نهال گردو سجنو

نهال گردو سجنو نهالستان آرتین نهال سطح عملکرد و باردهی نهال در حدود 60 درصد بیش از دیگر ارقام را دارد. .جهت مشاوره انواع نهال گردو،نهال پیوندی،نهال شناسنامه دار،نهال اصلاح شده با مشاوران ما در ارتباط باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو سجنو به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003  آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گردو  پیوندی سجنو  نهالستان آرتین نهال سطح عملکرد و باردهی نهال در حدود 60 درصد بیش از دیگر ارقام را دارد. ارقام پایه کوتاه نظیر نهال گردو سجنو برای کشت متراکم مناسب هستند. چرا که در صورت رشد کامل درخت نیز، ارتفاع زیادی نخواهند داشت.جهت مشاوره انواع نهال گردو،نهال پیوندی،نهال شناسنامه دار،نهال اصلاح شده با مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو سجنو به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


 

معرفی نهال گردو سجنو

نهال گردو سجنو رقمی است که دیرگل است .و برای کاشت در مناطق سردسیر با یخبندان های شدید، مناسب می باشد. این رقم پایه کوتاه و زود بازده است.

 ارقام پایه کوتاه نظیر نهال گردو سجنو برای کشت متراکم مناسب هستند. چرا که در صورت رشد کامل درخت نیز، ارتفاع زیادی نخواهند داشت.

به علت زودتر باز شدن گل های نر نسبت به گل های ماده، این رقم می بایست همراه با ارقام گرده افشان مکمل کاشته شود. به این صورت که به ازای هر 15 نهال گردو سجنو، 2 اصله نهال گرده افشان کاشته می شود تا کیفیت محصول دهی باغ افزایش یابد.

رشد نهال به صورت نیمه راست بوده و برای کاشت در ارتفاعات 500 تا 1500 متر از سطح دریا مناسب می باشد. در صورت افزایش ارتفاع با کاهش عملکرد این رقم مواجه خواهیم شد.

سطح عملکرد و باردهی نهال گردو سجنو حدودا 60 درصد بیش از دیگر ارقام است.

کیفیت محصول در حد مطلوب بوده و شکل ظاهری آن، بیضی شکل با پوست تقریبا تیره و صاف است. همچنین مغز گردو، خوش طعم و رنگ آن روشن می باشد.

جهت مشاوره فروش نهال گردو پیوندی از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

ویژگی های ظاهری نهال گردو سجنو در یک نگاه

موعد گلدهی دیرگل – مناسب برای کشت در مناطق سردسیر
ارتفاع درخت پایه کوتاه
سطح عملکرد و باردهی در حد مطلوب – حدودا 60 درصد بیشتر از دیگر ارقام
کیفیت محصول کیفیت خوب – مغز گردو به رنگ روشن و خوش طعم
شکل ظاهری بیضی شکل با پوست تقریبا صاف و تیره
ارتفاع مناسب برای کاشت نهال 500 الی 1500 متر ازسطح دریا
زمان باردهی از سال اول – زود بازده

شرایط محیطی مناسب برای کاشت نهال گردو سجنو

مناطقی با اقلیم و آب و هوای معتدل، سردسیری و نیمه خشک، بهترین گزینه برای کاشت و پرورش نهال گردو سجنو می باشند. این رقم، نیازمند گذراندن دوره ی سرمایی است . و می بایست 700 الی 1500 ساعت، سرما را در طی فصول پاییز و زمستان بگذارند.

فاکتورهای تاثیرگذار در رشد نهال گردو شناسنامه دار

آب و خاک دو عامل اثرگذار و ضروری برای پرورش نهال گردو به شمار می روند.

نیاز آبی نهال گردو

آبیاری نهال گردو پیوندی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در صورت غفلت در آبیاری درختان، میزان محصول هم در سال جاری و هم در سال های آتی، کاهش می یابد.

میزان آب مورد نیاز برای آبیاری یک هکتار درخت، با توجه به سن آن ها، مقدار عملکرد، تراکم کاشت و همچنین شرایط آب و هوایی منطقه ی کاشت، برآورد می شود.

به طور کلی، میانگین آب مصرفی برای آبیاری یک هکتار درخت گردو، میزانی معادل 1000 الی 7000 متر مکعب می باشد. همچنین عملیات آبیاری درختان هر 7 الی 10 روز، یک مرتبه در منطقه ی سایه انداز درخت اجرا می شود.

کیفیت آب و همچنین روش آبیاری نیز بسیار مهم و اثرگذارند. ریشه های نهال گردو سجنو نسبت به شوری و شرایط غرقابی حساس است. و در چنین شرایطی دچار فلج گیاهی (Apoplexy) می شوند.

بافت خاک مناسب

سیستم رشد و ریشه بندی درختان گردو به صورت عمیق و گسترده می باشد. لذا به کارگیری زمین های زراعی با عمق حداقل 5/1 متر بسیار مهم و ضروری است.

خاک با بافت لومی به علت دارا بودن قابلیت زهکشی، بهترین گزینه برای پرورش نهال گردو بوده و متشکل از 20 درصد رس، 40 درصد سیلت و 40 درصد شن می باشد.

 در صورت سفت بودن و کمی عمق خاک، رطوبت در اطراف ریشه راکد شده و شرایط برای پوسیدگی آن فراهم می شود.

اهمیت و ضرورت کوددهی نهال گردو پیوندی

پیش از اقدام به کاشت نهال گردو، می بایست وضعیت خاک را از نظر میزان عناصر ضروری بررسی نمود؛ عناصر بسیار مهم و موثر در رشد درختان عبارتند از: پتاسیم، ازت، فسفر، آهن، کلسیم، منگنز، مس و روی، که توسط کارشناسان مربوطه مورد آزمایش و بررسی قرار می گیرد.

با توجه به نوع خاک و میزان نیاز آن، این عناصر به صورت کود و همراه با خاک مخلوط شده و پیش از کشت نهال در گودال های حفر شده ریخته می شوند.

در سال های ابتدایی رشد نهال گردو، به دلیل ریشه زایی زیادی که دارد، کود آلی همراه با کودهای شیمیایی مورد نیاز، در فصل زمستان به صورت چال کود به درخت داده می شود.

چال کود گودالی است که در سایه انداز درخت، به عمق و طول 1 متر و عرض 40 سانتی متر حفر می شود.

الگوی کاشت و فاصله گذاری نهال گردو سجنو

برای کاشت ارقام پیوندی که پایه کوتاه هستند، فواصل کاشت به صورت 7×7 و یا 8×8 در نظر گرفته می شود؛ نهال گردو سجنو نیز با فاصله گذاری 6×7 کاشته می شود که با توجه به این الگوی کاشت، تقریبا 300 اصله نهال گردو در یک هکتار خواهیم داشت.

بیماری ها و آفات درخت گردو

مهم ترین و شایع ترین ترین بیماری ها وآفاتی که در کشور ما گزارش شده اند عبارتند از:

بیماری ها: آنتراکنوز گردو، پوسیدگی ریشه و طوقه، پوسیدگی ریشه با عامل قارچی Armillaria mellea ، گال باکتریایی طوقه و شانکر باکتریایی پوست فروش نهال گردو سجنو

آفات: کرم گردو، کرم به، کرم سیب، شته گردو، مگس پوست گردو، کنه گال زگیلی برگ گردو و مهم ترین آن ها، پروانه ی فری یا کرم خراط

فروش انواع نهال گردو اصلاح شده،پیوندی،شناسنامه دار در آرتین نهال

ضرورت و اهمیت هرس کردن درختان گردو

اجرای عملیات هرس برای درختان گردو در مناطق سردسیری، غالبا از اسفند ماه تا فروردین ماه می باشد، این اقدام به منظور بریدن و حذف شاخه های بیمار، آسیب دیده ، خشک شده و نیز شاخه هایی با زاویه ی حاده (که مانع عبور نور و رسیدن هوا هستند)، انجام می شود.

اگر قصد خرید نهال گردو را از آرتین نهال دارید لازم است چند نکته را به شما ارائه کنیم . آرتین نهال در هنگام فروش نهال گردو خود را متعهد به کیفیت نهال گردو شناسنامه دار و یا بنا به سلیقه شما نهال گردو اصلاح شده می داند. لذا چنانچه در نهال های تحویلی مشکلی بود حق عودت و جبران را برای شما محفوظ می دانیم .

ما سعی خوهیم کرد بسته بندی مناسب و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم تا نهال ها کیفیت خود را  به ویزه در مسافت های طولانی از دست ندهند .

جهت مشاوره خرید نهال گردو از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

درخت گردو 

قبل کاشت ، باید بدانید، سنبله گل های نر به حالت سرازیر و معلق می باشند.در طول مدت تابستان جوانه ماده های آن ها متمایز می شوند. نکته جالب این نهال گردو این است که گردوی آن ها در زمانی که کاملا رسیده است با ترک کردن پوست سبز رنگی که دور تا دور آن را پوشش داده است به پایین می افتد. نهال گردو های خوشه ای و استفاده از گردوهایی که در آینده به وجود می آورد باعث می شود تا شما بتوانید میزان کلسترول خون خودتان را کاهش دهید.

این نوع گردو نسبت به سایر ارقام گردو ارزان تر می باشد و فروش بالایی دارد.جهت اطلاع از کاشت این نوع گردو به بخش آموزش و مقالات سایت آرتین نهال مراجعه کنید .ت نهال انار

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

,

سال باردهی

قیمت

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گردو سجنو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com