خرید ارقام پربار نهال بادام

خرید ارقام پربار نهال بادام برای برای کسانی که دنبال درآمد تجاری بالا هستند،همیشه از گزینه های وسوسه انگیز بوده است.چرا هم در داخل کشور هم در خارج از کشور در همه حال شما مشتری با قیمت عالی خواهید داشت.کارشناسان آرتین نهال، صمیمی و آگاه آماده کمک به شما در رفع تمامی نیازهای شما  برای  انتخاب و خرید نهال بادام   پربار ، کاشت نهال بادام و رسیدن به درآمد تجاری بالا میباشد

خرید ارقام پربار نهال بادام

بادام از نظر گیاه شناسی با گیلاس، آلو و هلو هم خانواده است .از آنجایی که سال هاست فقط با بذر تولید می شود از تنوع بسیار بالایی برخوردار است .

اکثر پرورش دهندگان  بادام را با دانه تولید می کنند. مانند سایر گونه های میوه، بادام نیز از طریق پیوند تولید می شود. متداول ترین روش پیوند برای بادام، پیوند چشمی راکد بر روی نهال های یک ساله است.

بادام دومین آجیل محبوب در جهان

ایجاد باغ

از آنجایی که بادام یک نوع میوه با رشد سریع است، باید از کاشت مکرر خودداری شود. کاشت مربع باید در باغ ها ترجیح داده شود. در زمین های شیبدار کاشت متقاطع (کانتوری) انجام شود. درختان باید در تابستان پس از کاشت چندین بار آبیاری شوند. نهال ها در ماه دی در مناطقی که زمستان سرد نیست کاشته می شود. در مناطق سردسیر، انتظار برای اسفند مفید است. عمق و عرض گودال نهال باید 70-80 سانتی متر باشد. پیوندی کاشته شد
باید مراقب بود که محل پیوند نهال ها در خاک باقی نماند. گل بادام خود ناسازگار است. به همین دلیل اگر باغی بدون نوع دیگری از گرده افشان ایجاد شود، یا محصولی به دست نمی آید یا محصول بسیار کمی به دست می آید. به همین دلیل باید یک رقم کاشته شود که بتواند آن رقم را به 8-10 درخت همراه با رقم اصلی گرده افشانی کند.

پایه ها

بادام: دانه های بادام برای شرایط گچی و خشک ایده آل هستند. هلو: ریشه سطحی‌تر و کوتاه‌تر از بادام است. زود میوه می دهد. در مکان هایی با میزان آهک کم استفاده می شود نماکوارد باید به عنوان پایه در مکان های دارای نماتود استفاده شود. آلو: در خاک هایی که آب را در خود نگه می دارند و آلوده به پوسیدگی ریشه هستند استفاده می شود. اما خوب نیست که با همه انواع هماهنگ شود.

خرید ارقام پربار نهال بادام

برای خرید نهال بادام ،از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

اقلیم

آب و هوای مدیترانه ای برای بادام، با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و بارانی ایده آل است. اما با توجه به اینکه قسمت چوبی آن در برابر سرمای زمستان مقاوم است، می توان آن را در مکان هایی که سرمای زمستانی بیش از حد است نیز پرورش داد. قسمت چوبی درخت می تواند دمای سرد تا 20- درجه سانتی گراد و 30- درجه سانتی گراد را تحمل کند.مقاومت زمستانی جوانه های گل کمتر از جوانه های گل هلو است.

در کشور ما در جاهایی که سرمای زمستانه زیاد است نمی توان کشت بادام را به صورت اقتصادی انجام داد استراحت زمستانه نسبت به سایر درختان میوه کوتاهتر است. زیر 5+ درجه سانتیگراد، 90-400 ساعت سرمایش کافی است. بحرانی ترین دوره از نظر یخبندان در فصل بهار دوره شکوفه و جوانی است. گلهایی که در زمان گلدهی می توانند -4 درجه سانتیگراد و -5 درجه سانتیگراد را تحمل کنند در دوره جوانی در دمای 1- درجه سانتیگراد و 0.5- درجه سانتیگراد آسیب می بینند. از نظر مقاومت در برابر سرما، تفاوت های زیادی بین انواع مختلف وجود دارد.

درخت بادام در صورت کاشت و نگهداری مطلوب، پس از سال اول شروع به محصول دهی می کند. البته در مورد درخت بادام نکته ای که باید بدانید این است که پرورش بادام تا حدود 5 الی 6 سال بازدهی زیادی ندارد.

خاک

نوعی میوه است که از نظر نیاز خاک چندان انتخابی نیست. در خاکهای سبک، عمیق، صاف شده و آبرفتی محصول خوبی می دهد. در چنین خاک هایی ریشه ها به عمق 3-5 متر می روند.

بهترین نوع بادام

درخت

تا 6-8 متر رشد می کند. در برخی موارد، ارتفاع درختان می تواند تا 12 متر باشد. همه جوانه‌های شاخه‌های یکساله در یک فصل رشد می‌کنند و اگر شاخه دوم رخ دهد، درخت پهن می‌شود. درختان بادام به طور متوسط ​​50 سال عمر می کنند. همچنین می توان با درختانی برخورد کرد که تا 100 سال عمر می کنند.

نهال بادام در مناطقی خوب رشد می کند که آب و هوایی معتدل، زمستان هایی مرطوب و تابستان هایی خشک داشته باشد. همچنین، وجود نور مستقیم خورشید برای رشد و پرورش و احداث باغ بادام، جزئی ضروری به حساب می آید.

برای برداشت بهترین بادام، لازم است تا نهال روزانه حداقل به میزان 6 ساعت از نور خورشید تغذیه کند. البته این درخت می تواند در سایه نیز باقی بماند، اما در این صورت پرورش بادام آن صرفه اقتصادی برای شما نخواهد داشت.

ریشه: از نوع ریشه شمعی است. از آنجایی که ریشه های کرک دار کم است، نهال ها در هنگام جابجایی مقدار زیادی از دست می دهند.برگ: با توجه به ارقام، درشت، متوسط ​​درشت و کوچک هستند. رنگ بین سبز روشن و تیره متفاوت است. حاشیه برگ ها دندانه دار است. جوانه ها: جوانه های گل بر روی شاخه های سنین مختلف و روی شاخه های میوه کوتاه به نام دسته گل یافت می شود که به طول 13-2 سانتی متر می باشد.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com