نهال سیب خونی
تومان41.000

نهال سیب خونی نهالستان آرتین نهال بعد از بریده شدن به وسیله چاقو و قرار گرفتن در مجاورت هوا دچار لکه های قهوه ای و سیاه نمی شود این ویژگی از مزیت های این نوع سیب می باشد. امروزه مراحل تولید و تکثیر نهال سیب توسرخ را از طریق پیوند انجام می دهند. سیب خونی از سیب های زودرس می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال سیب خونی به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال سیب خونی نهالستان آرتین نهال بعد از بریده شدن به وسیله چاقو و قرار گرفتن در مجاورت هوا دچار لکه های قهوه ای و سیاه نمی شود این ویژگی از مزیت های این نوع سیب می باشد. امروزه مراحل تولید و تکثیر نهال سیب توسرخ را از طریق پیوند انجام می دهند. سیب خونی از سیب های زودرس می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال سیب خونی به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال سیب خونی

آشنایی با ویژگی های نهال سیب خونی که به سیب تو سرخ نیز شهرت دارد سیب خونی از سیب های زودرس می باشد، به شما کمک می کند با محصولی کاملا  متفاوت به لحاظ طعم و رنگ بیشتر آشنا شوید.

سیب را می توان در دسته میوه های پرطرفدار قرار داد که در ایران نیز کشت می شود. سیب دارای گونه های متفاوتی است. که هر کدام از این گونه ها خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارند. و متناسب با شرایط آب و هوایی خاص رشد می کنند.

یکی از گونه های سیب،نهال سیب خونی می باشد که میوه نسبتا درشتی دارد. دلیل نامگذاری این نوع سیب به سیب خونی رنگ سرخ آن می باشد. یعنی علاوه بر پوست گوشت آن نیز به رنگ قرمز می باشد. طعم این نوع میوه ترش و بسیار مطلوب است.  و از میوه هایی می باشد که می توان آن را مدت طولانی در انبار نگهداری کرد. بدون اینکه از خواص آن چیزی کم شود.

سیب تو سرخ یا سیب خونی ابتدا به صورت طبیعی در برخی مناطق ایران از جمله آذربایجان و مناطق اطراف شاهرود و در کشور هلند و آفریقای جنوبی رشد می کرده. در واقع این میوه به‌صورت خودرو رشد می کرده .

امروزه مراحل تولید و تکثیر نهال سیب توسرخ را از طریق پیوند انجام می دهند.

از تفاوت های بارز سیب خونی با دیگر انواع دیگر سیب‌ها، درصد بالای آنتی ‌اکسیدان‌موجود در آن و طعم بی نظیر ترش و ملس آن می باشد. در واقع این نوع سیب در دسته سیب های تابستانی قرار می گیرد که اندازه کوچکی دارد.

جالب است بدانید این نوع سیب بعد از بریده شدن به وسیله چاقو و قرار گرفتن در مجاورت هوا دچار لکه های قهوه ای و سیاه نمی شود این ویژگی از مزیت های این نوع سیب می باشد. امروزه مراحل تولید و تکثیر نهال سیب توسرخ را از طریق پیوند انجام می دهند. سیب خونی از سیب های زودرس می باشد.

سیب خونی علاوه بر اشتها آور بودن خواص درمانی بالایی دارد. بنابر نظر کارشناسان گیاهان دارویی میوه ی نهال سیب خونی یا نهال سیب توسرخ بیشتر از دیگر انواع سیب ها در تولید ماده ضد سرطان در بدن موثر است.

همچنین در سایت practicalselfreliance میتوانید مطالب خوبی در این باره بخوانید .

نهال سیب تو سرخ

زمان مناسب کاشت و برداشت نهال سیب خونی

باغداران معمولا با کاشت نهال های یک ساله ی نهال سیب خونی (تو سرخ)  اقدام به احداث باغ می کنند. درخت سیب را می توان در دسته درختان بی تفاوت به شرایط خاک قرار داد. اما این به این معنا نیست که بستر مناسب رشد فراهم نباشد،بلکه نهال سیب خونی برای رشد مطلوب به تمام شرایط کاشت نیاز دارد. توصیه می شود خریداران خرید نهال را از نهالستانی معتبر انجام دهند و در هنگام خرید به شرایط اقلیمی و سرمای زمستان توجه داشته باشند.

زمان مناسب کاشت نهال سیب خونی

کاشت نهال سیب خونی مانند دیگر نهال ها مختص اواخر اسفند تا فروردین می باشد اما آن را در فصل پاییز هم می توان کاشت،باید توجه داشت کاشت پاییزی مخصوص مناطقی است که پاییز و زمستان معتدل و مرطوبی دارند. امروزه مراحل تولید و تکثیر نهال سیب توسرخ را از طریق پیوند انجام می دهند. البته توجه داشته باشید سیب در هر جایی امکان رشد ندارد. نهال سیب های خونی مقاومت خوبی نسبت به سرما دارد. نهال سیب تو سرخ مانند دیگر انواع سیب ها رشد گسترده ای ندارد بلکه به صورت ضعیف رشد می کند و قد درخت نیز کوتاه می باشد با این حال باید در هنگام کاشت فاصله مناسب دو درخت رعایت شود تا در هنگام چیدن میوه مشکلی پیش نیاید.

جالب است بدانید افرادی که تشخیص ضعیفی نسبت به نهال سیب خونی با دیگر انواع نهال ها دارند(ظاهرا نهال ها تا قبل از باردهی شبیه به هم می باشند)می توانند موقع خرید کمی با ناخن پوست نهال را خراش دهند زیرا پایین پوست نهال سیب خونی به رنگ قرمز می باشد.

نیاز به آبیاری درخت سیب خونی بستگی به منطقه کاشت آن دارد غالبا مناطق پر باران این نیاز به آب را تامین می کنند.

برداشت نهال سیب خونی

میوه ی نهال سیب خونی را در دسته میوه های تابستانی قرار می دهند .از سیب های زودرس میباشد و  شهریور زمان مناسب برداشت آن می باشد. از مزیت های بارز این نوع نهال قدرت ماندگاری بالای آن می باشد به طوری که می توان آن را به مدت چهار ماه در سردخانه نگهداری نمود.

خاص بودن رنگ و طعم بی نظیر این نوع سیب باعث شده بازار فروش خوبی داشته باشد و در دسته میوه های اقتصادی قرار بگیرد. و به دلیل منحصر به فرد بودن در رنگ علاقه مندان زیادی دارد.

مصرف میوه ی نهال سیب تو سرخ  زودرس با تمام ذائقه ها سازگار می باشد قطعا طعم ترش آن برای اولین بار تجربه بی نظیری خواهد بود.

 

فواید سیب برای سلامتی و خواص

 جلوگیری از آسم با مصرف سیب

فیتوکمیکال ها و پلی فنول ها، مواد شیمیایی ای هستند که به سیب خواص درمانی می دهند. و می توانند به بهبود آسم، مشکلات تنفسی و بهبود عملکرد کلی ریه ها کمک کنند. تحقیقات نشان می دهد، کودکانی که به طور منظم و مداوم آب سیب مصرف می کنند. به نسبت افرادی که به ندرت آب سیب مصرف می کنند. خطر کم تری برای ابتلا به حملات آسمی و مشکلات تنفسی و خس خس کردن دارند. در مقابل، خوردن کامل سیب به نظر نمی رسد که برای آسم و مشکلات تنفسی و خس خس کردن کودکان مفید باشد.

درمان دیابت با سیب

یکی دیگر از فواید سلامتی مهم سیب این است که، با رادیکال های آزاد بی اکسیژن که باعث دیابت می شوند، مبارزه می کند.سیب ،غنی از فیبرهای محلول است. کلیدی برای تغییر نوسانات قند خون. میزان بالای فیبر محلول، پکتین موجود در سیب، به وسیله انتقال قند به جریان خون به میزان کم، به کنترل قند خون کمک می کند. زنانی که حداقل یک سیب در روز می خورند، 28 درصد کمتر به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند، به نسبت افرادی که سیب نمی خورند.

جلوگیری از سنگ کیسه صفرا با خوردن سیب

هنگامی که کلسترول شما در کیسه صفرا شما بیش از حد باشد. سنگ های صفراوی شکل می گیرند.آنها در افراد چاق شایع تر هستند. برای جلوگیری از سنگهای صفراوی، پزشکان توصیه می کنند که ،رژیم غذایی با فیبر زیاد داشته باشی. تا وزن و میزان کلسترول را کنترل کند. سیب، غنی از فیبر پکتین است. که می تواند به کنترل سطح کلسترول در بدن کمک کند. فیبر این کار را با کمک به کاهش جذب LDL انجام می دهد.

سندرم روده تحریک پذیر

سندرم روده تحریک پذیر دارای یبوست، اسهال، و درد شکمی است. برای کنترل این علائم، پزشکان توصیه می کنند که از غذاهای لبنی و چربی پرهیز کنید.  و از خوراکی ها و غذاهای فیبر دار و سیب به شدت استفاده کنید.

سم زدایی کبد

ما به طور مداوم سم مصرف می کنیم. چه از طریق نوشیدنی ها و چه از طریق غذاها، و کبد ما مسئول تخلیه این سموم از بدن است. یکی از بهترین چیزهایی که می توانید بخورید و به سم زدایی کبد شما کمک می کند، میوه هایی مانند سیب است.  که حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرهای بالایی هستند.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

,

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال سیب خونی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com