نهال گردو ضیاءآباد

نهال گردو ضیاءآباد  نهالستان آرتین نهال جزو ارقام زود بازده و پربار است. همانطور که از نامش پیداست، قد کوتاه است. سرعت رشد تاج آن کم است. و گسترش زیادی پیدا نمی کند. اما محصول فراوانی تولید می کند. باردهی آن در دو سالگی آغاز می شود.خرید نهال گردو را از واحد فروش نهال گردو آرتین نهال توصیه میکنیم.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو  به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003  آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گردو ضیاءآباد  نهالستان آرتین نهال جزو ارقام زود بازده و پربار است. همانطور که از نامش پیداست، قد کوتاه است. سرعت رشد تاج آن کم است. و گسترش زیادی پیدا نمی کند. اما محصول فراوانی تولید می کند. باردهی آن در دو سالگی آغاز می شود.خرید نهال گردو را از واحد فروش نهال گردو آرتین نهال توصیه میکنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو ضیاءآباد به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گردو ضیاءآباد

شهرستان ضیاءآباد استان قزوین یکی از قبله گاه های مهم تولید نهال گردو ضیاء آباد در ایران است. اقلیم آب و هوایی مناسب این شهرستان موجب شده است که سالانه انواع مختلف گردو به صورت انبوه از باغات گردوی آن برداشت شود.

گردو ضیاءآباد از جمله بهترین و باکیفیت ترین گردوهای بومی ایران است. و هم اکنون به خارج از کشور نیز صادر می شود. نهال گردو ضیاءآباد انواع مختلفی دارد که از جمله بهترین آنها می توان به نهال گردو ضیاء آباد  اشاره کرد. این نهال جزو نژادهای پیوندی و اصلاح شده است.

باغ درخت گردوی ضیاء آباد، در در مدت زمان کوتاه به سوددهی اقتصادی می رسد .و از این رو، این گردو از جمله گونه هایی است که می توانید جهت استفاده تجاری، روی آن حساب کنید. در ادامه با ویژگی ها و اصول کاشت و داشت و برداشت این درخت بیشتر آشنا می شویم.

 

جهت مشاوره فروش نهال گردو از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

مشخصات نهال و میوه :

نهال گردو ضیاء آباد؛ که به قوداقوز نیز معروف است، جزو ارقام زود بازده و پربار است. همانطور که از نامش پیداست، قد کوتاه است. سرعت رشد تاج آن کم است. و گسترش زیادی پیدا نمی کند. اما محصول فراوانی تولید می کند. باردهی آن در دو سالگی آغاز می شود.

هر چه سن درخت افزایش می یابد راندمان تولید میوه نیز کاهش می یابد. میوه ها دارای دو پوسته هستند. پوسته سبز، پس از رسیدن کامل میوه به راحتی از آن جدا می شود. پوسته درونی جنسی چوبی دارد اما نازک و کاغذی است و به آسانی از مغز جدا می شود.

از نظر کیفیت مغز جزو گردوهای درجه یک ایرانی است. مغز گردو ها که حدود ۷۰ درصد حجم میوه را تشکیل می دهد، پر چرب، شفاف و لذیذ است. این آجیل خوشمزه از ارزش غذایی به شدت مناسبی نیز برخوردار است.

 

جهت خرید نهال گردو سایر نهال های گردو را نیز بررسی کنید.

اقلیم آب و هوایی مورد نیاز نهال گردو ضیاء اباد:

برای آنکه بتوانید گردو پاکوتاه ضیاء آباد؛ را در باغ خود بکارید، یا فراتر از آن، یک باغ گردو  ضیاء آباد؛ احداث کنید لازم نیست حتما در این شهرستان یا اطراف آن زندگی کنید. بلکه در هر منطقه ای از ایران که شرایط مساعد برای پرورش این درخت را دارد می توانید این کارها را انجام دهید. مناطق معتدل، نیمه خشک و سردسیری ایران زمین دارای این شرایط ایده آل می باشند.

اگر بخواهیم نیازهای این درخت از نظر سرما و گرما را در چند جمله کوتاه بیان کنیم باید بگوییم که:

  1. پس از برداشت محصول ها، برای آنکه بتواند دوره رشد جدید را آغاز کند نیاز به سپری کردن یک دوره سرما (زیر ۷ درجه سانتی گراد) به مدت ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت دارد. شایان ذکر است که گردو ضیاءآباد، به راحتی می تواند تا دمای ۱۱درجه زیر صفر را نیز تحمل کند.
  2. پس از آغاز دوره رشد، چنانچه دمای هوا به کمتر از ۲ درجه برسد (سرمای بهاره)، میوه ها آسیب می بینند.
  3. چند هفته قبل از برداشت میوه ها، باید دمای هوا در گستره ۲۵ تا ۳۷ درجه سانتی گراد باشد. دمای کمتر مانع از رسیدن به موقع میوه ها می شود. و دمای بالاتر موجب آفتاب سوختگی میوه ها و نهال می شود.
  4. مناطق گرمسیری که دوره سرمای بالای ۷۰۰ساعت را ندارند و گرمای تابستان آنها بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد است برای کاشت این گردو ضیاء آبادی، مناسب نیستند.

فروش نهال گردو پیوندی ،بذری،اصلاح شده و زودبازده از نهالستان آرتین نهال


از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

,

سال باردهی

قیمت

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گردو ضیاءآباد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com