جدیدترین روش کاشت هلو

در آرتین نهال با جدیدترین روش کاشت هلو همراه باشید.

جدیدترین روش کاشت هلو

چگونه یک درخت هلو را از دانه رشد دهیم؟

اگر برایتان مهم نیست که چند سال صبر کنید تا درخت هلو شما به ثمر برسد، پرورش درخت هلو خود از دانه تجربه‌ای ارزشمند است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک هلو بخورید، گودال را ذخیره کنید و این مراحل را دنبال کنید.

1. یک هسته هلو را با دقت بشکنید و هسته آن را بردارید. چکش و فندق شکن هر دو ابزار کافی برای شکستن هستند. می توانید کل گودال را بدون اینکه ابتدا شکاف دهید بکارید، اما وقتی پوسته بیرونی گودال برداشته شود، بذر سریعتر جوانه می زند.
2. هسته هسته هلو را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. کیسه را با خاک گلدان کمی مرطوب پر کنید. کیسه را مهر و موم کنید.
3. کیسه پلاستیکی را در یخچال خود قرار دهید. یخچال فرآیند جوانه زنی بذر را از طریق طبقه بندی سرد تحریک می کند، روشی برای درمان سرد که شرایط زمستانی را شبیه سازی می کند.
4. بعد از دو تا سه ماه جوانه زنی را بررسی کنید. هنگامی که ریشه گودال حداقل نیم اینچ رشد کرد، گودال را از یخچال خارج کنید.
5. نهال هلو را در ظرفی بکارید. نهال را در مکانی آفتابی نگه دارید و آب کافی برای مرطوب نگه داشتن خاک فراهم کنید. در اوایل بهار پس از آخرین یخبندان آن را به خارج از منزل منتقل کنید.

 

6. محل کاشت را در مکانی کاملا آفتابی انتخاب کنید. یک مکان بسیار آفتابی و بادگیر ایده آل است. منطقه ای با خاک شنی با زهکشی خوب را هدف قرار دهید که PH آن بین شش تا هفت باشد. اگر خاک شما زهکشی ضعیفی دارد، درخت هلو خود را در یک بستر باغچه یا ظرفی پر از خاک شنی و حاصلخیز یا مخلوط گلدان بکارید.
7. یک گودال برای کاشت حفر کنید و یک چوب درخت را به داخل زمین برانید. سوراخ را چند اینچ عمیق تر و دو برابر پهنای گلوله ریشه درخت ایجاد کنید. چوب درخت را با چکش به زمین کنار سوراخ، حداقل دو فوت عمق دهید. یک تپه خاکی کوچک در پایین سوراخ کاشت ایجاد کنید.
8. درخت را در سوراخ قرار دهید. ریشه های درخت را روی تپه خاکی پخش کنید. بالای تاج ریشه باید در سطح زمین باشد، در حالی که پیوند پیوند (برآمدگی در تنه پایین بین پیوندک و پایه) باید دو تا سه اینچ بالاتر از سطح زمین قرار گیرد. سوراخ را تا نیمه با خاک پر کنید و به آرامی آن را در اطراف سیستم ریشه مخلوط کنید.

9. خاک را آبیاری کنید و چاله کاشت را پر کنید. خاک را با آب خیس کنید و صبر کنید تا زهکشی شود. سپس بررسی کنید که آیا عمق تنه درخت تغییر کرده است یا خیر و در صورت لزوم تنظیم کنید. بقیه سوراخ را با خاک پر کنید.
10. یک حوضه خاکی بسازید. یک حلقه خاک به ارتفاع سه تا شش اینچ در اطراف ناحیه ریشه انباشته کنید. این حوضه خاک در آب نگه داشته و به آن اجازه می دهد تا به تدریج در خاک خیس شود.
11. یک مالچ ارگانیک را در اطراف ناحیه ریشه پخش کنید. مالچ به آب بندی رطوبت و غنی سازی خاک کمک می کند.
12. شاخه های کناری را هرس کنید و بالای درخت را کوتاه کنید. درخت را قطع کنید تا فقط 30 اینچ قد داشته باشد. این تضمین می‌کند که درخت جوان شما مقدار زیادی چوب میوه‌دهی تشکیل می‌دهد، که منجر به افزایش تولید میوه پس از بلوغ درخت می‌شود. تنه درخت را با استفاده از گره های درخت به چوب وصل کنید.

نهال هلو هسته جدا

چگونه از درخت هلو مراقبت کنیم

این نکات مراقبت از درخت هلو را دنبال کنید تا به درخت خود بیشترین شانس را برای داشتن برداشت پربار سال به سال بدهید.

1. هفته ای دو گالن آب به درختان جدید بدهید. این برابر با یک اینچ بارندگی است. هنگامی که درختان هلو بالغ شدند، می توانند یک هفته و نیم با همین مقدار آب مصرف کنند. خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید، اما مطمئن شوید که هرگز خیس نمی شود.
2. در اوایل بهار با کود آهسته رهش کوددهی کنید. برای بهترین نتیجه کودی پر فسفر و کم نیتروژن انتخاب کنید.
3. برای افزایش تولید میوه، درختان را هرس کنید. هلو بر روی چوب های سال دوم میوه می دهد، به این معنی که هرس مناسب امسال بر عملکرد محصول در سال آینده تأثیر می گذارد. درختان را در اوایل تابستان در سال های اول، دوم و سوم زندگی درخت هرس کنید.
4. هلوهای کوچکتر را نازک کنید. حدود یک ماه پس از شکوفه دادن درخت هلو، هلوهای کوچکتر را بردارید و هلوهای بزرگتر را با فاصله 6 تا 8 اینچ از هم جدا کنید. این به میوه باقی مانده اجازه می دهد تا مواد مغذی بیشتری دریافت کند.
5. کنترل آفات و پیشگیری از بیماری ها. بیماری هایی مانند پیچ ​​خوردگی برگ هلو و پوسیدگی قهوه ای برای عملکرد محصول شما مخرب هستند، اما می توانید هر دو را با قارچ کش های مناسب کنترل کنید. کرم خراش درخت هلو یک آفت مضر درخت هلو است که می توانید با حشره کش از آنها جلوگیری کنید. به جای اینکه منتظر باشید تا این آفات و بیماری ها به درختان هلو شما حمله کنند، از قارچ کش ها و آفت کش ها به طور فعال استفاده کنید.

جدیدترین روش کاشت هلو

نحوه برداشت هلو

برای اطمینان از اینکه هلوهای شما طعمی شیرین و کامل دارند، ضروری است که آنها را در زمان مناسب برداشت کنید. زمان برداشت بسته به نوع هلو متفاوت است، اما اواخر تیر تا مرداد معمولاً زمانی است که هلو به اوج رسیدگی می رسد. رنگ یکی از بهترین شاخص هایی است که می توان از طریق آن تشخیص داد که هلوهای شما رسیده اند یا خیر. وقتی پوست بیرونی آنها کاملاً فاقد هرگونه رنگ سبز است، به این معنی است که آنها آماده انتخاب هستند. برای قطعی ترین آزمایش، یکی را انتخاب کنید و قبل از برداشت بقیه محصول خود آن را بچشید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com