نهال گردو کاما

نهال گردو کاما نهالستان آرتین نهال رقمی زودبازده است که سطح عملکرد و باردهی بالایی دارد؛ باردهی آن از سال اول آغاز شده و از سال پنجم به بهره‌برداری اقتصادی می‌رسد (بیشترین میزان محصول دهی)؛ میزان برداشت سالانه از هر درخت بالغ گردو کاما حدوداً 25 الی 30 کیلوگرم است.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو کاما به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003  آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گردو کاما  نهالستان آرتین نهال  رقمی زودبازده است که سطح عملکرد و باردهی بالایی دارد؛ باردهی آن از سال اول آغاز شده و از سال پنجم به بهره‌برداری اقتصادی می‌رسد (بیشترین میزان محصول دهی)؛ میزان برداشت سالانه از هر درخت بالغ گردو کاما حدوداً 25 الی 30 کیلوگرم است.جهت مشاوره خرید نهال گردو کارما و اطلاع از قیمت  با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو کاما به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260 

معرفی نهال گردو کاما

نهال گردو کاما یکی از ارقام دیر گل گردوست که به دلیل دارا بودن این ویژگی برای کاشت در مناطقی با سرماهای شدید (اقلیم سردسیر) مناسب بوده و در برابر سرمای دیررس بهاره مقاوم می‌باشد.

 نهال گردو کاما، رقمی زودبازده است که سطح عملکرد و باردهی بالایی دارد؛ باردهی آن از سال اول آغاز شده و از سال پنجم به بهره‌برداری اقتصادی می‌رسد (بیشترین میزان محصول دهی)؛ میزان برداشت سالانه از هر درخت بالغ گردو کاما حدوداً 25 الی 30 کیلوگرم است.

یکی دیگر از ویژگی‌های این رقم، کم بودن رشد آن است به گونه‌ای که حداکثر تا ارتفاع 4 الی 5 متر رشد می‌کند، همچنین از مقاومت خوبی در برابر آفات و خشکسالی برخوردار می‌باشد.

کیفیت و طعم محصول نهال گردو کاما در حد مطلوب بوده و رنگ مغز گردو روشن است.

خرید نهال گردو کارما

ویژگی‌های نهال در یک نگاه

موعد گلدهی دیر گل
منطقه مناسب برای کاشت نهال مناطق سردسیر – مقاوم در برابر سرمای دیررس بهاره
میزان رشد کم – رشد تا ارتفاع حداکثر 4 الی 5 متر
سطح عملکرد و محصول دهی بالا بوده و از سال اول آغاز می‌شود – زود بازده
باردهی اقتصادی از سال پنجم
کیفیت محصول قیمت نهال گردو مطلوب – رنگ مغز روشن – طعم خوب

 

پرورش و کاشت  نیازمند چه شرایطی است؟

نهال گردو کاما، رقمی است که مقاومت بالایی در برابر سرما و خشکسالی از خود نشان می‌دهد. لذا بهترین اقلیم برای کاشت و پرورش آن آب و هوای مناطق سردسیری، معتدل و خشک می‌باشد.

این رقم نسبت به دیگر ارقام نهال گردو بازدهی بهتری دارد. همچنین نیاز سرمایی کمتری نیز دارد. به طور کلی نیاز سرمایی درختان گردو برای باردهی بهتر، حدوداً 700 الی 1500 ساعت سرما در طی فصول پاییز و زمستان است.

میزان آبیاری و نوع خاک منطقه پرورش و کاشت نهال نیز، دو فاکتور بسیار مهم و اثرگذار در رشد و عملکرد درختان گردو هستند که در اینجا به توضیح و بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

نیاز آبیاری نهال گردو کاما

نهال گردو کاما در طول دوره رشد خود، مراحل متفاوتی را می‌گذراند. لذا توجه به نیاز آبیاری آن امری بسیار مهم و ضروری است.آبیاری به موقع درخت گردو تأثیر مستقیمی بر روی میزان محصول دهی آن در سال جاری و سال‌های آینده نیز دارد.قیمت نهال گردو

 برخی عوامل نظیر: سن درختان، شرایط آب و هوایی و قدرت رشد در تعیین مقدار دقیق آب مورد نیاز برای آبیاری یک هکتار درخت گردو اثرگذار است.خرید نهال گردو کارما

میانگین مقدار آب مورد نیاز برای درختان گردو در یک هکتار، تقریباً 1000 الی 7000 مترمکعب در سال می‌باشد.  همچنین فواصل آبیاری میان دو دوره می‌بایست 7 الی 10 روز در نظر گرفته شود.

با توجه به نوع اقلیم و شرایط آب و هوایی کشور ما که غالباً به صورت نیمه خشک می‌باشد. باید این نکته را در نظر داشت که در تمام مناطق کشور آب کافی وجود ندارد . و آبیاری باغات کاری نسبتاً مشکل است. اما پس از رشد کامل درختان گردو و بالغ شدن آن‌ها می‌توان با مقدار کمی آب، یک باغ بزرگ را مدیریت کرده و درختان آن را آبیاری نمود.

کیفیت آب مورد مصرف از لحاظ میزان املاح و عناصر نیز، یکی از عواملی است که باید به دقت مورد توجه و بررسی قرار گیرد. چرا که آب محتوی املاح زیاد برای آبیاری درخت گردو مناسب نمی‌باشد.

مشخصات خاک مناسب برای پرورش نهال گردو

ریشه‌های نهال گردو کاما رشدی عمیق و گسترده دارند. به همین سبب زمین‌هایی با عمق حداقل 5/1 تا 2 متر برای پرورش این گونه گیاهی مورد نیاز می‌باشد.

زمین‌هایی با خاک لومی، به دلیل دارا بودن قابلیت زهکشی، بهترین گزینه برای کشت نهال گردو می‌باشند. زیرا این ویژگی سبب می‌شود تا آب و رطوبت در اطراف ریشه راکد نمی شود. و از پوسیدگی آن جلوگیری شود.

 بافت لومی یکی از انواع بافت خاک است که ترکیب آن به صورت 20 درصد رس، 40 درصد شن و 40 درصد سیلت می‌باشد.

اهمیت کوددهی درختان گردو

سطح برداشت محصول و باردهی درختان گردو از جمله نهال گردو کاما، تا حد زیادی به میزان رسیدگی و توجه به آن بستگی دارد؛ یکی از مراقبت‌های لازم و پر اهمیت جهت افزایش عملکرد و رشد مطلوب نهال گردو، بررسی و آزمایش خاک از لحاظ دارا بودن میزان عناصر ضروری است.

عناصری نظیر: ازت، پتاسیم، آهن، کلسیم، روی و فسفر بر روی عملکرد و رشد گیاهان بسیار اثرگذارند. و در صورت کمبود هر یک از آن‌ها، رشد نهال با چالش مواجه می‌شود.

ریشه نهال گردو در سال‌های اولیه، رشد زیادی دارد .لذا کود حیوانی (آلی) همراه با کود شیمیایی مورد نیاز در فصل زمستان به شکل چال کود به درختان داده می‌شود.

فواصل و الگوی کاشت نهال گردو کاما

نهال گردو کاما به دلیل میزان رشد کمی که دارد با فواصل 7×7 و یا 8×8 متر کاشته می‌شود و پس از تعیین و مشخص کردن فواصل در همان علامت گذاری‌ها گودال‌هایی به عمق 1 متر حفر کرده و نهال‌ها را می‌کارند.

 دقت داشته باشید که ارتفاع نهال گردو در زمان کاشت، می‌بایست حداقل 1 متر باشد زیرا این ویژگی سبب می‌شود تا نهال گردو سریع‌تر به رشد برسد.

جهت مشاوره خرید نهال گردو از طریق واتس آپ با ما ارتباط بگیرید.

درخت گردو 

قبل کاشت ، باید بدانید، سنبله گل های نر به حالت سرازیر و معلق می باشند.در طول مدت تابستان جوانه ماده های آن ها متمایز می شوند. نکته جالب این نهال گردو این است که گردوی آن ها در زمانی که کاملا رسیده است با ترک کردن پوست سبز رنگی که دور تا دور آن را پوشش داده است به پایین می افتد. نهال گردو های خوشه ای و استفاده از گردوهایی که در آینده به وجود می آورد باعث می شود تا شما بتوانید میزان کلسترول خون خودتان را کاهش دهید.

این نوع گردو نسبت به سایر ارقام گردو ارزان تر می باشد و فروش بالایی دارد.جهت اطلاع از کاشت این نوع گردو به بخش آموزش و مقالات مراجعه کنید .

فروش نهال گردو پیوندی ،بذری،اصلاح شده و زودبازده از نهالستان آرتین نهال

اگر قصد خرید نهال گردو پیوندی را از آرتین نهال دارید لازم است چند نکته را به شما ارائه کنیم . آرتین نهال در هنگام فروش خود را متعهد به کیفیت نهال گردو شناسنامه دار می داند لذا چنانچه در نهال های تحویلی مشکلی بود حق عودت و جبران را برای شما محفوظ می دانیم .قیمت نهال انار

ما سعی میکنیم بسته بندی مناسب و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم. تا نهال ها کیفیت خود را  به ویزه در مسافت های طولانی از دست ندهند .نها

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
نوع تکثیر

,

سال باردهی

قیمت

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گردو کاما”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com