نهال بادام تونو
تومان35.000

نهال بادام تونو نهالستان آرتین نهال، این بادام سنگی است.سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی میباشد.باردهی بالایی دارد. برای خرید نهال بادام تونو میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال  با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور می باشد.برای مشاوره رایگان کاشت نهال،خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال بادام تونو نهالستان آرتین نهال، این بادام سنگی است.سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی میباشد.باردهی بالایی دارد. در صنایع شیرینی پزی زیاد استفاده میشود.برای خرید نهال بادام تونو میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال  با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور می باشد.برای مشاوره رایگان کاشت نهال،خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال بادام تونو

این بادام سنگی  و دیر گل است.با رنگ قهوه ای تیره و شکل شمایل بیضی.سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی میباشد. مغز آن ۳۰ تا ۴۰ درصد کل محصول را تشکیل می‌دهد.باردهی بالایی دارد. بادام تونو خواص بسیار زیادی دارد و سرشار از ویتامین‌ E، کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم، و پروتئین است. این بادام برای تقویت مغز بسیار مفید می‌باشد.در صنایع شیرینی پزی  و خشکبار زیاد استفاده میشود.یکی از نقاط قوت این نهال آن است که به کم آبی مقاوم است؛ از همین رو می‌توان آن را به شکل دیم هم کشت کرد.

کاشت بادام تونو

در کاشت نهال بادام تونو، فاصله کاشت اهمیت بسیار زیادی دارد. این فاصله باعث می‌شود تا نور به همه‌ی نهال‌ها برسد و ریشه‌ها جای کافی برای رشد داشته باشند. فاصله‌ی استاندارد برای کاشت نهال بادام تونو در هر ردیف، ۶ یا ۷ متر است. در هر هکتار میتوانید ۵۰۰ اصله از این نهال را کشت کنید.

برای کاشت نهال بادام تونو، ردیف‌ها را مشخص و گود کنید. دقت داشته باشید که حفره‌ی ایجاد شده باید دوبرابر بزرگ‌تر از ریشه‌ی نهال شما باشد. بعد از آنکه ریشه‌ها را در خاک قرار دادید، به خوبی روی آن را بپوشانید و روی خاک آن را سفت کنید. برای آنکه جوانه آفتاب سوخته نشود، باید در جنوب غربی درخت قرار بگیرد.

مقاومت در برابر آفات

اگر برگ‌های درخت بادام تونو به رنگ قهوه‌ای درآمد و به سمت بالا برگشت، بدانید که درخت شما دچار عفونت قارچی شده‌است. برای از بین بردن آفت می‌توانید از اسپری بوراکس استفاده کنید. بهتر است برگ‌های قارچی را جدا کنید و بسوزانید. همچنین درخت بادام تونو به دو بیماری مونیلیا و تاولور حساس است.

رقم گرده افشانی

این نهال بادام اروپایی در ازدیاد نسل خود سازگار است و ارقام گرده افشانی آن سهند و شکوفه می‌باشد.

زادگاه بادام تونو

اسپانیا و ایتالیا میباشد . در شمال غربی کشور هم زیاد کاشت میشود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت بادام تونو 40 سال میباشد.

شروع محصول دهی

باردهی از اوایل مهر ماه شروع میشود.

بهترین آب و هوا برای بادام تونو

مناطقی که آب و هوای خشک دارند، برای این نهال مناسب می‌باشند. نهال بادام تونو نیاز به یک دوره ۱۰۰ تا ۵۰۰ ساعته سرمای زمستان در دمای صفر تا ۷ درجه سانتی‌گراد دارد تا بتواند جوانه بزند. خوب است بدانید که تحمل سرمایی آن تا منفی ۲۰ درجه سانتی‌گراد است.

آبیاری

این نهال بادام در هر هکتار ۶ الی ۸ هزار مترمکعب آب نیاز دارد. یعنی باید در ۱۲ روز، ۳ الی ۴ بار نهال را آبیاری کنید.

ازکدهای  تخفیف های ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال بادام تونو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com