نهال گلابی درگزی
تومان38.000

نهال گلابی درگزی، نهالستان آرتین نهال ،از ارقام بومی گلابی است که از ایران نشأت می‌گیرد. گلابی حاصل از نهال گلابی درگزی بسیار خوش طعم بوده که موجب محبوبیت بالای آن در میان باغداران و همچنین بین خریداران شده است. برای خرید نهال گلابی درگزی میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور میباشد.برای مشاوره رایگان و خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید. از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گلابی درگزی، نهالستان آرتین نهال ، از ارقام بومی گلابی است که از ایران نشأت می‌گیرد. گلابی حاصل از نهال گلابی درگزی بسیار خوش طعم بوده که موجب محبوبیت بالای آن در میان باغداران و همچنین بین خریداران شده است. برای خرید نهال گلابی درگزی میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.برای مشاوره رایگان و خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گلابی درگزی

میان تمامی ارقام بومی گلابی در ایران، نهال گلابی درگزی از اهمیت تجاری بالایی برخوردار است. نهال این رقم گلابی بسیار پربار بوده و به همین سبب کاشت آن به صورت گسترده در نقاط مختلف ایران است. این نهال از سال‌های ابتدایی کاشت، باردهی خود را شروع می‌کند و گلابی‌هایی خوش رنگ و با طعم شیرین به بار می‌آورد.

باغداران باید توجه داشته باشند که  در سال اول کاشت نیز بارآوری دارد که پس از رسیدن محصول سال اول، گلابی‌ها حتما باید از درخت چیده شوند؛ در غیر این صورت نهال فرصت رشد کامل در سال اول را پیدا نمی‌کند. همچنین مقاومت بسیار خوبی نسبت به آتشک دارد.

نهال گلابی دم کج

نهال گلابی درگزی در مقابل سرما مقاوم بوده و در فصل زمستان میتواند تا دمای منفی 25 الی 35 درجه سانتی گراد زیر صفر را تحمل کند. نهال گلابی درگزی خاک هایی با زهکش مناسب را ترجیه میدهد و خاک های سنگین و رسی که رطوبت را در خود نگه می دارند برای آن مناسب نمیباشد

از مقاوم ترین ارقام گلابی نسبت به بیماری آتشک بوده و متحمل به تنش های زنده و غیر زنده است و فقط به پوسیدگی طوقه فیتوفترائی حساسیت دارد. هرس فرمدهی درخت گلابی درگزی در اواخر تابستان و هرس باردهی آن در اواخر پاییز و اواخر زمستان قابل انجام میباشد.

باردهی بسیار خوبی داشته و محصول آن جهت نگهداری در سردخانه عالی میباشد. فواصل کاشت این رقم در باغات بصورت استاندارد 4 متر در 4 متر میباشد، همچنین میزان آبیاری نهال گلابی درگزی نسبت به فصول سال و منطقه کاشت متفاوت است اما بطور معمول آبیاری آن هفته ای 2 بار انجام میگیرد.

نهال-گلابی-شاه-میوه

کشور سازنده 

همانطور که پیش‌تر گفته شد، در ایران تولید می‌شود و بر خلاف اکثر ارقام بومی گلابی بومی که از شهر اصفهان نشأت گرفته‌اند

شکل میوه 

شکل میوه گلابی درگزی تقریبا گرد بوده و اغلب به رنگ سبز روشن است؛ پوسته  می‎تواند از رنگ سبز به زرد نیز متمایل شود. همچنین بخشی از پوسته این میوه به رنگ سرخ است که ظاهر آن را دوچندان زیبا کرده است.

حداکثر ارتفاع درخت 

درخت گلابی درگزی می‌تواند ارتفاعی از 4 الی 6 متر را داشته باشد که در واقع ارتفاع کمی به شمار رفته و موجب می‌شود این درخت در دسته کوتاه قامتان دسته بندی شود.

ازکدهای  تخفیف های ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

,

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گلابی درگزی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com