نهال گوجه بری
تومان128.000

نهال گوجه بری نهالستان آرتین نهال ، نهال گوجی بری کشت بافتی (اصلاح شده) یک نوع کاملاً تجاری است. برای اکثر مناطق ایران مناسب است. طعم خاص و شیرین. خاصیت درمانی دارد.  برای خرید نهال گوجه بری میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور میباشد.برای خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید. از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گوجه بری نهالستان آرتین نهال ، نهال گوجی بری کشت بافتی (اصلاح شده) یک نوع کاملاً تجاری است. برای اکثر مناطق ایران مناسب است. طعم خاص و شیرین. خاصیت درمانی دارد.  برای خرید نهال گوجه بری میتوانید با کارشناسان فروش آرتین نهال ،تماس بگیرید .ارائه جدیدترین و بهترین نهال های داخلی و خارجی،نهال اصلاح شده،نهال شناسنامه دار در نهالستان آرتین نهال با بهترین کیفیت برای خدمت رسانی به شما کشاورزان عزیز میباشد.آماده ارسال به اکثر نقاط کشور میباشد.برای خرید نهال با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ،کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گوجه بری

• گوجه بری با نام علمی “Lycium barbarum” میوه ای کوچک و بومی چین می باشد که به واسطه ارزش غذایی بالایی که دارد بسیار محبوب است.

• این میوه کمیاب و گران قیمت دارای غنی ترین منبع مواد غذایی در بین میوه ها از جمله خانواده بری ها یا تمشک ها است.

• این ارزش تجاری و خواص دارویی گوجه بری باعث شده است که آنرا الماس قرمز بنامند.

• گوجی بری میوه ایست خوشمزه با طعمی شیرین که در طب سنتی نیز کاربرد فراوانی دارد بطوری که از هزاران سال پیش در چین از آن بعنوان اکسیر جوانی و سلامتی یاد می شده است.

• میوه خشک گوجی بری همانند کشمش مصرف می شود همچنین در تهیه دسر، آب میوه، مربا و دم نوش مورد استفاده قرار می گیرد.

• از بهترین خصوصیات گوجی بری کاشت آسان این گیاه داخل گلدان است چراکه گیاه گوجی بری به صورت بوته یا درختچه ی کوتاه قد رشد می کند و فضای زیادی را اشغال نمی کند و به راحتی در آپارتمان نیز قابل پرورش است.

• همچنین از نظر تجاری کاشت میوه گوجی بری بسیار به صرفه است و مقدار تولید میوه در اولین سال تا حدود ۲ کیلو میوه به ازای هر نهال می‌باشد که نسبت به رسیدگی، این مقدار قابل تغییر است.

• گیاه گوجه بری در همه فصول سال قابل کشت است، اما بهترین زمان کشت این محصول نیمه دوم سال است .

• برای کاشت در محیط خارجی گیاه گوجه بری را می توان در تمام نقاط ایران کاشت بجز مناطق جنوبی چون گوجه بری با وجود تحمل آستانه حرارتی بالا بطور دائم قادر نیست این تنش حرارتی را تحمل کند.

روش کاشت گوجی بری :

• ابتدا می توان بذرهای گوجی بری را داخل دستمال کاغذی مرطوب گذاشت و سپس آنرا داخل یک کیسه زیپ پک یا مشمایی که هوا به اون نفوذ نکند گذاشت تا رطوبت به ۱۰۰ درصد برسد تا قدرت جوانه زنی بالا برود.

• بعد دو یا سه روز هنگام مشاهده اولین جوانه ها آن را در خاکی که مخلوط پیت ماس و کمپوست است قرار داده و آنرا غبار پاشی کنید و ظرف یا گلدان حاوی بذر خود را دوباره در یک کیسه مشمایی یا زیپ پک بگذارید.

• همچنین می توانید بذر را بطور مستقیم در یک لیوان یکبار مصرف مانند ظروف بستنی خوری که با خاک کمپوست پر شده است گذاشته و پس از غبار پاشی آن را داخل یک کیسه قرار دهید.

• توجه داشته باشید که عمق کاشت را ۵ میلیمتر در نظر بگیرید یا به اندازه دوبرابر قطر بذر روی آن خاک بریزید تا به اصطلاح بذر خفه نشود.

• به هیچ عنوان بستر کشت را غرقاب نکنید و غبار پاشی با اسپری کفایت می کند زیرا آب زیاد باعث فرو رفتن بذر در عمق بستر شده و احتمال جوانه زنی را کمتر می کند.

• سپس آن را در مکانی ترجیحا با نور کم خورشید در دمای ۲۰ الی ۳۰ درجه قرار می دهیم .در این مدت هر چند روز یکبار بستر رو بازرسی نمایید چنانچه رطوبت آن کم شده باشد مجددا مرطوب نمایید و درب آن را کنترل نمایید.

• جوانه زنی گوجی بری حدود ۶ تا روز طول می کشد ولی این زمان بستگی به تازه گی دانه و دمای محیط دارد.

• زمانی که بذرها جوانه زنی کردند نایلون را برنداشته ، آن را در مکانی با نور غیر مستقیم قرار دهید.

• زمانی که جوانه ۴ برگه شدند یک سوراخ با مداد در نایلون ایجاد کرده تا رطوبت کمتر شده این عمل را چند روز بعد باز انجام دهید طوری که گیاه به هوای بیرون کاملا عادت کند در این زمان مواظب تغییرات دمایی شدید و رطوبت باشید.

• اصطلاحا به این کار آداپته شدن گیاه می گویند و به مرور و بعد از چند هفته این یک سوراخ به دو و همینطور بیشتر افزایش پیدا می کند.

• زمانی که گیاه به ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری رسید اقدام به انتقال آن به گلدان بزرگتر یا زمین اصلی می کنند، برای شروع قطر گلدان انتخابی حداقل ۲۵سانتی متر باشد، بعدها می توان گلدان را به سایز بزرگ تر تغییر داد و گیاه را جا به جا کرد.

• برای انتقال نهال گوجی بری به گلدان ابتدا کف آن برای زهکشی بهتر سوراخ کنید.

• سپس  به ارتفاع ۲ تا ۳ سانتی متر کاه یا پوست برنج در کف گلدان بریزید در مرحله بعد خاک معمولی و ماسه را به نسبت ۳ به ۱ مخلوط کنید و مقداری کود حیوانی پوسیده نیز به آن اضافه کنید.

• سپس گلدان را با این خاک تا نیمه گلدان پر کنید و گیاه را داخل آن قرار داده، سپس گلدان را با باقی خاک پر کنید و اقدام به آبیاری نمایید.

• اگر قصد کاشت گوجی بری در زمین را دارید پس از آماده شدن نشاء ها و رسیدن به ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری اقدام به کاشت آنها نمایید.

• فاصله کشت نهال گوجه بری برای زمین های بزرگ و کشت تجاری را بین ۲ تا ۲٫۵ متر در نظر بگیرید تا فضای کافی را برای رشد گسترده داشته باشند و برای کشت باغی و خانگی به ترتیب ۱۲۰ و ۷۰ سانتیمتر.

• هرس نهال گوجه بری در دو نوبت انجام می شود اول زمانی که به ۳۰ سانتیمتر رسید سرزنی می کنند تا گیاه رشد عرضی کند این کار باعث می شود گیاه قوی و پربارتر شود دوم هنگامی که به ۶۰ سانتیمتر رسید اقدام به هرس طولی می کنند.

شرایط مراقبت و نگهداری از گوجه بری :

میزان آبیاری گوجه بری : در صورت پرورش گیاه گوجی بری در مناطق با آب و هوای مرطوب، فقط زمانی که خاک خشک شد باید آن را آبیاری کرد؛ ولی در صورت وجود شرایط آب و هوایی خشک، آبدهی گیاه باید به صورت روزانه صورت گیرد. آبیاری بیش از اندازه گوجی بری باعث پوسیدگی ریشه و رشد قارچ در آن می شود و در صورتی که گیاه رطوبت کافی نداشته باشد، برگ های آن پژمرده خواهند شد.

نور مورد نیاز :

گیاه گوجی بری از جمله گیاهان آفتاب دوست است بنابراین باید روزانه ۷ الی ۸ ساعت در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد تا میوه های باکیفیت تری تولید کند

نهال گوجه سبز تو سرخ

دما مورد نیاز گوجه بری :

دمای ایده آل برای رشد این گیاه ۲۵ درجه است. گیاه گوجی در سال اول و دوم نیاز به مراقبت های بیشتری دارد و از سال سوم مقاومت آن نسبت به سرما و گرما و خشکسالی به حداکثر می رسد، برخی برای مراقبت بیشتر گیاهان گوجی بری را در سال های اول و دوم داخل گلخانه نگه داری می کنند.

خاک مناسب گوجه بری :

گیاه گوجه بری توقع چندانی ندارد ولی برای تولید محصول با کیفیت می توان خاک را با اضافه کردن کود حیوانی یا کمپوست غنی سازی کرد. بهترین PH خاک بین ۷ الی ۸ است. همچنین برای داشتن ریشه سالم، ضروری است که خاک به دقت زهکشی شود.

کود دهی و تغذیه :

گوجی بری نیاز به خاک غنی دارد، استفاده از کمپوست های آلی و کودهای حیوانی پوسیده در باغات گوجی بری توصیه می شود، می توان برای افزایش بهره بری از کودهای پتاس بالا استفاده نمود.

خواص گوجی بری خشک و تازه :

خواص گوجی بری برای لاغری :

این میوه یک چربی سوز طبیعی به شمار می رود و به دلیل فیبر بالای آن باعث کاهش وزن می شود. ۱۰۰ گرم گوجه بری تنها ۲۳ کالری دارد.

پیشگیری از دیابتکنترل سطح کلسترول خوناز بین برنده‌ی رادیکال‌های آزادحفاظت از سلامت قلبی و عروقیخواص ضد سرطانیارتقاء سلامت عمومی بدنحفاظت از سلول‌های مغزیپیشگیری از آسیب‌های کبدیمراقبت از پوست بخاطر آنتی اکسیدان بالابهبود کیفیت خواب و کاهنده اضطراببهبود قدرت بینایی

ازکدهای  تخفیف های ما در اینستاگرام استفاده کنید!

اطلاعات بیشتر
قیمت

سال باردهی

نوع تکثیر

,

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گوجه بری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com