نهال گردو شبین

نهال گردو شبین نهالستان آرتین نهال ظرفیت باردهی بسیار بالا و حداقل تا ۶۰ درصد بیش از ارقام نهال گردو دیگر است. میوه های آن جانبی و بسیار زودرس است. و با تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای که دارد حتی به شکل پرچین نیز می توان آن را در باغ کاشت. .برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو شبین به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003  آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گردو شبین  نهالستان آرتین نهال ظرفیت باردهی بسیار بالا و حداقل تا ۶۰ درصد بیش از ارقام نهال گردو دیگر است. میوه های آن جانبی و بسیار زودرس است. و با تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای که دارد حتی به شکل پرچین نیز می توان آن را در باغ کاشت.جهت اطلاع از خرید نهال گردو پیوندی باما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو شبین به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


 

معرفی نهال گردو شبین

 نهال گردو شبین ترکیه پیوندی واریته ای جدید است که از کاشت هسته بذری با تلقیح آزاد از یک رقم گردوی کالیفرنیایی در آمریکا به دست آمده است. این نهال ظرفیت باردهی بسیار بالا و حداقل تا ۶۰ درصد بیش از ارقام نهال گردو دیگر است. میوه های آن جانبی و بسیار زودرس است. و با تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای که دارد حتی به شکل پرچین نیز می توان آن را در باغ کاشت.

 گردوی شبین با باز شدن جوانه ها در این واریته بعد از ارقام نهال گردو و ۸ روز قبل از انواع نهال گردو دیگر آغاز می شود. پس بهتر است برای احتیاط این واریته که گل نر آن نیز زودتر از گل ماده باز می شود. نه فقط با ارقام نهال گردو بلکه با دونتیناک توأم و همراه کاشته می شود.

نهال گردو شبین نیمه قوی است.

و به پایه های قوی نیاز دارد. میوه آن گرد. به اندازه حدود ۳۲ میلی متر و دارای پوستی کاملاً متصل و خشبی است. نسبت به سرمای بهاره بسیار مقاوم میباشد. نهال گردو شبین ترکیه پیوندی نسبت به گردوی ایرانی به سرما مقاوم تر میباشد.

گردو شبین ترکیه پیوندی با ساختار بدنه ای نازک و به شکل بیضی بزرگ که به راحتی از پوسته جدا می شود.  درختان این رقم در بهار دیر برگ ده بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می نماید. بنابراین برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان ، لرستان ، دماوند ، کردستان ، سبزوار ،کرمان ، مشکین ،ارومیه ، تبریز ، نهاوند ، تویسرکان ، بانه ، تهران ، قزوین ، زنجان و … که مواجه هستند مناسب ترین گردو می باشد.باید در خرید نهال گردو پیوندی به این مورد دقت کنید.

مغز گردو شبین و میوه گردو

این رقم گردو به دلیل دیررسی، بیشتر آجیلی مصرف می شود. طعم مغز گردوی آن معمولاً بسیار مطبوع و رنگ آن روشن استک که در جعبه های بسته بندی به تدریج کمی تیره می شود.

ارقام نهال گردو شبین ترکیه پیوندی بخاطر کیفیت بالای مغز گردو و شفافیت آن به شدت با ارزش است. برداشت درخت گردو  از اواسط تا اواخر فصل پاییز می باشد.

درخت گردوی شبین ترکیه پیوندی با باردهی و عملکرد بسیار زیاد و ساختار میوه بسیار بالا و درشت و پوست کاغذی عالی می باشد.مغز این رقم بسیار سفید و حتی در تابستان های خیلی گرم کیفیت سفید بودن گردو تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

دما و رطوبت مورد نیاز نهال گردو شبین

نهال گردو شبین ترکیه پیوندی در تابستان در معرض دمای ۵۰-۴۲ درجه سانتی گراد (به طور متوسط ۴۵ درجه سانتی گراد) و رطوبت کم قرار بگیرد، پوست سبز آن دچار آفتاب سوختگی شده و مغز آن سیاه و چروکیده می شود.  و گاهی مواقع میوه ها پوک می شوند.

همچنین این نهال  برای پر شدن مغز گردو و افزایش چربی آن، دمای ۳۳-۲۷ درجه سانتی گراد در طول چند هفته قبل از برداشت ضروری میباشد.

گردوی شبین ترکیه پیوندی در رطوبت نسبی کم و دمای بالاتر از ۴۵ درجه سانتی گراد به گردو خسارت جدی وارد می شود.

برای این نوع نهال گردو  دمای پایین تابستان نیز مناسب میباشد. زیرا موجب می شود میوه ها به اندازه کافی پر شوند.

هوای خنک در طی فصل رشد، برداشت محصول گردوی شبین ترکیه پیوندی را به تأخیر نیاندازید. تا در نتیجه باغداران متضرر نمی شوند. بنابراین هوای خنک و فصل رشد کوتاه از عوامل مفید پرورش گردو هستند.

نیاز سرمایی

نهال گردو شبین ترکیه پیوندی نیز مانند سایر میوه های مناطق معتدله ، در زمستان به مقدار سرمای معینی نیاز دارد. تا خواب آن برطرف شود. که به این ترتیب در بهار رشد رویشی و گلدهی نامنظم شده و به تأخیر می افتد. و این موجب کاهش محصول و خشک شدن سرشاخه ها می شود. جوانه های گل گردو ۱۵۰۰-۷۰۰ ساعت نیاز سرمایی دارند. که باید در خرید نهال گردو پیوندی به این مورد دقت کنید.

ساختار ریشه و مقاومت در برابر بیماری ها

گردو شبین ترکیه پیوندی پیوندی یکی از مهمترین مورد کشت در کالیفرنیا است و یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام نهال گردو در جهان محسوب می شود.  ریشه های این درخت به غرقابی و شوری حساس است. و در شرایط غرقابی دچار فلج گیاهی (Apoplexy) می شوند.

گردو پیوندی شبین ترکیه پیوندی دارای مقاوت بسیار بالا به آفات و سرما است. در حال حاضر محبوب ترین رقم گردو در ایالت متحده ی امریکا می باشد.

درخت گردو شبین ترکیه پیوندی رقم مناسب برای آب و هوای نیمه خشک ، معتدل و سردسیری و در مقایسه با ارقام دیگر نیاز سرمایی کمتری برای شکستن خواب دارد. پذیرش کلاله اغلب بصورت همزمان موفق نیست به همین دلیل ۷% از باغ گردو باید با درختان گرده افشان مناسب دیگر کاشته شود.

این نهال  از تلافی u.c-56-,224 و قدرت رشد درخت گردو شبین ترکیه پیوندی متوسط بوده و بطور نیمه راست رشد میکند. و یه رقم بسیار امید بخش تجاری محسوب می شود .

گردو شبین ترکیه پیوندی برای ارتفاعات ۵۰۰ الی ۱۵۰۰ متر بهترین مورد است. و اگر ارتفاع زیاد شود شاهد کاهش عملکرد خواهیم شد.

الگوی کشت نهال گردو شبین

از ویژگی های بارز نهال گردو شبین ترکیه پیوندی زود بازده بودن (باردهی از سال اول) و باردهی در شاخه های جانبی و همچنین دیر گل بودن که باعث میشود. درفصل بهار که اغلب باغات گردوی کشورمان دچار سرما زدگی میشود. این رقم مقامت خوبی در برابر سرمای بهاره نشان داده است. ضمنا باغداران عزیزتوجه داشته باشند. که  این نهال  پیوندی حساب میشود .که نیاز صد درصد به گرد افشان دارد که شما باید همراه هر ۱۵ اصله نهالی که میکاریم ۲ درخت برای گرده افشان داشته باشیم که کیفیت باروریباغ شما تضمین گردد.باید در خرید نهال گردو پیوندی به این مورد دقت کنید.

فاصله کاشت گردو شبین ترکیه پیوندی ۷*۶ بوده که به ازای هر هکتار ۳۰۰ اصله نهال گردو می باشد. در باغات مادری بالغ از بابت برداشت محصول از هر درخت در سال ۶ الی ۷ حدود ۴۰ کیلو گردوی خشک برداشت می شود. و همچنین باغات مادری بالغ متوسط برداشت بین ۵۰ الی ۶۰ کیلو است.

مشخصات مهم نهال گردو شبین ترکیه پیوندی

 •  دیرگل بودن ومقاومت بسیار بالا به سرما
 •  زود بازده بودن (باردهی از سال اول)
 •  پایه کوتاه بودن
 •  مقاومت بسیار بالا به بیماری ها
 •  پیوندی باردهی جانبی

مشخصات درخت گردو شبین ترکیه

 • میزان باردهی در هکتار ۶ تن
 • فواصل کاشت  ۶*۶
 • گل دهی درخت  با توجه به اقلیم منطقه اواخر فروردین ماه
 • آبیاری  فروردین ، اردیبهشت ، خرداد هر ۱۰ روز یکبار و تیر ، مرداد ، شهریور ، مهر هر ۷ روز یکبار
 • تعداد میوه بر واحد کیلوگرم ۸۰ الی ۸۵ عدد
 • کوددهی ۵ تن کود پوسیده دامی در هکتار

  هرس فرمدهی در اواخر تابستان ، هرس باردهی در اواخر پاییز و اواخر زمستان

 • آفات و بیماریهای درخت گردو  کرم خراط و آنفراگتوز از مهمترین بیماری های درخت  محسوب میشود
 • خصوصیات  دیرگل ، کوتاه قد ، زودبازده
 • عمر اقتصادی درخت حداقل ۸۰ سال
 • ارتفاع حدود ۶ الی ۷ متر

فروش نهال گردو پیوندی ،بذری،اصلاح شده و زودبازده از نهالستان آرتین نهال

جهت مشاوره خرید نهال گردو از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

درخت گردو 

قبل کاشت ، باید بدانید، سنبله گل های نر به حالت سرازیر و معلق می باشند.در طول مدت تابستان جوانه ماده های آن ها متمایز می شوند. نکته جالب این نهال گردو این است که گردوی آن ها در زمانی که کاملا رسیده است با ترک کردن پوست سبز رنگی که دور تا دور آن را پوشش داده است به پایین می افتد. نهال گردو های خوشه ای و استفاده از گردوهایی که در آینده به وجود می آورد باعث می شود تا شما بتوانید میزان کلسترول خون خودتان را کاهش دهید.

این نوع گردو نسبت به سایر ارقام گردو ارزان تر می باشد و فروش بالایی دارد.جهت اطلاع از کاشت این نوع گردو به بخش آموزش و مقالات مراجعه کنید .

فروش نهال گردو پیوندی ،بذری،اصلاح شده و زودبازده از نهالستان آرتین نهال

اگر قصد خرید نهال گردو پیوندی را از آرتین نهال دارید لازم است چند نکته را به شما ارائه کنیم . آرتین نهال در هنگام فروش خود را متعهد به کیفیت نهال گردو شناسنامه دار می داند لذا چنانچه در نهال های تحویلی مشکلی بود حق عودت و جبران را برای شما محفوظ می دانیم .قیمت نهال انار

ما سعی میکنیم بسته بندی مناسب و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم. تا نهال ها کیفیت خود را  به ویزه در مسافت های طولانی از دست ندهند .نها

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

,

سال باردهی

قیمت

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گردو شبین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

 • میاندوآب ، کوی رابری 
 • 0440000000
 • 09141812003
 • artinnahal@gmail.com