نهال سیب مشهد
تومان38.000

نهال سیب مشهد نهالستان آرتین نهال ،نهال سیب مشهدی یکی از ارقام متفاوت ولی محبوب میباشد. بافت سفت و در عین حال آبدار، طعم شیرین و عطر دلپذیر سیب مشهدی، آن را به یک سیب بازار پسند تبدیل کرده است.برای خرید نهال سیب مشهد میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور میباشد.برای مشاوره رایگان کاشت نهال سیب ،آبیاری سیب ،خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید. از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال سیب مشهد نهالستان آرتین نهال ،نهال سیب مشهدی یکی از ارقام متفاوت ولی محبوب میباشد. بافت سفت و در عین حال آبدار، طعم شیرین و عطر دلپذیر سیب مشهدی، آن را به یک سیب بازار پسند تبدیل کرده است..برای خرید نهال سیب مشهد میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور میباشد.برای مشاوره رایگان کاشت نهال سیب ،آبیاری سیب ،خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی

نهال سیب مشهدی یکی از ارقام متفاوت ولی محبوب میباشد. بافت سفت و در عین حال آبدار، طعم شیرین و عطر دلپذیر سیب مشهدی، آن را به یک سیب بازار پسند تبدیل کرده است.

این نهال جز درختان پایه کوتاه به شمار می رود و بومی کشور می باشد. میوه های این نهال یک دست می باشد و در برابر اکثر آفات مقاومت بسیار بالایی دارند.

عمر

عمر اقتصادی این درخت سیب بیش از 35 سال است. البته عمر اقتصادی درخت به عواملی چون منطقه کاشت و شرایط اقلیمی آن، میزان کود دهی، آبیاری درختان، سمپاشی و هرس درختان بستگی دارد. می توان با رسیدگی های اصولی عمر اقتصادی درختان را افزایش دهیم.

نهال سیب خونی

شرایط آب و هوایی :

تنوع زیاد سازگاری کلیمای سیب، باعث گردیده است که این درخت وسیع ترین درخت کشت شده در منطقه معتدله باشد ، بعضی از ارقام در 70 روز میرسند و  برخی دیگر 180 روز یا بیشتر وقت لازم دارند تا برسند. بعضی خیلی مقاوم هستند و  برخی دیگر نسبتا´حساس میباشند.

بعضـی دارای نیاز سرمایی طولانی و برخی دیگر یـک دوره خیلی کوتاه نیاز به سرما دارند. به علت تنوع ژنتیکی ، عمومیت دادن در مورد نیازهای آب و هـوایی ویژه سیب را مشکل میسازد ولـی بطور کلی نیاز سرمایی سیب 1600 ساعت دمـای زیر ْ7  ساتیگــراد میباشد. در زمستان اگر سردی هوا از ْ40-  ساتیگراد تجاوز نماید صدمه زیادی به خود درخت و ریشه آن خواهد رسید.

برای مشاوره رایگان کاشت نهال سیب ،آبیاری سیب ،خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آبیاری

به طور متوسط نیاز آبی نهال سیب مشهدی 16 لیتر در هفته می باشد. البته میزان آبیاری نهال به سن نهال، شرایط آب و هوایی و منطقه کاشت نیز بستگی دارد. برای مثال نهال جوان نیاز آبی بالاتری نسبت به درختان بالغ دارد تا بتوانند ریشه گسترده تر و تنه قوی تری داشته باشند.

باردهی

باردهی این نهال از سال سوم شروع می شود. این نهال جز سیب های میان رس است. انتظار می رود هر درخت سیب مشهدی حدود 50 کیلو محصول دهد. طبق نتایج تجربی مشاهده شده اگر در هر هکتار 600 اصله درخت کاشته شود، در سال هفتم حدود 60 تن برداشت محصول انتظار می رود.

کاشت

مناسب ترین فاصله کاشت نهال سیب مشهدی در زمین های شیبدار و مناطق باد خیز به صورت مستطیلی ۴*۳ و یا ۳.۵*۳ متر می باشد. اما در زمین های مسطح فاصله کاشت افزایش می یابد و کاشت به صورت مربعی و با فاصله ۴*۴ متر باید انجام گردد.

مشخصات ظاهری سیب مشهدی

این سیب دارای دو نوع سفید و قرمز می باشد. به این سیب گاهی سیب مشهدی نوری یا سیب مشهدی نوری مراغه ای نیز گفته می شود. علت این نامگذاری احتمالا به این دلیل می باشد که برای اولین بار در باغ شخصی به نام نوری مشاهده شده است. اندازه سیب ها متوسط رو به درشت می باشند. سیب مشهدی شیرین و معطر و سفت و آبدار می باشد.

ازکدهای  تخفیف های ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

سال باردهی

نوع تکثیر

,

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال سیب مشهد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com