نهال گردو سانلند

نهال گردو سانلند  نهالستان آرتین نهال  رقمی اصلاح شده و پیوندی است. و برای کاشت ارقام گردو پیوندی، فواصل کاشت حدودا 7×7 و یا 8×8 در نظر گرفته می شود. پس از انجام فاصله گذاری، در محل علامت ها، گودالی به اندازه ی حدودا 1 متر حفر می کنند سپس نهال ها را می کارند. جهت مشاوره خرید و فروش نهال گردو پیوندی با ما تماس بگیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو  به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003  آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گردو سانلند  نهالستان آرتین نهال  رقمی اصلاح شده و پیوندی است. و برای کاشت ارقام گردو پیوندی، فواصل کاشت حدودا 7×7 و یا 8×8 در نظر گرفته می شود. پس از انجام فاصله گذاری، در محل علامت ها، گودالی به اندازه ی حدودا 1 متر حفر می کنند سپس نهال ها را می کارند. جهت مشاوره خرید و فروش نهال گردو پیوندی با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو ساندلند به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گردو سانلند

نهال گردو سانلند یکی از ارقام زود برگده گردو است که منشاء آن کالیفرنیا می باشد.این رقم یکی دیگر از محصولات با کیفیت و مرغوب آرتین نهال بوده که در این مجموعه به فروش می رسد.

نهال گردو سانلند (sunland walnut) رقمی است که خاستگاه و منشاء رویش آن، کالیفرنیا است، رویش برگ های آن، زود هنگام بوده و از نظر زمان رسیدن محصول دیررس می باشد.

سایر گردو های آرتین نهال را مشاهده کنید  

 نهال گردو سانلند، به دلیل زود برگده بودن، در فصل بهار در برابر بیماری بلایت، بسیار حساس می باشد. لذا برای مناطقی با بارش مداوم باران و آب و هوای مرطوب، اصلا مناسب نبوده و توصیه نمی شود.


بهترین رقم گرده افشان برای این رقم، نهال گردو چیکو (chico) است، از لحاظ باردهی و سطح عملکرد، پر بار بوده و مغز آن، به رنگ روشن و درشت می باشد؛ همچنین 80 درصد جوانه های زایشی به صورت جانبی تشکیل می شوند؛ عمر اقتصادی و مفید نهال گردو سانلند، بیش از 100 است.

 متوسط وزن مغز گردو 9/9 گرم بوده و درصد مغز، 58% است.

نهال گردو هارتلی

جهت مشاوره فروش نهال گردو پیوندی از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

ویژگی های نهال گردو سانلند در یک نگاه

خاستگاه و منشاء رویش کالیفرنیا
زمان باردهی و رسیدن محصول دیررس
سطح عملکرد و باردهی پربار
میانگین وزن مغز گردو 9/9 گرم – درشت – رنگ مغز روشن
درصد مغز 58 درصد
تیپ تشکیل جوانه های زایشی 80 درصد به صورت جانبی
عمر اقتصادی بیش از 100 سال
رقم گرده افشان نهال گردو چیکو (chico)

آب و هوا و عوامل محیطی مناسب برای پرورش نهال گردو سانلند

در زمان انتخاب نوع رقم برای پرورش در یک منطقه، می بایست به ویژگی ها و مشخصات رقم مورد نظر و همچنین شرایط آب و هوایی منطقه، دقت و توجه نمود، زیرا در صورت عدم سازگاری رقم انتخاب شده با شرایط منطقه ی کاشت، رشد و باردهی خوبی نخواهد داشت.

نهال گردو سانلند رقمی است که بسیار زود برگده می باشد و به دلیل دارا بودن این ویژگی، در برابر بیماری بلایت بسیار حساس است؛ لذا از کاشت و پرورش این رقم در مناطق بارانی و آب و هوای مرطوب، باید پرهیز شود.

نکته: ممکن است باکتری عامل بیماری بلایت گردو  به تمام بخش های برگ، حمله نموده و آن را آلوده سازد.

نیاز سرمایی نهال گردو سانلند

این نهال ، نیازمند گذراندن دوره ی سرمایی در طول فصول پاییز و زمستان، به مدت تقریبا 700 ساعت دمای زیر 7 درجه ی سانتی گراد می باشد.

مناطقی هایی که زمستان های سردی دارند، بهترین مکان برای پرورش و کاشت نهال گردو به شمار می روند. چرا که باردهی این گیاه زمانی رخ می دهد که نیاز سرمایی آن برآورده شده باشد.

بافت خاک مناسب

اراضی زراعی عمیق با حداقل عمق 5/1 متر که از زهکشی خوبی برخوردار هستند. بهترین گزینه برای گردو کاری می باشند.رشد ریشه های نهال گردو به صورت گسترده و عمیق است به همین جهت زمین هایی که بافت خاک آن ها لومی می باشد برای کاشت نهال گردو مناسب هستند.

بافت لومی ترکیبی از 40% شن، 40% سیلت و 20% رس است که به دلیل زهکشی مطلوب، از راکد شدن رطوبت و پوسیدگی ریشه جلوگیری می نماید.

مقدار آب مورد نیاز برای آبیاری

نیاز آبی درختان گردو با توجه به مشخصات و ویژگی های آب و هوای منطقه ی احداث باغ و سن درختان، تعیین می شود. به طور تقریبی و میانگین، این مقدار 1000 الی 7000 متر مکعب در هکتار برآورد می شود.

چنانچه این محصولات  در منطقه ای با سفره ی آب زیر زمینی بالا کشت شوند.دچار خسارت و آسیب می گردند لذا در این مناطق، زهکشی با حداقل عمق 3 متر مورد نیاز است.

نهال گردو فرانسوی

فواصل و الگوی کاشت نهال گردو سانلند

درخت سانلند رقمی اصلاح شده و پیوندی است. فواصل کاشت برای کاشت ارقام گردو پیوندی،  حدودا 7×7 و یا 8×8 است. پس از انجام فاصله گذاری، در محل علامت ها، گودالی به اندازه ی حدودا 1 متر حفر می کنند سپس نهال ها را می کارند.در هنگام خرید نهال گردو پیوندی توجه شود که پیوندی بودن در سانلند اهمیت دارد.

نهال های پیوندی به گونه ای کاشته می شوند. که محل پیوند آن ها، بیرون از خاک و در راستای مسیر باد قرار گیرد.

بیماری ها و آفات درختان گردو

بیماری های مهم

از شایع ترین بیماری ها در مناطق گردو کاری بیماری هایی نظیر آنتراکنوز، پوسیدگی ریشه و طوقه، گال باکتریایی طوقه و بلایت گردو، می باشند.

نهال گردو سانلند به دلیل زود برگدهی در فصل بهار، نسبت به بیماری بلایت گردو بسیار حساس است. این بیماری با نام های باکتریوز گردو، پوسیدگی  مغز گردو و سوختگی باکتریایی گردو نیز شناخته می شود.

عامل باکتریایی این بیماری ممکن است به تمام بخش های برگ، حمله کرده و آن را آلوده سازد، هیچ کدام از عوامل طبیعی به اندازه ی بارش باران های طولانی و رطوبت در ایجاد آلودگی و شیوع آن، تاثیر ندارد.

این بیماری نخستین بار در سال 1383 در مناطق مختلف کشور از جمله: تهران، مازندران، گیلان، همدان، استان مرکزی و اردبیل مشاهده و گزارش شده است.


مبارزه و کنترل این بیماری از طریق سم پاشی با دز معین صورت می گیرد.

آفات خسارت زا و شایع

آفات مهم و شایع در درختان گردو عبارتست از: پروانه فری یا کرم خراط (خسارت زننده ترین آفت گردو به شمار می رود)، کرم سیب، کرم گردو، کرم به، شته گردو، مگس پوست گردو وکنه ی گال زگیلی برگ گردو

نهال گردو جمال z63

هرس کردن درختان گردو

عملیات هرس شامل، بریدن و حذف شاخه های خسارت دیده، بیمار ، خشک شده و اضافی است. این اقدام به منظور دستیابی به محصول با کیفیت، رسیدن نور و هوای کافی به شاخه ها و آرایش فرم ظاهری درخت، انجام می شود.

هرس در 2 مرحله صورت می پذیرد:

  • مرحله اول: ایجاد فرم کلی درخت
  • مرحله دوم: قطع شاخه های اضافی

 هرس درختان گردو، در مناطق سردسیر، غالبا از اسفند ماه تا فروردین ماه انجام می شود.

فروش نهال گردو پیوندی ،بذری،اصلاح شده و زودبازده از نهالستان آرتین نهال

اگر قصد خرید نهال گردو پیوندی را از آرتین نهال دارید لازم است چند نکته را به شما ارائه کنیم . آرتین نهال در هنگام فروش خود را متعهد به کیفیت نهال گردو شناسنامه دار می داند لذا چنانچه در نهال های تحویلی مشکلی بود حق عودت و جبران را برای شما محفوظ می دانیم .قیمت نهال انار

ما سعی میکنیم بسته بندی مناسب و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم. تا نهال ها کیفیت خود را  به ویزه در مسافت های طولانی از دست ندهند .نهال

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

,

سال باردهی

قیمت

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گردو سانلند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com