نهال گردو پاریزین

نهال گردو پاریزین یکی از ارقام  گردو تجاری بوده که خاستگاه و منشاء رویش آن کشور فرانسه می باشد، این رقم یکی از محصولات نهالستان آرتین نهال بوده که در این نهالستان کشت و پرورش می یابد و با کیفیتی مرغوب به باغداران و کشاورزان ارائه می گردد..برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو پاریزین به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003  آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گردو پاریزین نهالستان آرتین نهال یکی از ارقام  گردو بسیار دیرگل است که رشد خوبی داشته و مقاومت بالایی در برابر بیماری باکتریوز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو پاریزین به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گردو پاریزین

نهال گردو پاریزین یکی از ارقام تجاری بوده که خاستگاه و منشاء رویش آن کشور فرانسه می باشد.این رقم یکی از محصولات نهالستان آرتین نهال بوده که در این نهالستان کشت و پرورش می یابد و با کیفیتی مرغوب به باغداران و کشاورزان ارائه می گردد.

مشخصات نهال گردو پاریزین

نهال گردو پاریزین (Parisienne Walnuts Seedlings) یکی از ارقام بسیار دیرگل است که رشد خوبی دارند . همچنین مقاومت بالایی در برابر بیماری باکتریوز دارد.

باردهی این رقم از سال سوم آغاز شده و محصول آن بیضی شکل می باشد. سایز میوه درشت ( 30 تا 34 میلی متر) و مغز از کیفیت خوبی برخوردار بوده و معطر است. همچنین رنگ آن روشن و گاهی دارای رگه می باشد، مغز گردو به راحتی از پوسته جدا می شود.

به طور میانگین، 43 تا 49 درصد از وزن این نوع گردو مربوط به مغز آن است. باردهی و عملکرد درختان بالغ گردو پاریزین بسیار مطلوب می باشد.

ویژگی های نهال گردو پاریزین در یک نگاه

خاستگاه و منشاء رویش کشور فرانسه
موعد گلدهی دیرگل
قدرت رشد رشد خوبی دارد
مقاومت در برابر بیماری ها نسبت به بیماری باکتریوز مقاومت بالایی دارد
زمان باردهی از سال سوم
شکل ظاهری میوه بیضی شکل – درشت (30 تا 34 میلی متر)
کیفیت مغز کیفیت بالا – معطر – رنگ روشن – گاهی دارای رگه – مغز به راحتی از پوسته جدا می شود
باردهی و سطح عملکرد بسیار خوب
درصد مغز 43 تا 49 درصد از وزن میوه، مربوط به مغز آن است

 

 اقلیم هایی با زمستان سرد بهترین گزینه برای کاشت و پرورش نهال گردو می باشند. چرا که باردهی این گیاه زمانی رخ می دهد که یک دوره ی سرما در طول فصل زمستان گذرانده باشد.


عوامل محیطی اثر گذار در رشد نهال گردو

عوامل محیطی بسیار مهم و تاثیر گذار است که در اینجا به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

نیاز آبی

نهال گردو پاریزین در دوران رشد خود، مراحل گوناگونی را طی می کند. اگر در تامین نیاز آبی نهال غفلت شود، محصول این گیاه، در سال جاری و همچنین سال های آتی کاهش می یابد.

میزان آب مورد نیاز برای یک هکتار درخت گردو با توجه به عوامل گوناگونی نظیر: سن گیاه، قدرت رشد و همچنین شرایط آب و هوای منطقه ی کاشت نهال معین می شود.

مقدار آب مصرفی

نیاز آبی درختان گردو به طور میانگین در حدود 1000 تا 7000 متر مکعب آب در هکتار تخمین زده می شود.دقت و توجه به کیفیت آب مصرفی مسئله ای مهم و ضروری است و باید در نظر داشت آبی که حاوی مقادیر زیادی املاح باشد برای آبیاری درختان گردو مناسب نیست.

 فاصله زمانی آبیاری نهال های گردو هر 7 الی 10 روز یک بار در قسمت سایه انداز درخت، در نظر گرفته می شود.

روش های آبیاری

آبیاری به روش های گوناگونی همچون: قطره ای، نواری، غرقابی، بارانی و بابلر صورت می پذیرد که این آب می تواند توسط رودخانه، قنات و یا چاه تامین گردد. درمیان سیستم های آبیاری تحت فشار مناسب ترین روش، بابلر است. آبیاری درختان از اواخر مهر ماه دیگر انجام نمی شود چرا که می تواند باعث یخ زدگی و سرمازدگی درختان شود.

ویژگی ها و بافت خاک

درخت گردو سیستم ریشه بندی عمیق و گسترده ای دارد لذا برای رشد خود نیازمند زمین های زراعی عمیق می باشد ( حداقل عمق مورد نیاز 5/1 تا 2 متر است)

مناسب ترین ترکیب و بافت خاک برای گردو کاری بافت لومی است که ترکیب آن به صورت 20 درصد رس و نسبت یکسان سیلت و شن (هرکدام 40 درصد) می باشد؛ این نوع بافت به علت دارا بودن ویژگی زهکشی گزینه ای مناسب برای کاشت نهال گردو است.

درصورتی که خاک کم عمق و سفت باشد باعث راکد شدن آب و رطوبت در اطراف ریشه شده و منجر به پوسیدگی آن می گردد.

نهال گردو پاریزین از رشد قوی برخوردار است لذا تراکم کاشت و فاصله ی میان نهال ها به صورت 10×10 متر در نظر گرفته می شود؛ با توجه به این نوع فاصله گذاری الگوی کاشت مربعی شکل بوده و در هر هکتار حدود 100 الی 200 اصله نهال گردو خواهیم داشت.

پس از تعیین فواصل و علامت گذاری آن ها، اقدام به حفر گودال به اندازه ی 1 متر نموده و نهال ها را می کارند.

بیماری ها و آفات

بیماری های رایج در میان انواع ارقام گردو عبارتند از: آنتراکنوز گردو، گال باکتریایی طوقه، بیماری قارچی پوسیدگی ریشه و بلایت گردو یا باکتریوز گردو که نهال گردو پاریزین از مقاومت بالایی نسبت به این بیماری برخوردار می باشد.

آفات مهم و شایع گردو که می تواند منجر به خسارت و آسیب در این گیاه شود عبارتند از: کرم خراط، کرم سیب، کرم به، کرم گردو، شته گردو و مگس پوست گردو که مهم ترین آن ها کرم خراط یا پروانه فری می باشد.

جهت مشاوره خرید نهال گردو از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

درخت گردو 

قبل کاشت ، باید بدانید، سنبله گل های نر به حالت سرازیر و معلق می باشند.در طول مدت تابستان جوانه ماده های آن ها متمایز می شوند. نکته جالب این نهال گردو این است که گردوی آن ها در زمانی که کاملا رسیده است با ترک کردن پوست سبز رنگی که دور تا دور آن را پوشش داده است به پایین می افتد. نهال گردو های خوشه ای و استفاده از گردوهایی که در آینده به وجود می آورد باعث می شود تا شما بتوانید میزان کلسترول خون خودتان را کاهش دهید.

این نوع گردو نسبت به سایر ارقام گردو ارزان تر می باشد و فروش بالایی دارد.جهت اطلاع از کاشت این نوع گردو به بخش آموزش و مقالات مراجعه کنید .

فروش نهال گردو پیوندی ،بذری،اصلاح شده و زودبازده از نهالستان آرتین نهال

اگر قصد خرید نهال گردو پیوندی را از آرتین نهال دارید لازم است چند نکته را به شما ارائه کنیم . آرتین نهال در هنگام فروش خود را متعهد به کیفیت نهال گردو شناسنامه دار می داند لذا چنانچه در نهال های تحویلی مشکلی بود حق عودت و جبران را برای شما محفوظ می دانیم .قیمت نهال انار

ما سعی میکنیم بسته بندی مناسب و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم. تا نهال ها کیفیت خود را  به ویزه در مسافت های طولانی از دست ندهند .نها

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

,

سال باردهی

قیمت

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گردو پاریزین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com