نهال گردو جمال z63

نهال گردو جمال z63 نهالستان آرتین نهال با فاصله ی کاشت حداقل ۷ متر و حدود ۲۰۰ درخت در هکتار کاشت شود. با توجه به قدرت رشد می توانند در مرحله ی رسیدن به حداکثر تاج (در حدود ۱۵ سالگی) تا ۴ تن در هکتار تولید محصول کنند.جهت مشاوره کاشت گردو جمال ،نهال گردو شناسنامه دار با ما تماس بگیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو جمال z63 به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003  آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گردو جمال z63  نهالستان آرتین نهال با فاصله ی کاشت حداقل ۷ متر و حدود ۲۰۰ درخت در هکتار کاشت شود. با توجه به قدرت رشد می توانند در مرحله ی رسیدن به حداکثر تاج (در حدود ۱۵ سالگی) تا ۴ تن در هکتار تولید محصول کنند.جهت مشاوره کاشت گردو جمال ،نهال گردو شناسنامه دار با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو جمال z63 به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گردو جمال z63

نهال گردو جمال به عنوان یک رقم امید بخش برای کشت در شرایط آب و هوایی ایران معرفی شده است.این رقم از میان رقم های ایستگاه کمال شهر انتخاب شده است. گردوی رقم جمال به دلیل دارا بودن کیفیت مطلوب میوه از نظر اندازه و وزن، درصد مغز، رنگ مغز و شکل ظاهری کشیده میوه از بازارپسندی خوبی برخوردار است.

مشخصات میوه

ویژگی های میوه: اندازه میوه مطلوب ، بیضی کشیده ،متوسط وزن میوه آن با پوست چوبی۱۲ گرم، پوست نازک، چسبندگی دو نیمه چوبی متوسط

ویژگی های مغز کیفیت مغز مطلوب، متوسط وزن مغز ۵/۹ گرم و طول حدود ۴/۲ سانتی متر رنگ مغز کهربائی تا قهوه ای روشن و درصد مغز آن ۴۹% می باشد. میزان چربی متوسط، مغزبه راحتی از پوسته جدا می شود.

جهت مشاوره کاشت گردو جمال  فروش نهال گردو از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

زمان رسیدن: اگر چه جمال نسبت به ارقام دیررس خارجی ۷ تا ۱۰روز زودتر می رسد اما از نظر گروه بندی با ارقام خارجی گردو شامل چندلر، پدرو، فرنور در یک گروه قرار می گیرد و جزء گردو های دیررس طبقه بندی می شود.

در شرایط  اقلیمی کرج و مانند آن بسته به وضعیت آب و هوایی سال های مختلف، میوه های رقم جمال در دهه سوم شهریور ماه رسیده و قابل برداشت هستند. از نظر تعداد روز لازم برای رسیدن بعد از پایان پذیرش گل های ماده، میوه رقم جمال در شرایط اقلیمی کرج و مانند آن به طور متوسط  ۱۴۶ روز طول می کشد. البته این زمان علاوه بر خصوصیات ژنتیکی درخت، تحت تأثیر عوامل محیطی و مدیریتی است که در پرورش درختان جمال باید مدنظر قرار گیرد.

نحوه مصرف: تازه خوری و خشک بار

مشخصات نهال گردو جمال z63

میزان و عادت رشد: دارای درختانی با قدرت رشد متوسط وعادت رشد گسترده ، تراکم شاخه ها باز

فرم باردهی: بینابین ( انتهایی- جانبی)است. اما درصد قابل توجهی از گل های ماده این رقم بر روی شاخه های جانبی تشکیل می شود.

عملکرد نهال گردو جمال: با فاصله ی کاشت حداقل ۷ متر و حدود ۲۰۰ درخت در هکتار کاشت شود. با توجه به قدرت رشد می توانند در مرحله ی رسیدن به حداکثر تاج (در حدود ۱۵ سالگی) تا ۴ تن در هکتار تولید محصول کنند.


زمان شروع محصول دهی: شروع باردهی ۴ تا ۵ سال پس از کاشت است.

زمان گلدهی یا برگدهی: از نظر زمان باز شدن گل هاى ماده رقمى متوسط گل و دوره ریزش دانه گرده در آن زود است.

زود-متوسط برگ است. در نتیجه، کاشت آن در مناطقی که ریسک یخ بندان های دیررس بهاره وجود دارد، با احتیاط انجام گیرد.

گرده افشانی: این رقم پروتاندر بوده و گل های نر آن زود تر از گل های ماده باز می شود. به طوری که نیاز به رقم گرده زا دارد. از رقم دماوند به عنوان گرده زا برای این رقم استفاده می شود. تعداد درختان گرده زا برای گرده افشانی کامل این رقم، ۵درصد کل درختان باغ است. درختان گرده زا باید در مسیر باد و در محلی کاشته شوند. که امکان انتقال دانه گرده آن ها به گلهای ماده جمال وجود داشته باشد.

نقاط ضعف و قوت

  •  کم ترین حساسیت به عارضه ی ریزش گل های ماده را دارد. میزان ریزش گل های ماده در رقم جمال حدود ۱۰ درصد است.
  •  مقاومت به بیمارى آنتراکنوز مقاوم
  •  مقاومت متوسط به سرمای زمستان
  •  نیمه مقاوم به بلایت اما از نظر آلودگی میوه ی نارس جمال در گروه ارقام مقاوم به بلایت قرار می گیرد.
  •  مقاوم به آنتراکنوز

کاشت و مراقبت نهال گردو شناسنامه دار

شرایط اقلیمی مناسب: مناطق توصیه شده برای کشت مناطق سردسیری و معتدل کشور.

خاک مناسب: بهترین رشد را در خاک های لومی حاصلخیز و عمیق با زهکشی خوب دارد.

نیاز سرمایی: این رقم حدود ۹۰۰ ،۷۵۰ و ۶۵۰ساعت نیاز سرمایی را به ترتیب در جوانه های جانبی، انتهایی و شاتون نیاز دارد. و از این لحاظ دارای نیاز سرمایی متوسطی است.

نیاز حرارتی: از نظر نیاز حرارتی، رقم جمال همانند رقم هارتلی برای شروع رشد جوانه های انتهایی، جانبی و شاتون بیشترین نیاز حرارتی را دارد.

نیاز آبی: میزان نیاز آبی سالیانه با توجه به سن درختان گردو شناسنامه دار متفاوت است. به گونه ای که در سال اول نیاز آبی کم است .و به تدریج با افزایش سن درخت زیاد می شود. درختان گردو در رسیدن به حداکثر حجم، تا ۱۱۰۰ متر مکعب در هکتار آب نیاز دارند.

هرس: با توجه به فرم میوه دهی در این رقم هرس با یکی از فرم های محور تغییر یافته یا محور مرکزی بدون هرس مناسب است. استفاده از این روش ها به چند دلیل توصیه می شود. کنترل حجم درخت، دستیابی به حداکثر تولید در حداقل زمان، تجدید شاخه های باردهنده، حفظ مناطق میوه دهنده هرچه نزدیک تر به تنه ی اصلی و بازوها و نیز تسهیل عملیات هرس و کاهش هزینه ها.

گردو شناسنامه دار

تغذیه نهال گردو جمال

انجام تغذیه نیز باید با توجه به تجزیه برگ و شرایط خاک انجام شود.

نمونه برداری برگ برای تجزیه و تعیین میزان عناصر، باید از برگ های بالغ جدید و در اواسط تیر و مرداد ماه انجام گیرد.

فروش نهال گردو پیوندی ،بذری،اصلاح شده و زودبازده از نهالستان آرتین نهال

اگر قصد خرید نهال گردو پیوندی را از آرتین نهال دارید لازم است چند نکته را به شما ارائه کنیم . آرتین نهال در هنگام فروش خود را متعهد به کیفیت نهال گردو شناسنامه دار می داند لذا چنانچه در نهال های تحویلی مشکلی بود حق عودت و جبران را برای شما محفوظ می دانیم .قیمت نهال انار

ما سعی میکنیم بسته بندی مناسب و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم. تا نهال ها کیفیت خود را  به ویزه در مسافت های طولانی از دست ندهند .نها

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

,

سال باردهی

قیمت

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گردو جمال z63”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com