نهال درخت تبریزی
تومان23.000

نهال درخت تبریزی نهالستان آرتین نهال ،جوانه‌های آن زرد رنگ، معطر و چسبناک است. ارتفاع درخت تبریزی به بیشتر از 30 متر نیز می‌رسد. شاخه‌های آن موجی و فاقد جهت‌های ریشه جوش است.  برای خرید نهال درخت تبریزی میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور میباشد.برای خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید. از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال درخت تبریزی نهالستان آرتین نهال ،جوانه‌های آن زرد رنگ، معطر و چسبناک است. ارتفاع درخت تبریزی به بیشتر از 30 متر نیز می‌رسد. شاخه‌های آن موجی و فاقد جهت‌های ریشه جوش است.  برای خرید نهال درخت تبریزی میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور میباشد.برای خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال درخت تبریزی

درخت تبریزی پیشنهاد ویژه سبدهای ایجاد چوب درخت تبریزی زیبایی برای باغ و ویلا مناسب برای مناطق سردسیر. ، همچنین به عنوان populus شناخته می شود ، درختی از خانواده بید است ، همچنین به عنوان صنوبر Schalke و Lombardy شناخته می شود ، بومی اروپا ، جنوب غربی آسیای میانه و شمال غربی آفریقا است.

ارتفاع این درخت 12 تا 27 متر است. قطر سایبان 3 تا 8 متر و قطر بدن 1.5 متر است. برگ درختان صنوبر سبک است. آنها به راحتی تحت تأثیر باد قرار می گیرند و در گونه های مختلف کمی متفاوت هستند.

ارقام مختلفی از نهال درخت تبریزی در ایران می‌روید. در تبریز با نام لشه قَلَمه مشهور است و در اکثر باغات آن منطقه به عنوان بادشکن در مرز باغات و مزارع کاشته می‌شو

نهال صنوبر

 

لازم به ذکر است که کاشت درخت تبریزی هیچ گونه محدودیتی ندارد بلکه در سالهای اول کاشت نیاز به مراقبت دارد تا  به رشد مناسب برسد و آماده بهره برداری شود. نهال های کم سن و سال زمانی که با روش های اصولی پرورش داده می شوند خیلی زود به بهره وری اقتصادی می رسند،و منجر به سودآوری می شوند. نهال تبریزی گونه های مختلفی دارد که ممکن است به لحاظ ظاهری مقداری با هم تفاوت داشته باشند اما تمام ارقام کیفیت چوب بسیار خوبی دارد.

تکثیر و کاشت

تکثیر نهال تبریزی از طریق قلمه صورت می پذیرد زیرا بذرهای این درخت قوه نامیه بسیار پایینی دارند و پس از خشک  شدن بذر، درصد جوانه‌زنی اندکی دارند. در صورتی‌که سرخاخه‌های یکساله درخت تبریزی به راحتی در آب و بدون نیاز به هورمون ریشه‌زنی ریشه‌دار می‌شوند. این سرشاخه‌ها را پس از ریشه‌دار شدن می‌توان در گلدان یا مکان اصلی کاشت. زمان گرفتن قلمه برای تولید و تکثیر نهال تبریزی اوایل بهار است.

آبیاری درخت تبریزی :

آبیاری قلمه‌های نهال تبریزی معمولاً به صورت غرقابی یا کرتی و به فاصله زمانی هر 10 روز یک بار انجام می‌شود، اما بهتر است اوایل کاشت قلمه تبریزی دوره آبیاری کوتاه‌تر باشد. کاشت قلمه‌ها به صورت ردیفی انجام شود، فاصله بین ردیف‌ها 50 سانتیمتر و فاصله نهال ‌های تبریزی درون هر ردیف 20-15 سانتیمتر باشد.

به حذف علف‌های هرز اهمیت دهید. روییدن علف‌های هرز و پیچیدن آن‌ها دور قلمه‌ها یکی از خطرناک‌ترین آفت‌هایی است که سلامت نهال را تهدید می‌کند. مبارزه با علف‌های هرز در بین قلمه‌ها به روش دستی یا فیزیکی صورت می‌گیرد.

 این نهال هم نیاز به تغذیه مناسب دارد و باید مورد توجه قرار گیرد،که می توان از کود حیوانی استفاده نمود تا به تقویت ریشه ها و رشد مناسب نهال کمک نمود

در آرتین نهال ببینید:نهال رازبری

با وجود این‌که قلمه‌ های درخت تبریزی؛ به تغذیه و کود‌دهی خاصی نیاز ندارند اما استفاده از کود دامی پوسیده در افزایش کمیت و کیفیت رشد نهال ‌های تبریزی نقش بسزائی دارد .

ازکدهای  تخفیف های ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال درخت تبریزی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com