نهال گردو بیلچک

نهال گردو بیلچک نهالستان آرتین نهال دارای میوه ای با پوسته ای نازک است و گردو به راحتی از آن جدا می شود. محصول این نوع گردو بیشتر در آجیل به مصرف می رسد.برای مشاوره پرورش گردو با همکاران از طریق پل های ارتباطی ذکر شده،میتوانید در ارتباط باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو بیلچک به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.فردین محمدزاده        09141812003  آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گردو بیلچک نهالستان آرتین نهال دارای میوه ای با پوسته ای نازک است و گردو به راحتی از آن جدا می شود. محصول این نوع گردو بیشتر در آجیل به مصرف می رسد.برای مشاوره پرورش گردو با همکاران از طریق پل های ارتباطی ذکر شده،میتوانید در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو بیلچک به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گردو بیلچک

نهال گردو بیلچک که از معروف ترین ارقام بومی گردو است که در اصل متعلق به کشور ترکیه است و در برخی از نهالستان های کشور ما  نیز کشت و پرورش داده میشود، رقمی دیرگل و زود بازده می باشد. مناطقی با آب و هوای معتدل گزینه ای مناسب برای کشت و پرورش گردو بیلچک (Bilecik walnut) هستند اما این رقم به هیچ عنوان برای مناطق ساحلی توصیه نمی شود.

میوه ی گردو بیلچک پوسته ای نازک داشته و گردو به راحتی از آن جدا می شود. محصول این نوع گردو بیشتر در آجیل به مصرف می رسد.

ویژگی های نهال گردو بیلچک در یک نگاه

خاستگاه و منطقه ی رویش کشور ترکیه
موعد گلدهی دیرگل
زمان رسیدن محصول زود بازده
آب و هوای منطقه کاشت و پرورش معتدل
نوع پوسته نازک (به راحتی جدا می شود)
موارد مصرف مصرف در آجیل

 

مشخصات ظاهری نهال گردو بیلچک

نهال گردو بیلچک از خانواده ی راش سانان بوده و برگ های آن مرکب شانه ای است. درخت گردو تک پایه است یعنی گل های نر و ماده هر دو بر روی یک درخت تشکیل می شوند و گرده افشانی غالبا توسط باد انجام می گیرد.

 این گیاه در طی فصول زمستان و تابستان، نسبت به سرما و گرمای بیش از اندازه حساس است.

شرایط کاشت نهال گردو بیلچک

خاک: نهال گردو در خاک های نیمه سنگین با بافت شنی-رسی و لومی رشد خوبی دارد همچنین عمق خاک نباید کمتر از 3 متر باشد. زهکشی ،تهویه و نفوذ پذیری در این نوع خاک ها نسبت به خاک های ریز بافت بیشتر است. PH و اسیدیته ی مناسب برای رشد نهال 5/6 الی 5/7 می باشد.

نیاز آبی: با توجه به نوع رقم نیاز آبی، سالانه از 6 الی 8 هزار متر مکعب در هکتار متفاوت است، همچنین آبیاری هر 7 الی 10 روز در قسمت سایه انداز درخت انجام می شود. در مناطق خشک که مقدار بارندگی کمتر از 760 میلی متر است، انجام آبیاری امری ضروری است.


نیاز سرمایی: که با در نظر گرفتن نوع رقم در حدود 700 الی 1500 ساعت دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد می باشد و تا دمای 11- درجه ی سانتی گراد را تحمل می کند. با توجه به دیرگل بودن نهال گردو بیلچک می توان گفت این رقم در برابر سرمای دیررس بهاره مقاوم است.

رطوبت نسبی: بیش از 60 درصد و کمتر از 25 درصد برای کاشت نهال مناسب نمی باشد.

زمان کاشت نهال گردو بیلچک

زمان کاشت نهال گردو بیلچک

در مناطق معتدل کاشت نهال گردو بیلچک از اوایل بهمن ماه آغاز شده و تا اواخر اسفند ماه ادامه میابد. در مناطق سردسیر نیز نهال گردو را پس از اتمام فصل یخبندان، در اواخر زمستان و اوایل فصل بهار می کارند.

الگوی کاشت و راه اندازی باغات گردو بیلچک

فواصل بین ردیف ها برای کاشت نهال گردوی پیوندی به شکل مربع و 7×7 متر و برای گردوی بذری 10×10 متر در نظر گرفته می شود (در زمین های شیب دار و مناطق کوهستانی فاصله ی بین ردیف ها برای گردوی پیوندی 6 متر و برای گردوی بذری 8 متر می باشد).

زمان برداشت محصول

برداشت محصول نهال گردو بیلچک از اواخر شهریور ماه تا مهر ماه است، یعنی 1 الی 4 هفته پیش از آن که پوسته ی سبز ترک برداشته و از میوه جدا شود.

زمان برداشت محصول

آفات و بیماری های شایع درخت گردو بیلچک

آفات مهم درخت گردو عبارتند از: کرم سیب، کرم به، کرم خراط و بیماری های آن نیز آنتراکنوز، باکتریوز و بلایت می باشند. در صورت مشاهده ی هریک از این عوامل خسارت زا می بایست با مراجعه به کارشناسانان خبره در زمینه ی حفظ نباتات و کلینیک های گیاهپزشکی و دریافت مشاوره، اقدام به مبارزه و دفع آفات و بیماری ها نمود.

جهت مشاوره خرید نهال گردو از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

درخت گردو 

قبل کاشت ، باید بدانید، سنبله گل های نر به حالت سرازیر و معلق می باشند.در طول مدت تابستان جوانه ماده های آن ها متمایز می شوند. نکته جالب این نهال گردو این است که گردوی آن ها در زمانی که کاملا رسیده است با ترک کردن پوست سبز رنگی که دور تا دور آن را پوشش داده است به پایین می افتد. نهال گردو های خوشه ای و استفاده از گردوهایی که در آینده به وجود می آورد باعث می شود تا شما بتوانید میزان کلسترول خون خودتان را کاهش دهید.

این نوع گردو نسبت به سایر ارقام گردو ارزان تر می باشد و فروش بالایی دارد.جهت اطلاع از کاشت این نوع گردو به بخش آموزش و مقالات مراجعه کنید .

فروش نهال گردو پیوندی ،بذری،اصلاح شده و زودبازده از نهالستان آرتین نهال

اگر قصد خرید نهال گردو پیوندی را از آرتین نهال دارید لازم است چند نکته را به شما ارائه کنیم . آرتین نهال در هنگام فروش خود را متعهد به کیفیت نهال گردو شناسنامه دار می داند لذا چنانچه در نهال های تحویلی مشکلی بود حق عودت و جبران را برای شما محفوظ می دانیم .قیمت نهال انار

ما سعی میکنیم بسته بندی مناسب و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم. تا نهال ها کیفیت خود را  به ویزه در مسافت های طولانی از دست ندهند .نها

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

 

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

,

سال باردهی

قیمت

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گردو بیلچک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com