نهال زردالو اردواباد

نهال زردالو اردواباد نهالستان آرتین نهال  زرد رنگ بوده و طعم شیرینی دارد . حدود ۸۳ درصد میوه از گوشت تشکیل شده و  گوشت آن هم کرم رنگ می باشد . شکل آن کروی و تا حدودی کشیده می باشد . این رقم زردآلو دیررس است .برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال زردالو اردواباد به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال زردالو اردواباد نهالستان آرتین نهال  زرد رنگ بوده و طعم شیرینی دارد . حدود ۸۳ درصد میوه از گوشت تشکیل شده و  گوشت آن هم کرم رنگ می باشد . شکل آن کروی و تا حدودی کشیده می باشد . این رقم زردآلو دیررس است .

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال زردالو اردواباد به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال زردالو اردواباد

رقم نهال زردآلو اردوباد زرد رنگ بوده و طعم شیرینی دارد . حدود ۸۳ درصد میوه از گوشت تشکیل شده و  گوشت آن هم کرم رنگ می باشد . شکل آن کروی و تا حدودی کشیده می باشد . این رقم زردآلو نسبتا دیررس است . وزن متوسط میوه ۵۷.۱ گرم  ، درصد قند آن ۲۳.۷ است .

از رقم زردآلو اردوباد مهم ترین رقم قیسی صادراتی تولید می شود که با نام تجاری قیسی سکه ای در بازارشناخته شده است . این رقم در سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی در کشور معرفی شد .

نهال زردآلو اردوباد قدرت رویش متوسطی دارد به صورتی که  مقدار رشد سالانه شاخه آن حدودا ۳۵ سانتی متر است . شکوفه دهی رقم نهال های زردآلو اردوباد از ۳۰ اسفند شروع شده و تا ۶ فروردین نیز ادامه دارد . تاریخ باز شدن جوانه برگ آن ۶ فروردین است . باردهی نهال زردآلو اردوباد از ۱۷ خرداد شروع می شود و تا پایان خرداد به طول می انجامد . میزان آنتوسیانین آنتهای شاخه بهاره آن  متوسط است . تراکم گلدهی رقم نهال زردآلو اردواباد متوسط می باشد . این رقم مناسب برای خشکبار و فرآوری بوده و قابلیت حمل و نقل بالایی هم دارد .

شرایط و آب و هوای مناسب برای کاشت رقم نهال زردآلو اردوباد

نهال زردآلو های اردوباد نیاز سرمایی ۹۰۰  U.Cو نیاز حرارتی ۲۳۸۰ H.D.G  دارد و سازگار با شرایط اقلیمی استان های آدربایجان غربی و آدربایجان شرقی است . ارقام نهال زرآلو احتیاجات آب و هوایی شبیه هلو دارد و از درختان مناطق گرم و معتدل به شمار می رود و سرماهای شدید را نمی تواند تحمل کند .

گل های بازشده زردآلو نسبت به سرماهای دیررس بهاره حساس هستند و باید در مناطقی که خطر سرمای دیررس بهاره وجود ندارد این درخت را کشت نمود زیرا زردآلو نسبت به درختان میوه های دیگر گل های خود را باز می کند .

فاصله مناسب برای کاشت رقم نهال زردآلو اردوباد ۴ × ۵ متر است .

شروع باردهی نهال زردآلو اردوباد از سال دوم است

سیستم ریشه ارقام نهال زرآلو به دلیل وجود پایه میروبالان خیلی عمیق است و با طیف وسعی از خاک ها سازگاری دارد . درخت زردآلو اردوباد با پایه میروبالان دارای عمر اقتصادی بیش از ۲۵ سال است .

شکل مناسب  برای تربیت درختان زردآلو شلجمی می باشد و نهال های کشت شده حدود ۴-۵ سال بعد محصول می دهند .

بیشتر ارقام نهال زردآلو خودبارور هستند و نیاز به رقم گرده زا ندارند .

همچنین در سایت گاردن میتوانید بیشتر بخوانید .

خاک های سبک لومی شنی با زهکشی کامل برای کشت نهال زردآلو مناسب هستند و ریشه های آن در برابر غرقاب شدن حساس می باشند .

برای تکثیر زردآلو اردواباد از روش پیوند زدن روی پایه های مختلف استفاده می شود . در خاک های خشک ، آهکی و آلوده به نماتد از پایه های زردآلو استفاده می شود .

از پایه های هلو برای پاکوتاه کردن زردآلو استفاده می شود اما احتمال عدم سازگاری و جوش خوردن حل پیوند مانند عدم اتصال بافت های چوب و پوست و شکستگی در محل پیوند ظاهر می شود .

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

,

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال زردالو اردواباد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com