نهال انار گرانادا

نهال انار گرانادا نهالستان آرتین نهال گل های رشد کرده در این نهال انار زودرس به رنگ قرمز می باشد و تاجی قرمز هم در آنها وجود دارد. با وجود رنگ قرمز تاج میوه این نهال باید بدانید که رنگ اصلی آن سبز می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال انار گرانادا  آرتین نهال  به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال انار گرانادا نهالستان آرتین نهال گل های رشد کرده در این نهال انار زودرس به رنگ قرمز می باشد و تاجی قرمز هم در آنها وجود دارد. با وجود رنگ قرمز تاج میوه این نهال باید بدانید که رنگ اصلی آن سبز می باشد. پیش از خرید نهال انار زودرس مشاوره بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال انار گرانادا به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان  آرتین نهال ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳

آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰


معرفی نهال انار گرانادا

  • گل های رشد کرده در این نهال انار به رنگ قرمز می باشد و تاجی قرمز هم در آنها وجود دارد.
  • با وجود رنگ قرمز تاج میوه این نهال باید بدانید که رنگ اصلی آن سبز می باشد.
  • بعد از اینکه میوه نهال به خوبی رشد می کند. رنگ آن قرمز تیره تر می شود . ترش مزگی آن هم تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.
  • زودرس بودن این نوع از نهال یکی از دیگر ویژگی های آن می باشد.
  • برحسب نامگذاری انار گویا این انار ریشه ای اسپانیایی دارد. و مناطق مدیترانه ای نزدیک به جبل الطارق مناسب هستند .
  • این انار زودرس به حساب می آید.

نهال انار کینگ

پیش از خرید نهال انار گرانادا سایر ارقام انار را نیز در آرتین نهال مشاهده کنید .

انار زودرس

وقتی صحبت از انار گرنادا می شود موضوع زودرس یا دیرس بودن انار مطرح می شود . بر خلاف بسیاری از میوه ها که فصل گل دهی اهمیت زیادی دارد و ارقام دیرگل ده اهمیت دارند در مورد انار تفاوت هایی وجود دارد. انار جزو محصولاتی است که در پاییز برداشت می شود . با توجه به اینکه انار در مناطق گرمتر کاشته می شود این فصل برداشت به اواخر پاییز نیز ختم می شود. اما به دلیل تغییرات آب و هوایی گسترده و گرما و سرمای غیر منتظره رد مناطق مختلف این الگو به هم خورده است .  به عبارتی ارقامی از انار که زودتر قابل برداشت شوند اهمیت پیدا میکنند .

پیش از خرید نهال انار زودرس باید به نکاتی مهم در مورد آن توجه کنید .

نهال انار فنیسا

اثر سرمای زودرس بر انار

در مقاله ای با عنوان ” بررسی اثرات سرمای زودرس پاییزه روی درختان انار  ” به این موضوع پرداخت شده است . در چکیده این مقاله می خوانیم : 

درخت انار اصولا یک میوه گرمسیری تا نیمه گرمسیری است. و در نواحی ساحلی و مرطوب بصورت درخت همیشه سبز می باشد. ولی در نواحی خشک با زمستانهای سخت بصورت درخت خزان دار است . مناطق حاشیه کویر، با زمستان های سرد و تابستانهای گرم وخشک، مناطق اصلی کشت و کار و تولید اقتصادی انار کشور را تشکیل می دهند.
از جمله ویژگی های این مناطق وقوع سرما یخبندان های شدید در بعضی از سالها می باشد. سرمای دیررس بهاره سال جاری (1384) و سرمای زودرس سال 1366 از آن جمله می باشد. هرچند تعداد وقوع سرمای بهاره فراوان تر و بدلیل سرعت عمل، توجه بیشتری را به خود معطوف می دارد.

خسارت ناشی ازسرمای زودرس پاییزه بسیار شدیدتر می باشد.

در سال 1367 خشکیدگی وسیع و کم سابقه ای در انارستان های یزد شیوه یافت . بطوریکه شدت خسارت در بعضی از باغها به بیش از 80 درصد رسید. و تعدادی از انار کاران مجبور شدند باغهای خود را کف بر کنند. علائم اولیه عارضه به صورت زردی، کم برگی و پژمردگی در بهار ظاهر می شود. پوست درخت در ناحیه طوقه از بین رفته، متورق شده و از تنه جدا می گردد. این نشانه ها اکثرا در سمت جنوب تنه دیده می شود.
در صورتی که آلودگی شدید باشد. و درخت موفق به ترمیم بافت آسیب دیده نگردد، در اواسط تابستان برگها ریزش میکنند . یا روی درخت سبز خشک یا زرد خشک شده و میوه بر روی شاخه های خشکیده باقی می ماند. ریشه این درختان سالم و پاجوش زیادی تولید می کند . و در صورتی که مراقبتهای زراعی مناسب اعمال گیرد، این پاحوشها می توانند بعد از چند سال به مرحله تولبد اقتصاد برسند.

انار های زودرس باید سریعتر برداشت شوند

این تصور وجود دارد که می توان پس از کاشت انار زودرس محصول را در اواخر پاییر نزیز برداشت کنند . کارشناسان جهاد کشاورزی با رد این موضوع به ویژه در مرکز کشور معتقد هستند آفت ها مانع این کار می شوند. آفاتی مثل مگس مدیترانه‌ای در صورتی که انار های شیرین به موقع برداشت نشوند محصولات را تهدید میکند . این آفت همچنین به سایر محصولات نیز ممکن است آسیب کند.

در صورت بروز این مشکل  انار‌های آفت زده را حتما جمع آوری و در عمق نیم متری خاک دفن یا به مدت یک روز در آب غوطه ور کنید.

همچنین لازم است نسبت به سرمای پاییزه هشدار داده شود. سرماي پاییزه بخصوص اگر در صبح زود و توام با ريزش باران باشد. خطرناك‌ترين سرما براي ميوه انار به حساب مي‌آيد. و در اين حالت اكثر انارها تركيده و خسارت بسيار سنگيني به میوه‌ها وارد مي‌گردد. تا حدي كه اگر شدت سرما به يخ زدن ميوه منجر شود بافت داخلي قسمت گوشتي ميوه يخ زده و ميوه غيرقابل مصرف مي‌گردد.

نهال انار پاکوتاه

خشکی و گرمای هوا و اثرآن بر انار زودرس

پیش از خرید نهال انار زودرس باید گرمای بیش از اندازه اشاره کرد که ممکن است در اواخر تابستان بر کشور حاکم شود . این گرما می تواند موجب ترکیدگی انار ها شود . بریا این کار باید انار های آبیاری شوند . کارشناسان بر این باورند که با  روند افزایش نسبی دما باغداران به دلیل عطش درختان را پُربار آبیاری کنند. کشاورزان ضمن اجتناب باید  برای جلو گیری از ترکیدگی انار‌ها باغ‌های انار به صورت منظم و سبُک، شبانه آبیاری کنند.

انار زودرس

نکته دیگر رنگ گیری انار است .  با توجه به زمان رنگ گیری انار‌ها برای رنگیری بهتر و مقاومت به ترکیدگی باغداران می بایست  از کود‌هایی با نیترات پتاسیم و ترکیبات کلسیم استفاده کنند.

فصل برداشت انار گرنادا

در حالت کلی انار های زودرس و شیرین بر خلاف سایر انار ها که در پاییز برداشت می شوند اواخر شهریور برداشت می شوند . لذا شما در هنگام کاشت باید به بازار مصرف انار و ذخیره سازی ان فکر کنید . چراکه انار  اغلب در ایران مصرف پاییزه و زمستانی دارد.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

,

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال انار گرانادا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com