نهال آلو اختری
تومان33.000

نهال آلو اختری  نهالستان آرتین نهال زمان ورود میوه این نهال آلو به بازار در اواسط مرداد ماه است. تحمل خشکی کمی دارد. بیشتر هوای معتدل و سردسیر مناسب این نوع نهال است.برای اطلاع از قیمت انوع نهال،چگونگی پرورش نهال و آفات نهال آلو با کارشناسان ما تماس بگیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال آلو اختری به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰

100 در انبار
افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال آلو اختری  نهالستان آرتین نهال زمان ورود میوه این نهال آلو به بازار در اواسط مرداد ماه است. تحمل خشکی برای این نهال کمی سخت است. بیشتر هوای معتدل و سردسیر مناسب این نوع نهال است.برای اطلاعت آفات نهال آلو ،قیمت انوع نهال،چگونگی پرورش نهال،کاشت نهال آلو و خرید نهال آلو با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال آلو اختری به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳

آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰


معرفی نهال آلو اختری

  • این نهال در سال دوم کاشت شروع به میوه‌دهی می‌کند.
  • عمر اقتصادی این درخت آلو بیش از 25 سال عنوان می‌گردد.
  • زمان ورود این میوه به بازار در اواسط مرداد ماه است.
  • تحمل خشکی برای این نهال کمی سخت است. بیشتر هوای معتدل و سردسیر مناسب این نوع نهال است .
  • فاصله کاشت این نهال باید به صورت 3*3 محاسبه گردد.
  • مطمعن ترین راه برای پیشگیری از آفات نهال آلو،هرس زدن میباشد.

اگر به دنبال خرید نهال آلو هستید و قرار است باغی را راه اندازی کنید که زود بازده و پر محصول باشد. بدون شک خرید نهال آلو اختری و استفاده از آن به شما پیشنهاد می‌شود. این نهال آلو با سرعت رشد بالایی که دارد می‌تواند شما را در سریع‌ترین زمان ممکن به سود برساند. و باعث شود تا سرمایه اولیه شما هرچه زودتر بازگردد.

خصوصیات نهال آلو اختری

نهال آلو اختری یکی از نهال‌هایی می‌باشد که در برابر خشکی مقاومت تقریبا خوبی دارد. و اگر کمی مراقب باشید، آسیبی به آن وارد نمی‌شود. امروزه نهال آلو اختری به دلیل زود بازده بودن و البته بازارپسندی مناسب، به یکی از انتخاب‌های اول باغداران برای احداث باغ تبدیل شده است.

به طور کلی به دلیل عمیق بودن ریشه نهال آلو اختری، این نهال با اکثر خاک‌ها سازگاری مناسبی دارد. و بدون شک در برابر سرمای زمستان نیز مقاومت بسیار خوبی از خودش نشان می‌دهد. نهالی که با شرایط معمولی محیط کاشت سازگاری داشته باشد .و دارای درصد حساسیت کمی باشد، همیشه انتخابی کم دردسر و مناسب است.

مشخصات نهال آلو اختری

درخت آلو اختری را معمولا در همان سال‌های اول هرس می‌کنند. با این هرس درخت آلو اختری تا سن 12 سالگی نیازی به هرس نخواهد داشت. نهال آلو اختری از کشور آمریکا و ایالت کالیفرنیا سرچشمه می‌گیرد. و جزء نهال‌های وارداتی می‌باشد. میوه آلو اختری گوشتی سفت و رنگی زرشکی (بنفش پر رنگ) دارد که به زیبایی‌های این درخت افزوده است.

به طور کلی درخت آلو اختری دو سال بعد از کاشت، محصول می‌دهد. و از این نظر درختی زود بازده به حساب می‌آید؛ میوه آلو اختری درشت است. اما مقدار وزن آن بستگی به مراقبت و آبیاری شما خواهد داشت. اگر به صورت هرچه بهتر نهال را در بستر مناسب خودش قرار دهیم، کیفیت محصولات و همچنین حجم باردهی، روال افزایشی خواهد داشت.

کشور سازنده نهال آلو اختری

همانطور که گفته شد نهال آلو اختری از کشور آمریکا وارد می‌شود؛ ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا منبع و سرچشمه این نهال آلو می‌‎باشد.

در ادامه به نحوه صحیح کاشت آلو،خواهیم پرداخت:

کاشت نهال آلو اختری

از آن جایی که فاصله کاشت نهال‌ها با توجه به سطح و نوع زمین متفاوت است، نمی‌توان عدد مشخص و دقیقی برای فاصله کاشت نهال آلو اختری ارائه کرد؛ اما اگر بتوانید فاصله کاشت 3*3 متر را رعایت کنید، با این فاصله به مشکل نخواهید خورد.

شکل میوه

میوه آلو اختری گرد و در برخی از موارد بیضی شکل است؛ این میوه با رنگ بنفش است و گوشت سفت و درشتی دارد که بسیار خوشمزه است.

حداکثر ارتفاع درخت آلو اختری

به طور کلی ارتفاع هر درختی بستگی به میزان مراقبت، آبیاری، جنس خاک، کوددهی، هرس به موقع و سمپاشی اصولی دارد؛ برای مثال اگر بتوانید میزان آبیاری را رعایت کنید و به اندازه این عمل را انجام دهید، بدون شک درخت آلو اختری رشد مناسبی خواهد داشت.

نیاز سرمایی نهال آلو اختری

خوب است بدانید که نیاز سرمایی این نهال و دیگر نهال‌های آلو، شبیه به نیاز سرمایی نهال‌های سیب و آلبالو می‌باشد؛ به طور کلی نیاز سرمایی این نهال بین 500 تا 1800 در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت آلو اختری با توجه به مطلوب بودن شرایط آبیاری و رسیدگی، در حدود 30 سال می‌باشد.

وزن میوه

اگر برای شما سوال پیش آمده است که وزن این میوه با توجه به درشت بودن و سفت بودن گوشتش چه مقدار است، باید بگوییم که وزن میوه آلو اختری بین 15 تا 20 گرم می‌باشد که بخشی از این وزن را هسته آن تشکیل می‌دهد؛ اما بخش اعظم این وزن، مربوط به گوشت آن خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی ارتفاع از سطح دریا می‌تواند یکی از عوامل تاثیر گذار در کاشت یک نهال و درخت باشد؛ چرا که ارتفاعات مختلف زمین از سطح دریا، شرایط مختلفی را هم از نظر آب و هوا و خاک و باد و باران دارند. البته جالب است بدانید که برخی از درختان وجود دارند که ارتفاع کاشت آن‌ها از سطح دریا اهمیت زیادی ندارد و می‌توان گفت که این موضوع، تاثیری بر روی کیفیت محصولات آن‌ها نخواهد گذاشت.

آفات نهال آلو

همانطور که می‌دانید هرس کردن یکی از مهم‌ترین راه‌های مبارزه با آفات می‌‎باشد؛ اگر نهال شما آفت بزند، بدون شک کیفیت اصلی خود را از دست خواهد داد و مطمئنا باید فکری به حال آن کنید.

کرم زنبور میوه ، شته ها و تریپس از آفات نهال آلو محسوب می شوند.با متورم شدن جوانه ها، بیماری های لکه غربالی و سایر بیماری های قارچی از قارچکش کلروتالونیل استفاده نمایید.

راه مقابله با آفات نهال آلو

اگر بتوانید به موقع هرس کنید و سم‌پاشی را به موقع و به صورت صحیح انجام دهید، توان مقابله با آفات را خواهید داشت و به عبارتی دیگر درخت آلو اختری را در برابر آفت زدگی مقاوم خواهید کرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

شاید برایتان جالب است بدانید که طبق گفته‌ها، در کشور‌های خارجی از یک هکتار درخت آلو اختری کاشته شده، 35 تن برداشت محصول داشته‌اند؛ اما با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع خاک در ایران، این مقدار به 3 تا 7 تن در هکتار رسیده است که در مقایسه با کشورهای خارجی آمار مناسبی نیست و جای پیشرفت بسیار زیادی دارد.

شروع محصول دهی

همانطور که گفته شد شروع محصول دهی درخت آلو اختری، دو سال بعد از کاشت آن می‌باشد. اگر بتوانید آبیاری و کود دهی را به موقع انجام دهید و درخت خود را از خطرات آفت زدگی در امان نگه دارید، می‌توانید محصول بسیار زیاد و البته با کیفیتی را برداشت کنید.

قدرت رشد درخت

به طور کلی این درخت از قدرت رشد طلوبی برخوردار است؛ اما در هر صورت قدرت رشد درخت آلو اختری به عوامل محیطی و آب و هوایی نیز بستگی دارد و بدون شک هر چه این شرایط مطلوب‌تر و مناسب‌تر باشد، درخت شما رشد بسیار بهتر و بیشتری خواهد داشت.

رقم گرده افشان

اگر قصد دارید درباره رقم گرده افشان نهال آلو اختری اطلاعاتی داشته باشید، باید به شما بگوییم که این نهال نیاز به رقم گرده افشان ندارد.

پایه درخت آلو اختری

پایه درخت آلو اختری، آلوچه وحشی و میروبالان می‌باشد.

زمان گلدهی درخت آلو اختری

معمولا در ارقام آلو، گل انگیزی  از اواخر خرداد تا اوایل تیر صورت می‌گیرد. البته این موضوعی کلی است و گلدهی رقم آلو اختری، به شرایط موجود و ژنتیک بستگی دارد.

مدت آبیاری درخت

به طور کلی مقدار آبیاری مناسب برای رشد درخت آلو اختری، 10 لیتر در هفته می‌باشد. دقت داشته باشید که زیاده روی و یا کم کاری در آبیاری درخت، نتیجه‌ای جز ضرر زدن به درخت آلو اختری و به کیفیت محصولات آن، نخواهد داشت.

قیمت نهال آلو اختری

بدون شک قیمت نهال آلو اختری یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب باغداران برای خرید خواهد بود؛ باید گفت قیمت نسبتا مناسب این نهال باعث می‌شود تا شما به راحتی با خرید چند عدد از این نهال‌ها، باغ خود را احداث کنید. البته توجه داشته باشید که کیفیت نهال نیز یکی از نکاتی است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال آلو اختری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com