نهال گلابی سیبری
تومان38.000

نهال گلابی سیبری  نهالستان آرتین نهال نهال گلابی سیبری که به نهال گلابی سرد سیری نیز معروف است، در مناطق سردسیر و کوهستانی کشت می‌شود و می‌توان از آن به عنوان یک نهال با کیفیت گلابی در بین سایر ارقام اشاره کرد. میوه به دست آمده از درخت گلابی سردسیری مزه‌ای ملس و کمی ترش دارد و بسیار آبدار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گلابی سیبری به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰

100 در انبار
افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گلابی سیبری نهالستان آرتین نهال نهال گلابی سیبری که به نهال گلابی سرد سیری نیز معروف است، در مناطق سردسیر و کوهستانی کشت می‌شود و می‌توان از آن به عنوان یک نهال با کیفیت گلابی در بین سایر ارقام اشاره کرد. میوه به دست آمده از درخت گلابی سردسیری مزه‌ای ملس و کمی ترش دارد و بسیار آبدار است.برای خرید نهال گلابی به روش مجازی یا حضوری با مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گلابی سیبری به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳

آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰


خصوصیات نهال گلابی سیبری:

این نهال از شهر اصفهان در مرکز ایران سرچشمه می‌گیرد که جزء ارقام مشهور و پرخریدار داخلی است. جزء نهالات قد کوتاه و پر شاخ و برگ است که بیشتر در آب و هوای سرد کشت می‌شود و مقاومت خوبی نسبت به سرمای هوا دارد.

گلابی‌ سیبری ماندگاری خوبی بر روی درخت دارد و به محض رسیدن میوه از شاخه درخت نمی‌افتد. ماندگاری آن نیز در انبار خوب بوده و این مدت در حدود ۶ ماه است که مدتی قابل قبولی تلقی می‌شود.

کشور سازنده نهال گلابی سیبری:

منشأ اصلی این نهال شهر اصفهان در ایران می‌باشد که به صورت کلی به نهالات گلابی خود معروف است.

فاصله کاشت نهال گلابی سیبری:

کاشت این نوع نهال  لازم به رعایت نکاتی از جمله فاصله کاشت می‌باشد. در زمین‌های کم‌شیب و مسطح نیز فاصله مطلوب برای کاشت نهال گلابی سیبری ۴*۴ و ۵*۴ متر است. این جهت جلوگیری از آسیب دیدن ریشه و رسیدن نور کافی به نهال رعایت می‌شود؛ همچنین جلوه‌ی زیبایی به باغ داده و برداشت محصول را ساده‌تر می‌کند.

نحوه کاشت نهال سیبری:

خاک مناسب برای این نهال باید زهکشی شده و دارای مواد هوموسی باشد. اگر نیاز باشد برای آبیاری این نهال از آبیاری قطره‌ای استفاده شود،

مناسب‌ترین عمق کاشت آن ۶۰ الی ۱۲۰ سانتی متر است که تاثیر خوبی بر جذب آب دارد.

قدرت رشد درخت:

همانند برخی دیگر از رقم‌های گلابی، این نهال نیز قدرت رشد متوسطی دارد و رشد قوی درخت در آن مشاهده نمی‌شود.

رقم گرده افشان:

این نهال برای باروری نیازمند گرده افشان است. گرده افشان مناسب این نهال می‌تواند از رقم‌های شاه میوه و درگزی باشد. پس از انتخاب و تهیه نهال گرده افشان از نوع مناسب، باغداران می‌بایست به ازای هر ۳۰ اصله نهال گلابی سیبری، یک رقم گرده افشان بکارند تا باروری در شرایط خوبی انجام شود.

پایه درخت گلابی سیبری:

پایه این نهال سیبری از نوع پایه رویشی است.

نهال انجیر گلابی

زمان گلدهی نهال گلابی سیبری:

گل‌های این نهال از ۱ تا ۲۰ فروردین ماه شروع به شکوفا شدن می‌کنند. تغییرات جزئی نیز می‌تواند در این تاریخ به وجود بیاید که ارتباط مستقیمی با شرایط اقلیمی و آب و هوای منطقه دارد.

مدت آبیاری درخت گلابی سیبری:

نیاز آبی این نهال در هر هکتار به طور متوسط از ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ متر مکعب بسته به میزان بارندگی منطقه است. هرچه بارندگی منطقه کشت کمتر باشد، به تبع میزان آبیاری بالاتر خواهد بود. مدت آبیاری مناسب برای این نهال  نیز در فصل‌ بهار ۱ لیتر در روز برای هر اصله و در فصل گرم تابستان ۳ لیتر در هر روز می‌باشد.

مهم‌ترین نکته در آبیاری نهال گلابی سردسیری، غرقابی نکردن آن است؛ چراکه آبیاری بیش از حد موجب از بین رفتن ریشه و در نهایت زوال گیاه می‌شود و امری خسارت بار است.

عمر اقتصادی:

به صورت کلی درختان گلابی عمر اقتصادی خوبی داشته و می‌توانند محصول‌دهی بسیار اقتصادی داشته باشند. درخت گلابی سیبری نیز از این قاعده استثنا نیست و عمر اقتصادی آن از ۳۵ سال در شرایط عادی نگهداری تا ۴۰ سال در سطح مطلوب مراقبت می‌باشد.

وزن میوه:

میوه های حاصل شده از نهال گلابی سیبری اندازه متوسطی داشته و وزن آنها نیز در حدود ۱۵۰ گرم بیان شده است.

نیاز سرمایی نهال گلابی سیبری:

نیاز سرمایی هر گیاه می‌تواند در گل‌دهی و گاهی هم تولید قسمت رویشی نقش داشته باشد. این نهال که میوه‌ای بسیار دیر رس دارد، ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت نیاز دارد در معرض سرما باشد تا گل‌دهی آن به بهترین نحو و در زمان مقرر انجام شود.

شکل میوه گلابی سیبری:

میوه‌های به بار آمده از این گلابی سیبری شکلی بسیار شبیه به سیب داشته و گرد و متقارن هستند. رنگ آنها معمولا سبز متمایل به زرد است و کمی مزه ترش دارند.  رنگ بافت داخلی گلابی سیبری مایل به سفید است و سلول‌های سنگی بسیاری هم دارد.

پیش از خرید نهال گلابی سایر ارقام گلابی را نیز در آرتین نهال مشاهده کنید.

نهال گلابی بیروتی

خواص گلابی :

 میوه ای که دارای طبعی سرد و خشک است ، این میوه آرامش بخش بسیار خوب و تب بر است . برای تقویت قلب و معده و همچنین هضم مصرف این میوه یک ساعت بعد از غذا توصیه میشود. این میوه برای رفع تشنگی بعلاوه خفقان بسیار موثر است. کسانی که از سوزش مثانه رنج میبرند این میوه را در دو وعده صبح و عصر میل کنند.

درخت گلابی نسبت به سرما حساس است وگل های آن در بهار بیشتر درخطر سرمای بهاره قرارمیگیرند. ولی در تابستان گرما رابیشتر تحمل میکند.
میوه ی این درخت درشت بوده و رنگ پوست میوه بر روی سطح سبز رنگ خاکستری میباشد ومیوه ی آن بسیار شیرین است.
زمان محصول دهی اواسط شهریور ماه میباشد.

اگر قصد خرید نهال گلابی مشو را از آرتین نهال دارید لازم است چند نکته را به شما ارائه کنیم .آرتین نهال در هنگام فروش نهال خود را متعهد به کیفیت نهال شناسنامه دار می داند لذا چنانچه در نهال های تحویلی مشکلی بود حق عودت و جبران را برای شما محفوظ می دانیم.

ما تلاش میکنیم بسته بندی مناسب و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم تا نهال ها کیفیت خود را به ویژه در مسافت های طولانی از دست ندهند .


از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گلابی سیبری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com