خرید نهال گردو ترکیه درجه یک

نهالستان آرتین نهال با بهره گیری از مهندسان کشاورزی باسابقه از سراسر کشور ، علم روز کشاورزی و با مجوز جهاد کشاورزی بزرگترین تولید کننده انواع نهال خشکبار(گردو،بادام و…)،انواع نهال میوه(انگور،سیب،شلیل و…)نهال صنعتی(پالونیا،رازبری و..) میباشد.برای خرید نهال گردو ترکیه درجه یک و آشنایی با آن با همراه باشید.

خرید نهال گردو ترکیه درجه یک

خرید نهال گردو ترکیه درجه یک

آشنایی با گردو ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای اصلی تولید کننده گردو در جهان است. ترکیه در سال 2019 با تولید 180807 تن در رتبه چهارم تولید جهانی قرار گرفت. می توان گفت که بخش عمده ای از درختان گردو در ترکیه بدون استفاده از سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی کشت شده اند، به طوری که تولید دارای صلاحیت ارگانیک است.

تکثیر مداوم بذر در ترکیه باعث ایجاد تعداد زیادی درخت گردو نهال شده است که نشان دهنده منابع ارزشمند ژن گردو است.

در آرتین نهال ببینید:خرید نهال انگور از آرتین نهال

تعداد درختان بومی بیش از 9 میلیون تخمین زده می شود و دارای تنوع ژنتیکی زیادی در عملکرد، ویژگی های مغز و هسته، دیرشکستگی جوانه ها، دیرگل دهی، مقاومت به زمستان، تحمل به بیماری ها هستند. هزاران درخت گردو در بخش شرقی ترکیه قطع شده و پس از دهه 1980 به خارج فروخته شده بود.

خرید نهال گردو ترکیه درجه یک

پس از شناخت اهمیت تکثیر از طریق پیوند و جوانه زدن توسط کشاورزان در سالهای اخیر، باغات با ارقام استاندارد در حال احداث هستند. این باغات استاندارد گردو عموماً با ارقام کالیفرنیایی و فرانسوی ایجاد می شوند. وزارت غذا، کشاورزی و دام و وزارت جنگلداری و امور آب جمهوری ترکیه سیاست جدید مهمی در مورد برنامه توسعه گردو در ترکیه دارند. مهمترین محدودیت های آب و هوایی برای تولید گردو سرمازدگی بهاره در ترکیه است.

برنامه پرورش گردوی ترکیه با پرورش ارقام فراوان است. مطالعات کافی در مورد اصلاح پایه وجود ندارد. برداشت را نمی توان به صورت مکانیکی انجام داد زیرا درختان بومی از نظر اندازه بزرگ هستند. انتظار می‌رود با شروع تولید از باغ‌های تازه تاسیس، تولید گردو ترکیه در 10 سال آینده حدود 40000 تن افزایش یابد.

در آرتین نهال ببینید:میدانستید درآمد گردو با دلار رقابت میکند

گردو به طور کلی در ایالات متحده آمریکا، اروپا و آسیا رشد می کند. سالانه بیش از 3.5 میلیون تن گردوی پوست کنده در جهان تولید می شود (FAO، 2013). طبق آمار فائو، چین با 1.7 میلیون تن پیشتاز تولید است و پس از آن آمریکا (425000 تن)، ایران (454.000 تن) و ترکیه (212.000 تن)

تولید گردو  ترکیه ارگانیک

تولید گردو ارگانیک می توان گفت درختان گردو در ترکیه بدون استفاده از سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی کشت شده اند به طوری که تولید دارای شرایط ارگانیک است (Ozkan, 2005). همچنین در سال های اخیر در زمینه ها و سیاست های مناسب تولید گردو ارگانیک آغاز شده است

چرا گردو ترکیه؟

فرآوری صنعت گردو و گردو از مکانیزاسیون در فرآیند ترک خوردگی گردوی پوست کنده استفاده نمی شود، بلکه به طور کلی توسط زنان کارگر به صورت دستی انجام می شود. گردو پوست کنده در انبار سرد نگهداری می شود و برای مصرف در طول سال عرضه می شود. اگر بتوان دما را تا 3 درجه سانتی گراد کاهش داد، افت کیفیت به حداقل می رسد. آجیل را می توان بین -15 تا -20 درجه سانتیگراد بدون افت کیفیت نگهداری کرد. هسته ها در بسته بندی های خلاء به بازار عرضه می شوند.

نهال گردو شبین

در ترکیه روی درختان گردو کهنسال نهال شده سمپاشی بر علیه بیماری ها و آفات انجام نمی شود. اما در باغات تازه تاسیس گردو، برنامه های سمپاشی روشی برای مقابله با آفات و بیماری ها وجود دارد. معمولاً از عوامل بیولوژیکی استفاده نمی شود.

 آموزش مهندسی کاشت سیب

 حقایقی از انجیر که تا به حال نمیدانستید


برای مشاوره رایگان کاشت گردو و یا ،خرید پرفروش ترین نهال های گردو با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال انگور،خرید نهال گردو   با کارشناسان نهالستان آرتین نهال در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com