نهال آلو ساحلی

نهال آلو ساحلی  نهالستان آرتین نهال به عنوان گیاه زینتی هم از آن استفاده می کنند. از میوه آن در تهیه ژله استفاده می شود. ریشه های آن ضخیم می باشد و تا عمق خاک نفوذ می کند.برای مشاهده و یا خرید انواع آلو به بخش محصولات(آلو) مراجعه کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال آلو ساحلی به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال آلو ساحلی  نهالستان آرتین نهال به عنوان گیاه زینتی هم از آن استفاده می کنند. از میوه آن در تهیه ژله استفاده می شود. ریشه های آن ضخیم می باشد و تا عمق خاک نفوذ می کند.برای مشاهده و یا خرید انواع آلو به بخش محصولات(آلو) مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال آلو ساحلی به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳

آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰


معرفی نهال آلو ساحلی

 • میزان آبیاری این نهال آلو برای اینکه دچار فرسایش نشود بسیار مهم است.
 • در آن دسته از خاک های فقیر این نهال رشد مناسبی ندارد و شما باید به خوبی این نکته را در نظر داشته باشید.
 • به عنوان گیاه زینتی هم از آن استفاده می کنند. از میوه آن در تهیه ژله استفاده می شود.
 • ریشه های آن ضخیم می باشد و تا عمق خاک نفوذ می کند.
 •  نهال آلو آلوی ساحلی (Prunus maritime) بومی ساحل شمالی آتلانتیک است ( از جزیره نیوزیلند تا کارولینای شمالی ).
 • این درخت برای کنترل فرسایش بسیار مناسب است.
 • به شکل درختچه ای است که تا ارتفاع ۱۰ متر رشد می کند.
 • دارای ریشه های جانبی ضخیم است که این ریشه ها بسیار گسترده اند.
 • میوه در اواخر مرداد و شهریور می رسد.
 • میوه به قطر ۵/۲ سانتی متر می رسد.
 • رنگ میوه از قرمز، ارغوانی تا قرمز تیره متفاوت بوده و به ندرت زرد رنگ است.

مراقبت از انواع آلو

طیف وسیعی از اقدامات برای مراقبت از آلو در بهار از قسمت های زیر تشکیل شده است:

 • هرس بهداشتی
 • سمپاشی پیشگیرانه از بیماریها و آفات
 • سفید شدن ساقه
 • محافل تنه برداشت ، شل شدن و مالچ
 • برنامه خوراک

اگر چشمه خشک و آفتابی باشد ، درخت ممکن است به آبیاری احتیاج داشته باشد. در بیشتر موارد ، بارش کافی است.

مهم! بهار همچنین زمانی برای کاشت نهال های جوان آلو و کاشت مجدد درختان است. قبل از شروع زمستان ، چنین درختانی در مکان جدید به خوبی سازگار می شوند و قبل از زمستان وقت دارند که قدرت بگیرند.

از نهال آلو مراقبت کنید

بلافاصله پس از کاشت ، شما باید شروع به هرس آلو کنید ، شروع به شکل دادن تاج آن کنید. شاخه های جانبی آن کاملاً بریده شده ، رسانای مرکزی به 0.6 متر کوتاه شده است. نهال ها در 2-3 سال اول تغذیه نمی شوند ، زیرا کودهایی که در حین کاشت در گودال کاشته شده اند کاملا برای درخت کافی است.

از درخت آلو بالغ مراقبت کنید

در 5-6 سال زندگی ، هنگامی که تاج درخت کاملاً تشکیل شده و اولین محصول بدست می آید ، می توان آلو را یک فرد بالغ دانست. مراقبت از بهار برای او در این زمان شامل سمپاشی پیشگیرانه از بیماری ها و آفات ، هرس بهداشتی و همچنین تغذیه می شود.

در این زمان ، ریشه های درخت شاخه های ریشه زیادی می دهند ، باید با دقت دفع شود.

از آلو قدیمی در بهار مراقبت کنید

اگر میوه ها کوچک شده اند و رشد یک ساله آنها از 10-15 سانتی متر بیشتر نیست ، وقت آن است که درخت هرس ضد پیری را انجام دهد. این در چند مرحله انجام می شود و معمولاً به 4 سال تقسیم می شود که در هر یک از آنها یک چهارم تاج جوان می شود. بخشی از چوب های قدیمی ، شاخه های جانبی ، شاخه های افتاده ، بیمار و خشک برداشته می شوند. تاج با برداشتن شاخه های قدیمی که مرکز آن را ضخیم می کنند کوتاه و روشن می شود.

پس از اصلاح ، تمام برش های اره باید با انواع باغ پوشانده شود و گیاه باید تغذیه شود تا رشد شاخه های جوان را تحریک کند.

مراقبت از شکوفه آلو

در طول دوره گلدهی ، معمولاً هیچ کاری روی درخت انجام نمی شود. در این زمان ، بیشترین خطر برای گلدهی درختان آلو ، یخبندان برگشتی است. برای محافظت از درختان ، در دمای پایین شمع های دود روشن می شوند. این باعث کاهش انتقال حرارت خاک می شود. علاوه بر محافظت در برابر دود ، آبیاری درخت و آبیاری تاج نیز استفاده می شود. همچنین از مرگ گلها از سرما جلوگیری می کند.

مراقبت از آلو بعد از گلدهی

پس از گلدهی ، آلو حاصل از آفات با سمپاشی مجدداً فرآوری می شود. علاوه بر این ، پس از گلدهی ، یک پانسمان ریشه 40 گرم نیتروفوسکا و 30 گرم اوره انجام می شود و آنها را در یک سطل آب رقیق می کند. 3 سطل زیر هر درخت ریخته می شود. چنین پانسمان بالایی فقط برای درختان بالغ انجام می شود.

مراقبت از  انواع آلو بهاره: نکاتی از باغبانان باتجربه

قبل از کاشت بهاره نهال آلو ، باغداران باتجربه توصیه می کنند محلی را برای کاشت در آینده تا عمق حداقل 0.7 متر از پاییز حفر کنند. این باعث افزایش قابل توجه محتوای هوا در خاک و بهبود میزان بقای نهال می شود.

شاخه های پایه ، بیش از حد تشکیل شده توسط آلو ، باید زیر سطح خاک برداشته شوند. در غیر این صورت ، اوضاع بدتر خواهد شد و شاخه های بیشتری وجود خواهد داشت.

به هر حال ، شاخه های ریشه را می توان به عنوان نهال های آماده استفاده کرد. استثنا is آلو پیوند شده است. اگر آلو پیوند زده شود ، به احتمال زیاد ، یک بازی وحشی از یک شاخه پایه رشد می کند. همچنین می توان از آن به عنوان سهام استفاده کرد و بعداً رقم را به آن القا کرد.

هرس بهاره را می توان با قلمه برداشت برای تکثیر آلو ترکیب کرد. این باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود. اگر درخت پیوند زده نشود ، قلمه ها را می توان از شاخه های ریشه نیز برداشت کرد.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال آلو ساحلی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

 • میاندوآب ، کوی رابری 
 • 0440000000
 • 09141812003
 • artinnahal@gmail.com