راهنمای خرید نهال گردو

باغ گردو، امتیازات بی شماری دارد که آن را نسبت به دیگر محصولات کشاورزی محبوب‌ تر کرده است. به عنوان مثال، نگهداری نهال گردو در مقایسه با دیگر میوه ها بسیار آسان تر و کم هزینه تر است. البته در مقایسه با سایر گونه های میوه تحمل زیادی در برابر بیماری یا آفات دارد.برای احداث باغ گردو انتخاب نهال، مهم ترین بحث میباشد.در آرتین نهال راهنمای خرید نهال گردو را داریم تا  شما عزیزان  به بالاترین سود تجاری گردو برساند.

راهنمای خرید نهال گردو

اگر شما به خرید نهال گردو سودآور علاقه مند هستید یا می خواهید یک محصول کشاورزی ویژه پرورش دهید ، اما نمی دانید کدام محصول می تواند با هزینه کمتر ، بازار خاص و غیره سود بیشتری را با سود به همراه داشته باشد.  خرید نهال گردو ممکن است یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

اگر بدون دانش و تحقیقات خرید نهال گردوی نامناسبی داشته باشید نه تنها سود نمیکنید بلکه ضرر هم میکنید.

نهالستان آرتین نهال با ارائه ی بیش از 30 رقم از مرغوب ترین و بهترین نهال گردو پیونذی و بذری، که از ارقام خارجی و ایرانی گردو می باشد، شما را در امر احداث باغ گردو یاری خواهد کرد. خرید نهال گردو مثل دلار سود دارد

برای اطمینان از نهال گردو خریداری شده و کسب در آمد بالا  از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


راهنمای خرید نهال گردو

خرید نهال گردو

خرید نهال گردو؛ با توجه با شرایط جغرافیایی و اقلیمی مورد نظر، اگر زمین کشاورزی شما فاکتور های لازم جهت کاشت و پرورش را داشته باشد، می تواند یکی از سودآورترین و ایمن ترین گام های اقتصادی در کشاورزی و باغداری قلمداد شود.

در اینکه نهال گردو هم از نظر خواص و هم از نظر بازار تجاری بالایی دارد، جزوه غنی ترین میوه هاست شکی نیست.

با توچه به تنوع نهال گردو دو اصل بسیار مهم این است که :

1-شما نهال گردویی را انتخاب کنید که سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه شما باشد .

برای ایجاد یک نهالستان در هر محیطی باید یک نهال گردوی ویژه داشته باشید. آب و هوای مناسب منطقه خود را انتخاب کنید ؛ به عنوان مثال ، برخی از ارقام نهال گردو هستند که در مناطق سرد و معتدل رشد خوبی دارند ؛ اما در مناطق معتدل یا گرمسیری ، کیفیت بار و بار آنها متفاوت است. بدانید که رشد نهال گردو بسیار سریعتر از تولید مثل از طریق بذر گردو است. بنابراین ، بهتر است از موقعیت بذر انواع مختلفی از نهال های گردو قابل کاشت استفاده شود.

 فرمول کلی می تواند جهت پرورش بهترین نوع درخت گردو، خرید نهال گردو پیوندی به نسبت نهال گردو بذری باشد.

راهنمای خرید نهال گردو

2-انتخاب نهال گردو تجاری

با توجه به تنوع نهال گردو ،نهال گردویی با خصوصیات چون مقاوم بودن،سازگار با شرایط ، پربار بودن و سود تجاری را انتخاب کنید.

هم چنین در ارتین نهال ببینید:خرید نهال از نهالستان مناسب خرید نهال گردو

آشنایی با انواع نهال گردو

نهال گردو فرنور پیوندی:

نهال گردو فرنور برای کاشت در مناطق مرتفع  (ارتفاع 1300 -2500 متری) مساعد بوده و توان گرمایی بالایی دارد به طوری که تا حدود منفی یازده درجه سانتی‌ گراد را طاقت می آورد.

نهال گردو چندلر پیوندی:

نهال گردو چندلر مناسب کاشت در ارتفاعات 900-1500 متری بوده، انتخاب مناسبی برای مناطق معتدل تا سردسیر می باشد و ایستادگی بالایی در برابر آب و هوای خشک دارد.

هم چنین در ارتین نهال بخوانید:بهترین زردآلو

نهال گردو ژنوتیپ آریا:

نهال گردو ژنوتیپ یکی از ارقام گردو بذری که مناسب کاشت و پرورش در ارتفاعات 900 الی 1200 متر از سطح دریا می باشد. مقاومت و باردهی بسیار مناسبی دارد و از اولین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می کند. از ارقام میان گل می باشد و مناسب مناطق معتدل است.

نهال گردو کانادایی ارغوان:

نهال گردو کانادایی ارغوان گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری بلندمدت است و به همین علت طرفداران زیادی دارد. این گونه مناسب کاشت در ارتفاعات 0 تا 2500 متر است و برای مناطق معتدل و سردسیری پیشنهاد می‌شود.
نهال گردوی کانادایی بسیار پربازده است و باردهی جانبی دارد. اگر رسیدگی خوبی از این رقم شود، سالانه تا 10 تن محصول در یک زمین یک هکتاری به بار می‌آورد.

از ویژگی‌های بارز این رقم می‌توان به زود بازدهی، پربار بودن، دیربرگدهی، خود گرده افشان، خصوصیات مهم آپومیکسی و مقاوم بودن اشاره کرد که این موارد به تنهایی گویای علت قرار گرفتن این گونه در لیست پرطرقدارترین انواع نهال گردو است. قیمت این گونه حدود 150.000 تومان در سال 1400 است.
پوست گردو کانادایی نازک است و میوه ای با کیفیت، درشت، سفید رنگ با درصد مغز 65 تا 80 درصد می‌دهد.

نهال گردو چندلر آمریکایی:

نهال گردو چندلر پیوندی یکی از انواع نهال‌های گردو آمریکایی است که جزو ارقام تجاری روز دنیا قرار دارد. این گونه در ارتفاعات 0 تا 1500 متر از سطح دریا کاشته شده و برای مناطق معتدل و سردسیر پیشنهاد می‌شود. البته در نظر داشته باشید که تحمل سرمای شدید زمستان را ندارد.
چندلر، از سال اول باردهی دارد و در سال چهارم به باردهی اقتصادی می‌رسد و در هکتار حدودا تا 7 تن محصول را می‌توان برداشت کرد. این گونه به گرده افشان نیاز دارد و بهترین رقم گرده افشان آن گردو فرانکت و گردو روند است.

از ویژگی‌های برتر نهال گردو چندلر می‌توان به پربار بودن، زود بازدهی، دیربرگدهی و میوه ای عالی و تجاری اشاره کرد که طبیعی است جزو ارقام پرطرفدار قرار داشته باشد. قیمت نهال گردو چندلر پیوندی، در حدود 250.000 تومان در سال 1400 است.
پوست گردو چندلر کاغذی است و مغزی درشت، سفیدرنگ و با حدود 60 درصد مغز دارد.

نهال گردو تویسرکان:

نهال گردو تویسرکان یکی از انواع اقتصادی و باکیفیت نهال گردو است. گردو تویسرکان در ارتفاعات 800 تا 1800 متر از سطح دریا کاشته می‌شود و رشد خوبی دارد و در برابر سرمای بهاره و زمستانه مقاوم است.
قیمت نهال گردو تویسرکان کم است و در هرهکتار تا 5 تن محصول می‌دهد. باردهی این درخت گردو از سال پنجم شروع می‌شود و قیمت آن حدود 70.000 تومان در سال 1400 است. مغز گردو تویسرکان سفید و چرب بوده و پوست آن سخت و محکم است.

سخن پایانی

سعی شد در این مقاله،اصول اساسی و اولیه راهنمای خرید نهال گردو بیان شود.نهال گردو اگر با روش های علمی انتخاب و کاشت شود میتواند از شما یک میلیارد بسازد.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com