ترفند های مهم قبل از کاشت نهال گردو

ترفند های مهم قبل از کاشت نهال گردو در آرتین نهال مورد بررسی قرار خواهیم داد. میوه گردو تجاری است که دارای ارزش بالایی در میان تمامی مردم بخصوص در پیش مردم کشور آمریکا و چین و ایران است.گردو از یک نهال کوچک که رشد پیدا می کند و به یک درخت گسترده در می آید بوجود آمده است.

اگر یک باغداری هستید که می خواهید باغی بزرگ را احداث کنید از گردو باید بعد از کاشت بسیاری از فاکتورها را رعایت کنید تا گردویی تجاری وخوش طعم بدست بیاید.

اما قبل از کاشت نهال گردو یکسری عوامل مهم است که باید به انها توجه شود.در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره نحوه ترفند های مهم قبل از کاشت نهال گردوآشنا شوید.

مسائل مهم در کاشت نهال گردو

آب و هوای منطقه

قبل از کاشت اولین مسئله ای که باید به آن بسیار اهمیت دهیم آب و هوای منطقه کاشت می باشد.ببینید آیا شرایط اقلیمی منطقه شما سازگاری کافی و خوبی برای نهال گردو دارد یا خیر.

انتخاب نهال گردو

بعد از این بایستی نهال گردویی انتخاب کنید که بازدهی خوبی دهد.این بازدهی تنها به نهال مربوط نمی شود ممکن است شما نهالی را انتخاب کرده باشید که بار بسیار بالایی را نصیب شما ند اما بدلیل شرایط نادرستی که وجود داشته به خوبی عمل نکند.پس حتما باید نهال گردویی را که انتخاب می کنید با شرایط اقلیمی سازگاری لازم را داشته باشد.بعد از این باید توجه کنید نهال گردو سالم باشد تا رشد کافی داشته باشد.

نهال گردو سالم و درستی را برای کاشت انتخاب کنید.از جایی معتبر طوری که ریشه و تنه آن سالم باشد و بدوذ از هرگونه آفات و بیماری باشد.بعد از تملمی این مراحل باید فاصله ای که از سطح دریا برای کاشت انتخاب می کنید مناسب باشد تا عملکرد را کاهش ندهد.

نهال گردو خوشه ای

کاشت گردو کار عجیبی نیست،زیرا آجیل های خوشمزه از طرح باغ خود یک رویای کاملاً عملی است.برای این کار،فقط باید یک گردو درست بکارید و مانند سایر گیاهان باغ با احتیاط رفتار کنید.

گردو درختی با عمر طولانی است.اکنون در سراسر جهان درختان گردو وجود دارد که سن آنها بیش از ۵۰۰ سال است.در طول قرن ها،آنها میوه های مفیدی به مردم داده اند و حتی در سن پایین همچنان این کار را می کنند. محصول گردو تجاری است که ثمره اقتصادی بالایی دارد.انتخاب مکانی برای کاشت درخت گردو امری مسئولانه است.گردو دارای شاخه های کاملاً پراکنده است،بنابراین فضای بیشتری لازم است تا در آینده با گیاهان دیگر تداخل نداشته باشد.نباید آن را نزدیک ساختمان ها بکارید،در غیر این صورت،با رشد،پایه را با ریشه های قدرتمند خود از بین می برد.

تکثیر نهال گردو با بذر

گردو توسط بذر تکثیر می شود،زیرا به راحتی می توان از طریق آن پیش بینی کرد که درخت در آینده چه میوه هایی خواهد داد.در روش اول،میوه های عظیم شکل صحیح با پوسته نازک و هسته سخت برای کاشت انتخاب می شوند.

عمق چاله برای کاشت نهال گردو

در مرحله کاشت سعی کنید آن را در چاله ای بزرگ که دارای عمقی کافی باشد بکارید.عمق چاله برای کاشت نهال گردو بسیار اهمیت دارد.بایستی نهال گردو در حداقل عمق یک و نیم متر کاشته شود تا ریشه آن خراب نشود و مشکلی برای ریشه های گسترده بوجود نیاید.

هرس نهال گردو

مراقبت از یک درخت گردو به یک چیز بر می گردد.هرس. با این حال،در اولین سال از فصل رشد ، بهتر است از این رویداد خودداری شود،حتی اگر جرم ناشی از یخ زدگی شدید از شاخه های تاج از بین رفته باشد. بهتر است صبر کنید تا بهار سال آینده شاخه های جوان در مناطق آسیب دیده درخت ظاهر شوند،به آنها اجازه می دهد شاخه های جدید ایجاد کنند و تاج را بازسازی کنند.شاخه های آسیب دیده به بافت زنده بریده می شوند. در کنار آنها، قله های عمودی بلند در اطراف شاخه ای که برای ادامه رشد انتخاب شده است،بریده می شوند.

سه دلیل محبوبیت کاشت درخت گردو

مهم ترین دلیلی که کشاورزان و باغداران را به کاشت درخت گردو ترغیب می­کند، عمر بالای باردهی این درخت پرثمر است که از ۶۰ تا ۸۰ سال متغیر است. مهم تر از آن زمان کوتاه ثمردهی این درخت است که طی چند سال به درختی زیبا و پربازده تبدیل می شود.هم چنین محصول گردو تجاری است .

نگهداری طولانی میوه و انبارداری آن هم از دلایل دیگر محبوبیت کاشت نهال گردو است چون میوه درخت گردو تا یکسال هم قابل نگهداری است. و در نهایت عمر بالای انواع درخت گردو است که گاهی تا پانصد سال هم به درازا کشیده شده است.

نهال گردو چندلر

خواص گردو

گردو می تواند برای سلامت و بهبود کارایی گوارش مفید باشد از طرفی برای یبوست و قلب و بهبود کارایی مغز عالی است.حتما سعی کنید در برنامه غذایی های خود گردو را قرار دهید تا بتوانید از فواید و خاصیت آن بهره منده شوید.گردو دارای چربی است که برای بدن نه تنها مضر نیست بلکه مفید نیز می باشد.

حالا اگر برگردیم به طعم گردو باید خوشمزه و شیرین باشد دارای رنگی روشن باشد که از خوردن آن لذت ببریم.گردویی را برای خوردن انتخاب می کنید که دارای چنین خصوصیات و ویژگی هایی باشد.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com