نهال گلابی سیبی (آسیایی)
تومان40.000

نهال گلابی سیبی (آسیایی) نهالستان آرتین نهالگل های نهال گلابی آسیایی هر زمان که برگ هایش رشد می کند از نهال در می آید و میوه آن هم شیرین و آبدار است. ویتامین های بسیار زیادی درون این میوه وجود که همین مسئله محبوبیت آن را تا حد زیادی افزایش داده است.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه  خرید نهال گلابی سیبی آسیایی به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده     ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰

100 در انبار
افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گلابی سیبی (آسیایی) نهالستان آرتین نهال ،گل های نهال گلابی سیبی (آسیایی) هر زمان که برگ هایش رشد می کند از نهال در می آید و میوه آن هم شیرین و آبدار است. ویتامین های بسیار زیادی درون این میوه وجود که همین مسئله محبوبیت آن را تا حد زیادی افزایش داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه  خرید نهال گلابی سیبی (آسیایی) به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        ۰۹۱۴۱۸۱۲۰۰۳

آیدین محمد زاده        ۰۹۱۴۳۲۲۱۲۶۰


معرفی نهال گلابی سیبی (آسیایی)

نهال گلابی سیبی ؛رسانه های نیوزیلند یک نوع میوه جدید که ترکیبی از سیب و گلابی است .را با پیشینه شرقی به دنیا معرفی کردند.

به گزارش مهر نوع جدید گلابی پیوندی توسط موسسه تحقیقات سلطنتی گیاهان و مواد غذایی نیوزیلند معرفی شده است که “پرم پی 109” نام دارد .که در آمریکا به سیب – گلابی شهرت دارد.

نام این میوه از کنار هم قرار دادن واژه سیب و گلابی است و به همین دلیل به ان “سیب – گلابی ” می گویند.

شرایط لازم برای رشد نهال گلابی سیبی 

اگر شما می خواهید اقدام به کاشت نهال گلابی سیبی(آسیایی) نمایید باید به شرایط رشد آن دقت داشته باشید. در واقع در صورتی که شرایط لازم برای رشد آن را فراهم کنید نهال گلابی سیبی(آسیایی) به بهترین نحو ممکن رشد می کند. اگر شما قصد دارید تعداد زیادی از این نهال را خریداری کنید و با آنها باغ احداث کنید باید به برخی از نکات مهم در مورد کاشت آنها دقت نمایید. برخی از مهمترین و اصلی ترین شرایطی که این نهال باید برای رشد داشته باشد عبارت است از :

آب و هوا و دمای مورد نیاز نهال گلابی

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که شما زمان کاشت نهال گلابی های سیبی(آسیایی) باید به آن دقت داشته باشید دما و آب وهوا می باشد. گلابی سیبی(آسیایی)  یکی از درختانی می باشد که به سرما حساسیت زیادی دارد ولی آن می تواند تا دمای 30 درجه هم رشد خوبی داشته باشد. گلابی برای اینکه میوه دهد به ی دوره سرما نیاز دارد، که البته باید بدانید این دوره کوتاه است.

دقت داشته باشید که گرمای زیادی برای این نهال مناسب نیست و موجب می شود فرد دچار بیماری آتشک شود. جوانه های درخت گلابی در 600 تا 1500 درجه به بهترین نحو ممکن رشد می کند. اگر شما در این مورد اطلاعات زیادی ندارید بهتر است با افرادی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت کنید.

خاک مورد نیاز گلابی سیبی 

یکی از بهترین و مناسب ترین خاک هایی که برای کاشت نهال گلابی سیبی(آسیایی) باید انتخاب کنید خاک شنی لومی می باشد. از جمله مهمترین نکاتی که زمان کاشت این نهال ها باید به آن دقت داشته باشید این است که خاک های مرطوب و سنگین را مورد استفاده قرار ندهید. این نهال خاک های سنگین و مرطوب را اصلا دوست ندارد و در آنها به خوبی رشد نمی کند. زهکشی خاک یکی از بهترین عواملی است که رشد نهال را رقم می زند، در واقع باید بدانید زهکشی نقش زیادی در رشد این درخت دارد و شما باید به آن توجه داشته باشید.

کود دهی مورد نیاز نهال 

هر یک از نهال هایی که شما می خواهید بکارید برای رشد کردن به کود نیاز دارند. شما باید بهترین کودها را برای رشد این نهال گلابی به کار ببرید تا شرایط رشد آن درخت فراهم شود. برای رشد نهال گلابی سیبی(آسیایی) هم باید بهترین کودها را انتخاب کرده و به این درخت دهید. کود هربان یکی از بهترین کودهایی می باشد که شما می توانید برای رشد این درخت انتخاب کنید. تنها دقت داشته باشید اندازه آن را باید بسیار دقیق به نهال بدهید. در این زمینه آن دسته از افرادی که تخصص بیشتری دارند و این کود را به شما ارائه می دهند می توانند شما را راهنمایی کنند. بنابراین از آن دسته از افراد بهتر است پیش از کود دادن پرسش های لازم را بپرسید.

آبیاری درخت گلابی 

برای رشد نهال گلابی سیبی(آسیایی) آب زیاد مورد نیاز نیست و تنها مقدار کافی برای رشد آن کافی می باشد. زمانی که به این نهال بیش از حد آب بدهید امکان دارد برگ های آن بریزد و یا گیاه آن پژمرده شود. به همین دلیل سعی کنید زیادی به آن آب ندهید. از زمانی که این درخت را می کارید بهتر است هفته ای دو بار به آن آب دهید و بیش از این نیازی به آب ندارد. سیستم آبیاری آن را هم باید به صورت منظم انجام دهید تا درخت رشد مناسبی داشته باشد.

هرس و نور نهال گلابی سیبی

یکی از مهمترین نکاتی که زمان کاشت نهال گلاب سیبی آسیایی باید به آن دقت داشته باشید نور کافی می باشد. هرس کردن این درخت هم امر بسیار مهمی می باشد و باید به آن اهمیت دهید، در واقع باید بدانید هرس کردن آن در اوایل فروردین شروع می شود.

برخی از مناطقی که رشد نهال های آنها انبوه می باشد و یا شاخه های ناسالم روی آنها وجود دارد باید به خوبی هرس شود. زمانی که نهال درست در زمان مشخص شده هرس شود نور خورشید هم به آن می رسد و رشد درخت تضمین می گردد. نور کامل یکی از مهمترین و اصلی ترین مواردی است که باید برای کاشت این درخت به آن توجه داشته باشید. اگر نور به این نهال نتابد امکان دارد که جوانه های روی نهال رشد نکند و آنها هم دچار ریزش شود. بنابراین باید درخت را در منطقه بکارید که نور کافی به آن بتابد تا به خوبی رشد کند.

کاشت و تکثیر 

یکی از مهمترین ویژگی هایی که نهال گلابی سیبی(آسیایی) دارد این است که آن را با دانه تکثیر می کنند که برای تولید شدن آن به درخت باید زمان زیادی طی کند. بسیاری از افراد برای خرید این نهال به گلخانه مراجعه می کنند تا بهترین نوع آنها را خریداری کنند. بعد از خرید نهال باید آن را  در باغ خود پیوند بزنید تا رشد خوبی داشته باشد و دقت داشته باشید نهال هرگز دچار بیماری و آفت نباشد.

. آن دسته از نهال هایی که کوچک هستند زمان میوه دادن آنها از 2 تا 4 سال زمان می برد که به خوبی باید با این زمان آشنایی داشته باشید. برای قلمه زدن گلابی سیبی ؛ هم باید از قلمه هایی که 20 سانتی متری هستند استفاده کنید.

پیش از خرید نهال آلبالو سایر ارقام گلابی را نیز در آرتین نهال مشاهده کنید.

درخت گلابی نسبت به سرما حساس است وگل های آن در بهار بیشتر درخطر سرمای بهاره قرارمیگیرند. ولی در تابستان گرما رابیشتر تحمل میکند.
میوه ی این درخت درشت بوده و رنگ پوست میوه بر روی سطح سبز رنگ خاکستری میباشد ومیوه ی آن بسیار شیرین است.
زمان محصول دهی اواسط شهریور ماه میباشد.

خواص میوه گلابی

گلابی میوه ای که دارای طبعی سرد و خشک است ، این میوه آرامش بخش بسیار خوب و تب بر است . همچنین برای از بین بردن غم و ناراحتی بسیار کار آمد است. برای تقویت قلب و معده و همچنین هضم مصرف این میوه یک ساعت بعد از غذا توصیه میشود. این میوه برای رفع تشنگی بعلاوه خفقان بسیار موثر است. کسانی که از سوزش مثانه رنج میبرند این میوه را در دو وعده صبح و عصر میل کنند.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

سال باردهی

نوع تکثیر

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گلابی سیبی (آسیایی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com