درخت گردو چندلر

درخت گردو چندلر پرفروش ترین گونه درخت گردو نهالستان آرتین نهال  است. در سال‌های اخیر، چندلر به دلیل بهره‌وری و کیفیت آجیل عالی، بهترین رقم گردو برای باغ‌های جدید است.

درخت گردو چندلر

معرفی درخت گردو چندلر

بازده: چندلر گونه ای بسیار پربار است. حامل جانبی است که 90 درصد شاخه های جانبی آن مولد هستند. بنابراین بازده بسیار بالایی را ارائه می دهد. درخت گردو چندلر در اولین سالی که درختان خود را کاشتید شروع به تولید گردو می کند.

کیفیت مغز و پوسته:

چندلر آجیل بزرگ با پوسته نازک و مغزهای بسیار روشن تولید می کند. پوسته نازک و رنگ مغز از ویژگی های مهم در تعیین قیمت فروش گردو است. گردوهایی که رنگ مغز روشن تری دارند با قیمت های بالاتری به فروش می رسند. هسته های آن به راحتی از پوسته جدا می شوند و به راحتی به دو نیم تقسیم می شوند.

اندازه درخت:

چندلر به روشی نسبتاً قوی رشد می کند و نیمه راست است. ارتفاع درخت گردو چندلر تا 15 متر می رسد. اما از آنجایی که هرس می شوند معمولا در ارتفاع کمتری نگهداری می شوند. در مورد اندازه افقی هم همینطور. معمولاً شاخه‌های درخت را هرس می‌کنند تا عرض آن تقریباً 5 متر باشد.
چندلر برای کاشت با تراکم بالا مانند فاصله 7×5 متر مناسب است. جزئیات بیشتر در مورد فاصله درختان در این صفحه ارائه شده است.
زمان برگ دهی (تاریخ گلدهی): چندلر یک رقم دیربرگ و گلدهی است. این یک مزیت است، زیرا واریته‌های دیربرگ کمتر تحت تأثیر سرمازدگی، سوختگی گردو و پروانه ماهی قرار می‌گیرند.

گرده افشانی:

چندلر یک درخت خود گرده افشان است و می تواند بدون گرده افشان گردو تولید کند. اما در صورت استفاده همراه با گرده افشان می تواند عملکرد بالاتری به شما بدهد. به همین دلیل ما به شدت کاشت درختان گرده افشان را توصیه می کنیم.

گرده افشان چندلر فرانکت است. در یک باغ باید 95 درصد درختان چندلر و 5 درصد درختان فرانکت باشند.

ریشه:

در والتری، چندلر را روی پایه Juglans regia (معروف به گردوی انگلیسی) جوانه زدیم. به دلیل تحمل آن در برابر بیماری خط سیاه، معمولاً یک پایه ترجیح داده می شود.

طول عمر:

درختان گردو چندلر با درختان گردوی معمولی از نظر طول عمر یکسان هستند. درختان گردو می توانند 100 سال یا بیشتر عمر کنند.

زمان کاشت:

چندلر بسته به کشور شما از نوامبر تا آوریل سال آینده قابل کاشت است.

عملکرد درخت گردو چندلر

چندلر خیلی زود شروع به تولید گردو می کند. درختان شما با دریافت آنها 2 ساله می شوند. حتی در سال اول پس از کاشت، میوه دادن را شروع کنید. با این حال، برای حفظ انرژی درخت و بهبود بهره وری در سال های بعد، توصیه می کنیم میوه ها را برای 3 سال اول قطع کنید. باید گردوها را هنگام بیرون آمدن از درختان جدا کنید و اجازه ندهید رشد کنند.

این به درخت اجازه می دهد تا به جای تولید گردو از انرژی خود برای رشد تنه قوی تر و ریشه های بزرگتر استفاده کند. این باعث افزایش بهره وری درخت در دراز مدت می شود. بعد از 3 سال می توانید شروع به جمع آوری میوه ها و فروش گردوهای باغ خود کنید. می توانید جدول عملکرد درخت گردو چندلر را بررسی کنید تا ببینید چند کیلوگرم گردو می توانید در هر درخت جمع آوری کنید. اعدادی که به عنوان عملکرد در جدول بیان شده اند، گردو خشک (گردو با پوست قهوه ای) به کیلوگرم است.

عملکرد هر سال پس از کاشت درختان به تدریج افزایش می یابد. پس از 10 سال، عملکرد دیگر افزایش نمی یابد و در همان سطح باقی می ماند. شما می توانید سالانه بین 30 تا 40 کیلوگرم گردوی پوست کنده را از هر درخت گردوی چندلر بالغ و به خوبی نگهداری شده در باغ خود جمع آوری کنید. یعنی در هر هکتار می توانید بیش از 10 تن گردوی پوست کنده جمع آوری کنید.

 

جهت اطلاع  از نحوه خرید نهال گردو  هممچنین مشاوره رایگان کاشت نهال، از جمله کاشت نهال گردو،هرس نهال گردو ،یا پیوند زنی نهال گردو  ،خرید نهال گردو با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260

 

 

با سالها تجربه، در نهالستان آرتین نهال فاصله 7×5 متری را برای درختان گردو چندلر توصیه می کنیم. با استفاده از این فاصله می توانید در هر هکتار 280 درخت بکارید. این طرح کاشت “پرچین” نامیده می شود. درختان را در همان ردیف به هم نزدیکتر می کند و بین ردیف ها فاصله کافی می گذارد.

این طرح بازدهی زودرس را فراهم می کند و به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان کوتاه تری محصول بالایی از باغ خود داشته باشید. نکته مهم دیگر این است که باید درخت گردو چندلر را همراه با نوع گرده افشان آن یعنی فرانکت بکارید. هنگام برنامه ریزی باغ خود، به شما توصیه می کنیم که 95 درصد درختان خود را به صورت چندلر و 5 درصد درختان را به صورت فرانکت بکارید.

می توانید درختان گرده افشان را در همان ردیف بکارید تا هنگام رشد گیاهان راحت تر آنها را شناسایی کنید. گرده افشان ها باید در سمت باد از واریته اصلی کاشته شوند تا گرده ها با باد پخش شوند و واریته اصلی را گرده افشانی کنند. می توانید از ابزار زیر برای محاسبه تعداد درختانی که می توانید در زمین خود بکارید استفاده کنید

ویژگی های گردو و مغز چندلر

اندازه گردوی چندلر

چندلر آجیل بزرگ با وزن متوسط ​​13 گرم تولید می کند. اندازه پوسته آن تقریباً 4 سانتی متر است و شکلی صاف دارد. پوسته چندلر محکم است، شکستن یا آسیب رساندن به پوسته آن برای پرندگان و حشرات آسان نیست. اما در عین حال پوست گردوی چندلر به راحتی با دست شکسته می شود که نسبت به قیمت فروش گردو بسیار مناسب است.

داخل پوسته گردو چندلر دارای مغزی با کیفیت عالی می باشد. رنگ عامل مهمی در تعیین قیمت فروش گردو است. رنگ هسته چندلر عالی است و میزان سفیدی داخلی آن 90 درصد یا بهتر است. وزن هسته چندلر تقریباً 6.5 گرم است. این بدان معناست که مغز 50 درصد گردوی پوست کنده را تشکیل می دهد. درصد روغن هسته 70 درصد است و این نسبت طعم فوق العاده ای را به همراه دارد

chandler walnut size

ما بزرگترین تولید کننده درخت گردو در شمالغرب هستیم.  ما می توانیم یک شرکت حمل و نقل ترتیب دهیم تا درختان را به محل شما تحویل دهد. لطفا هزینه حمل و نقل به کشور خود را از ما بپرسید. ریشه درختان را قبل از بارگیری به کامیون می شوییم و آنها را از هرگونه خاک پاک می کنیم. درختان جوان گردو را ریشه برهنه و خفته (در خواب زمستانی) می فرستیم. ما برای همه گونه های درخت خود گواهی بهداشت گیاهی داریم. نهالستان ما هر سند لازم برای صادرات درختان را تهیه می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آماده دریافت درختان در محل خود باشید. می توانید درختان را ظرف یک هفته پس از تحویل بکارید یا آنها را تا زمانی که آماده کاشت آنها شوید ذخیره کنید: دستورالعمل های زیر را بخوانید تا نحوه نگهداری درختان خود را یاد بگیرید.

باید و نباید های کاشت درخت سیب

برای کاشت درختان خود آماده نیستید؟ شما می توانید درختان را تا زمانی که آماده کاشت آنها شوید ذخیره کنید. مکانی را انتخاب کنید که باد زیادی نداشته باشد، می تواند در داخل یا خارج از منزل باشد. مهم است که آنها را در جایی ترجیحاً بین 0 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری کنید تا درختان از خواب زمستانی خود بیدار نشوند. ریشه درختان را در ماسه یا خاک دفن کنید و تا زمانی که آنها را بکارید، آنها را به همین ترتیب نگه دارید.

 

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com