سیگنال شروع برداشت زمانی است که پوسته تازه شروع به جدا شدن کرده است.بهترین کار این است که آنها را درست قبل از اینکه به طور طبیعی بیفتند انتخاب کنید.
همچنین ممکن است به سادگی منتظر بمانید تا آنها به زمین بیفتند، که تضمین می کند که آنها به اندازه کافی بالغ هستند.
پس از برداشت گردوی تازه، حداکثر ظرف چند هفته می توان آن را خورد کرد.

گزینه دیگر این است که پس از جدا کردن پوسته، آنها را در آفتاب خشک کنید. این آنها را برای نگهداری طولانی مدت، به راحتی تا 1 یا 2 سال آماده می کند.گردوها را به ضخامت یک لایه پهن کنید و مرتب برگردانید.اگر خورشید پنهان شده است، این کار را در یک اتاق خشک و دارای هوادهی خوب انجام دهید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com