درآمد میلیاردی با کاشت انگور سیاه

اگر برنامه ای برای احداث باغ با عمر طولانی دارین؟ علاوه بر این میخواهید یه یک درآمد تجاری بالا برسید پیشنهاد ما به شما کاشت و پرورش انگور سیاه سردشت(شرابی)میباشد.با ما در آرتین نهال با مقاله درآمد میلیاردی با کاشت انگور سیاه تا آخر همراه باشید.

درآمد میلیاردی با کاشت انگور سیاه سردشت

چرا کاشت انگور سیاه سردشت؟

این انگور به دلیل کیفیت بی نظیرش شهرت جهانی دارد.به همین دلیل از میوه های صادراتی پرفروش که از سراسر جهان مشتری دارد محسوب میشود.

با توجه به همخوانی محیط زیست نهال انگور سیاه سردشت با اقلیم ایران، تولید بهترین انگور سیاه با کمترین هزینه ممکن می شود. محصولات انگوری که در کنار ارزش داخلی، مورد توجه و فروش تجاری نیز قرار گرفته است.

محل کشت اصلی آن شهرستان سردشت، واقع در استان آذربایجان غربی می باشد.نهال انگور سیاه سردشت  را در مناطق دیگر نیز میتوان کاشت. اصلا چنین نیست و این نهال سازگاری بالایی داشته و در بسیاری از مناطق کشور کاشته می شود.اما بهترین کیفیت را باید از کشاورزان و باغات سردشت تهیه کرد.

در آرتین نهال ببینید:پربارترین نهال های سیب در ایران

این میوه ی کوچک و شیک نیازی به معرفی ندارد! طعم کمی شیرین و تند انگور سیاه آن را به یک خوراکی لذت بخش برای کام تبدیل می کند. خوب، آیا می‌دانستید این انگورهای کوچک، که هرازگاهی در آن می‌ریزید، در واقع مصونیت شما را تقویت می‌کنند. جالب اینجاست که انگور سیاه در مقایسه با سایر انگورها با مواد مغذی و آنتی اکسیدان بسیار بیشتری غنی شده است.

تاریخچه انگور سیاه سردشت

قدمت کشت انگور سیاه به حدود 6000 سال می رسد و گفته می شود یکی از قدیمی ترین میوه هایی است که در اروپا و آسیا کشت می شود. انگور سیاه متعلق به خانواده Vitis vinifera است که بیشتر به دو منطقه جغرافیایی عمده تقسیم می شود، انگورهای دنیای قدیم در سواحل جنوبی دریای خزر (نظیر ایران) کشت می شدند، در حالی که گونه های جدید انگور عمدتاً در شمال شرق آمریکا کشت می شدند. آمریکای جنوبی. با این حال، با افزایش تقاضا برای این میوه فوق العاده، بسیاری از کشورهای جهان در حال کشت این میوه سالم هستند.

درآمد میلیاردی با کاشت انگور سیاه

ترفند های کاشت و پرورش انگور سیاه سردشت

 1. انگورها در مکان های آفتابی گرم با خاک زهکشی آزاد رشد می کنند. جذاب و همچنین سازنده، آنها را می توان در امتداد دیوارها یا نرده ها یا روی آلاچیق آموزش داد. انواع شراب باید در نواحی ملایم تر میوه دهند، در حالی که انگور دسر شیرین بهتر است در گلخانه برای میوه دهی بهتر و مطمئن تر، به ویژه در مناطق شمالی کشت شود.
 2. انگورهای تازه کاشته شده را به طور منظم در طول فصل رشد آبیاری کنید تا به آنها کمک کند تا در آنجا مستقر شوند.
 3. اگر چه تاک های مستقر نسبتاً به خشکی مقاوم هستند، اما اگر در ریشه خیلی خشک شوند، می توانند از بیماری قارچی سفیدک پودری رنج ببرند. برای جلوگیری از این امر، هر هفت تا ده روز یکبار در طول فصل رشد، مخصوصاً در فصول خشک در بهار و تابستان، به طور کامل آبیاری کنید.
 4. انگورهای گلخانه ای که ریشه در داخل گلخانه دارند نسبت به انگورهایی که ریشه در بیرون دارند به آبیاری مکرر بیشتری نیاز دارند.
 5. با استفاده از انگورهای فضای باز، قرار دادن مالچ شن یا سنگ در اطراف پایه گیاه در بهار می تواند مفید باشد. هنگامی که خاک مرطوب است، در لایه ای به عمق 5-7.5 سانتی متر (2-3 اینچ) استفاده کنید. شن سفید نور را به تاج درخت انگور منعکس می کند، در حالی که شن سیاه یا تخته سنگ بازیافتی نور خورشید را جذب می کند و خاک را گرم می کند. مالچ همچنین علف های هرز را سرکوب می کند.
 6. تغذیه
  درست قبل از شروع رشد در اوایل بهار، انگورها را با یک کود عمومی پتاسیم بالا، مانند Vitax Q4 تغذیه کنید. نیم مشت در هر متر مربع / یارد در اطراف پایه پخش کنید. همچنین، ناحیه ریشه را با کود پایه جان اینس و خون خشک شده به میزان 120 گرم (4 اونس) در هر متر مربع در هر یارد بپاشید. در طول فصل رشد، انگورها از پاشیدن گهگاهی خون خشک شده به میزان 30 گرم (1 اونس) در هر متر مربع در هر یارد سود می برند.
 7.  انگورهای گلخانه ای، یک ماه پس از شروع رشد در بهار با کود مایع با پتاسیم بالا، مانند خوراک گوجه فرنگی، هر دو تا سه هفته یکبار تغذیه را شروع کنید. هنگامی که انگور پر برگ شد، این تغذیه را به فواصل هفتگی افزایش دهید. هنگامی که انگور شروع به رسیدن و رنگ شدن کرد، تغذیه را متوقف کنید، زیرا تغذیه اضافی در این زمان ممکن است طعم میوه را از بین ببرد.
 8. مراقبت بیشتر از انگور گلخانه ای
  تهویه و دما
  انگور شرایط تهویه مناسب، گرم و خشک را دوست دارد. اگر چه بسته نگه داشتن دریچه ها باعث افزایش دما می شود، اما رطوبت را نیز افزایش می دهد که بیماری های قارچی را تشویق می کند و از گرده افشانی جلوگیری می کند. بنابراین بهتر است دریچه ها را در تابستان و پاییز، به ویژه در زمان گلدهی و میوه دهی، باز نگه دارید.
 9. برخی از گونه‌ها مانند مسقط اسکندریه از گرمای اضافی بهره می‌برند، بنابراین برای آنها یک فن بخاری کوچک را در بهار (برای کمک به رشد) و در پاییز (برای کمک به رسیدن میوه) در گلخانه قرار دهید.
 10. در شهریور ماه برگها را به تدریج جدا کنید تا شاخه ها در معرض نور خورشید قرار گیرند و گردش هوا بهتر شود.
 11. در زمستان، گلخانه را گرم نکنید و در هوای سرد و خشک تا اوایل بهار آزادانه آن را تهویه کنید، زیرا انگور دسری برای ایجاد خواب نیاز به یک دوره سردی دارد.
 12. انگورهای گلخانه ای ممکن است برای گرده افشانی نیاز به کمک داشته باشند زیرا گرده افشان های طبیعی کمتری در داخل خانه وجود دارد. در هنگام گلدهی، در ظهر یک روز آفتابی که جو خشک است و گلخانه به خوبی تهویه می شود، یا ساقه ها را تند اما محکم تکان دهید، یا یک فنجان را روی هر دسته گل بکشید تا گرده بین آنها منتقل شود. روش دوم روش قابل اعتماد تری برای انگورهای نوع مسقطی در اوایل فصل است، جایی که گرده افشانی می تواند مزاج باشد.
 13. دفع گیاهان هرز در باغ این انگور به وسیله شخم زدن انجام می شود. به همین علت نیازی به استفاده از علف کش ها و سم های شیمیایی مضر نیست.
 14. این انگور مقاومت سرمایی بالایی دارد تا  دمای هوا از 15 تا 18 درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل کند.اگر منطقه مورد نظر شما برای کاشت سرمای زیادی دارد و بادهای شدیدی در آن منطقه وجود دارد بهتر است در آن مناطق نهال را نکارید.
 15. تنگ کردن انگور

اندازه، شیرینی و کیفیت انگور با کاهش تعداد میوه ها در هر خوشه بهبود می یابد. نازک کردن میوه ها همچنین باعث رسیدن و گردش بهتر هوا می شود که از مشکلات قارچی جلوگیری می کند.دو بار نازک کنید، اول زمانی که انگورها ریز هستند و دوباره زمانی که اندازه انگورها زیاد شد.

 • از قیچی برای نازک کردن انگور استفاده کنید – در حالت ایده‌آل قیچی تاک، که دارای تیغه‌های بلند و باریک است (در برخی از مراکز باغ و تامین‌کنندگان پستی موجود است). دسته را هنگام نازک شدن با یک چوب چنگال کوچک ثابت کنید، زیرا استفاده از انگشتان باعث از بین رفتن شکوفه روی پوست می شود.
 • در هر خوشه از هر سه انگور یک عدد حذف کنید. دسته ها را می توان در حین نازک شدن نیز شکل داد – هدف آن تولید یک دسته مخروطی کاملا متناسب است.
 • سپس انگورها را دو یا سه بار در هفته چک کنید و انگورها را که بیمار یا آسیب دیده اند جدا کنید

پرفروش ترین انگورها در ایران


برای مشاوره رایگان کاشت نهال و یا ،خرید پرفروش ترین نهال انگور با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور،با کارشناسان نهالستان آرتین نهال در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

 • میاندوآب ، کوی رابری 
 • 0440000000
 • 09141812003
 • artinnahal@gmail.com