صنوبر به‌عنوان یکی از پرسودترین محصول کشاورزی در ایران قلمداد می‌شود. صنوبر در مقابل سرما بسیار مقاوم است و در‌ نتیجه در قسمت‌های مختلف کشور رشد می‌کند به همین دلیل درآمد کاشت و پرورش صنوبر اقتصادی میباشد.درخت صنوبر از جمله درختان پرکاربرد برای صنعت چوب می باشد که در مکان های مختلفی کاشته می شود.

درخت صنوبر - ✔️نهال مرغوب✔️همراه با آموزش

گونه های مختلف درخت صنوبر

درختان صنوبر دارای ۸۵ گونه هستند که گونه های کبوده یا سپیدار، تبریزی یا شالک ، تیره بومی چون پده و سفید پلت از این درخت در ایران یافت می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم پرورش صنوبر را با خرید نهال آن شروع کنید و این نهال‌ها را اوایل فروردین‌ماه بکارید. صنوبر برای رشد نیازی به گلخانه و مسقف‌کردن زمین ندارد و در‌نتیجه هزینه‌های مازادی را متقبل نخواهید شد.

درآمد کاشت و پرورش صنوبر

پس از رشد کردن نهال‌های صنوبر می‌توانید چوب به‌دست‌آمده را بفروشید. از‌آنجایی‌که پرورش صنوبر این روزها طرفدار پیدا کرده است، می‌توانید تمام وقت خود را به تولید و فروش نهال‌های صنوبر اختصاص دهید، گرچه معضل تأمین آب در ایران جدی است و نیاز است که از دارابودن منبع آب مناسب و دائمی اطمینان حاصل کنید

صنوبر همچنان گزینه خوبی است. به همین دلیل، کاشت صنوبر در شمال رواج زیادی دارد و از جمله پرسودترین محصول کشاورزی در شمال محسوب می‌شود.

صاحب خانه ها عاشق رشد درختان صنوبر (Populus spp.) هستند، زیرا این بومیان آمریکایی به سرعت تیراندازی می کنند و سایه و زیبایی را به حیاط خلوت می آورند. حدود 35 گونه صنوبر وجود دارد و از آنجایی که آنها گرده افشانی متقابل دارند، تعداد نامحدودی هیبرید وجود دارد.

امروزه گیاهان زینتی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و زندگی آپارتمان نشینی نیز نتوانسته جلو استفاده از گیاهان و درختچه‌های گیاهی را بگیرد. پس بی شک کاشت و عرضه این نوع از گیاهان نیز می‌تواند درآمد و سود دهی قابل توجه‌ای داشته باشد.

بی شک افراد زیادی وجود دارند که علاقه به وجود این نوع گیاهان در محیط‌های باز مانند ویلا و حیات خانه و محیط‌های بسته مانند خانه و دفاتر کاری دارند. شرایط اقلیمی شمال کشور باعث شده تا درختچه یکی از پرسودترین محصول کشاورزی در شمال ایران باشد.

روش های کاشت درختان صنوبر

صنوبر ها را میتوان با روش های متنوعی چون قلمه زدن، کاشتن به وسیله‌ی بذر، جستن و پا جوش کردن زراعت کرد و از طریق دورگ گیری تنقیحشان کرد.

بهترین گیلاس تجاری و صادراتی

حقایق درخت صنوبر

صنوبرها می توانند بسیار بلند شوند و تنه های خود را با ریشه های قدرتمند لنگر بیاندازند. این ریشه ها ممکن است برای صاحبان خانه یا باغبانانی که با حقایق اولیه درخت صنوبر آشنا نیستند، مشکلاتی ایجاد کند. به عنوان مثال، کاشت درختان صنوبر هیبریدی در نزدیکی خانه ها توصیه نمی شود. درختان صنوبر در هوای گرم و خاک مرطوب تا مرطوب رشد می کنند.

اگرچه گونه‌های صنوبر از نظر ارتفاع و وسعت متفاوت هستند، اما اکثر آنها ویژگی‌هایی مشترک دارند که تشخیص آنها را آسان می‌کند. به عنوان مثال، شما اغلب می توانید یک صنوبر را با برگ های آن که اغلب به شکل قلب هستند و با دندان های کوچک لبه دار شده اند، تشخیص دهید.

 

در تابستان سبز درخشان هستند، در پاییز طلایی می درخشند.  مراقبت از درخت صنوبر در مکان مناسب آسان است. صنوبرها به خاک حاصلخیز، اسیدی یا خنثی و همچنین آفتاب مستقیم و آب کافی برای مرطوب نگه داشتن ریشه خود نیاز دارند.

 بهترین زمان کاشت گردو

یکی از مهمترین حقایق درخت صنوبر، اندازه بسیار زیاد درخت است. ارتفاع آن بین 50 تا 165 فوت (15 تا 50 متر) و قطر تنه آن تا 8 فوت (2 متر) می رسد. باید مطمئن باشید که درخت شما فضای کافی برای رشد به اندازه کامل خود را دارد. درختان صنوبر خوب هستند یا بد؟ صنوبرها درختان حیاط خلوت شگفت انگیزی هستند که برای کاشت نمونه و همچنین ردیف های بادی مناسب هستند.

با این حال، مانند هر گونه، آنها دارای معایبی هستند. اگر داستان‌هایی درباره ریشه‌های صنوبر که پایه‌های خانه‌ها را از بین می‌برند شنیده‌اید، از قبل مشکل اصلی صنوبرها را می‌دانید. برای نگه داشتن آن تنه های بزرگ، صنوبرها دارای ریشه های قدرتمندی هستند که می توانند یک پیاده رو را بالا ببرند یا خط فاضلاب را مختل کنند. هنگام انتخاب محل کاشت به این نکته توجه داشته باشید. نکته منفی دیگر صنوبرها این است که عمر طولانی ندارند. حتی با بهترین مراقبت از درخت صنوبر، نمونه ها در حدود 50 سال می میرند و شما باید دوباره بکارید.


برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال صنوبر به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان آرتین نهال در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com