نهال گوجه سبز ترکیه ای

نهال گوجه سبز ترکیه ای نهالستان آرتین نهال  در میان درختان میوه ی هسته دارها بیشتر از همه خاک های سنگین را تحمل می کنند. تکثیر گوجه سبزها از طریق کشت بذر و سپس پیوند یا قاشی است. می توان از روش های قلمه زدن، خوابانیدن شاخه و پاجوش نیز برای تکثیر گوجه و گوجه سبز استفاده کرد. گوجه سبز ترکیه ای دیرگل ، زودبازده ،کوتاه قد است.برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گوجه سبز ترکیه ای به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003آیدین محمد زاده        09143221260

افزودن به علاقه مندی ها
افزودن به علاقه مندی ها
توضیحات

نهال گوجه سبز ترکیه ای نهالستان آرتین نهال  در میان درختان میوه ی هسته دارها بیشتر از همه خاک های سنگین را تحمل می کنند. تکثیر گوجه سبزها از طریق کشت بذر و سپس پیوند یا قاشی است. می توان از روش های قلمه زدن، خوابانیدن شاخه و پاجوش نیز برای تکثیر گوجه و گوجه سبز استفاده کرد. گوجه سبز ترکیه ای دیرگل ، زودبازده ،کوتاه قد است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گوجه سبز ترکیه ای به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گوجه سبز ترکیه ای

نهال گوجه سبز ترکیه ای هر دو از خانواده ی Rosaceae و از جنس Prunus هستند و تشابه زیادی با هم دارند. دو گونه از میوه های هسته دارند که میوه آبدار و لذیذی دارند.نهال گوجه سبز ترکیه ای زمین های عمیق با زهکشی کامل را بیشتر می پسندند.

نهال گوجه سبز ترکیه ای در میان درختان میوه ی هسته دارها بیشتر از همه خاک های سنگین را تحمل می کنند. تکثیر گوجه سبزها از طریق کشت بذر و سپس پیوند یا قاشی است. می توان از روش های قلمه زدن، خوابانیدن شاخه و پاجوش نیز برای تکثیر گوجه و گوجه سبز استفاده کرد.از نظر مقاومت در برابر سرماى زمستانه ، مشابه سیب و آلبالو هستند. و نیازهاى سرمایى آنها بر حسب رقم با ۵۰۰ تا ۱۸۰۰ ساعت دماى کمتر از هفت درجه سانتى‌گراد برآورده مى‌شود.

این گیاهان به‌طور کلى خاک‌هاى لمونى شنى را ترجیح مى‌دهند. و خاک‌هاى سنگین و مرطوب را بهتر از دیگر میوه‌هاى هسته‌دار تحمل مى‌کنند.

 شکوفه گوجه سبز و گوجه به‌ صورت جانبى روى چوب یک‌ساله شاخه‌ هاى معمولى و سیخک‌ ها ظاهر مى‌شود. تقریباً تمام ژاپنى‌ و آمریکائى و نیمى از ارقام اروپائى خودسترون هستند. و نیاز به درختان گرده‌زا دارند. گرده‌افشانى در کلیه ارقام به‌ وسیله حشرات، مخصوصاً زنبور عسل، انجام مى‌شود.

نهال گوجه سبز ترکیه ای ، پس از هر شکل‌دهی، اکثر ارقام تا سن ۱۲ سالگى نیاز به هرس مجدد ندارند. ولى در آن سن، به‌دلیل متراکم شدن شاخساره، باید آنها را هرس کرد. ارقام ژاپنى چون چوب‌هاى آنها نرم‌تر و میوه‌هاى آنها بزرگ‌تر است به هرس شدیدترى نیازمند مى‌باشند.

درخت گوجه سبز ترکیه ای ، ازدیاد گوجه سبز و گوجه، بیشتر به طریق پیوند و تا حدودى به‌وسیله ( قلمه‌ زدن ) و ( خوابانیدن ) انجام مى‌گیرد. از ( نهال‌هاى بذری ) هلو ، زردگوجه سبز ، بادام ، خود گوجه سبز و گوجه را مى‌توان به‌عنوان پایه استفاده کرد. در آمریکا ، پایه هلو نتیجه بهترى داده و مرسوم‌تر است. استفاده از گیلاس چینى باعث ایجاد درختان پاکوتاه مى‌شود.

درخت گوجه سبز ترکیه ای بر حسب رقم و میزان رشد آن ، فاصله درختان گوجه سبز و گوجه ۵ تا ۷ متر مى‌باشد. در کشورهاى خارج توانسته‌اند در شرایط بسیار مناسب تا ۳۵ تن در هکتار محصول برداشت کنند ولى در ایران معمولاً میزان محصول از ۳ تا ۷ تن در هکتار تجاوز نمى‌کند.

درخت نهال گوجه سبز ترکیه ای را می‌تواند در ابتدا با درخت گلدانی ، درخت ریشه باز ، کاشت هسته و نیز کاشت بخشی بریده شده از درخت انجام دهید.

 تربیت نهال گوجه سبز

درخت گوجه سبز ترکیه ای ،تربیت و پرورش نهال گوجه سبز، سرگرمی مرفهی است. درست مانند دیگر گرایش‌های باغبانی ، پرورش درختان میوه بسته به گونه و تنوعشان ، روش‌های تخصصی خود را می‌طلبند . معمولاً درختان گوجه سبز را زمانی که نهال‌های ۲ ساله و نابالغ هستند به فروش می‌رسانند. بهتراست زمان انتخاب محل کاشت ، جایی از باغچه را انتخاب کنید که خاکش خوب زه کشی شده بوده و روزانه حداقل ۸ تا ۱۰ ساعت نور آفتاب دریافت کند. این مقاله دستورالعمل‌های ساده‌ای را درباره‌ی چگونگی کاشت درختان گوجه سبز در اختیارتان قرار داده، مضاف بر اینکه اطلاعات پایه و اساسی تکثیر و نگه‌داری و

تربیت نهال گوجه سبز در آن لحاظ گردیده است. در آب و هوای گرم ، درختان گوجه سبز بایستی مرتباً تا سقف ۳ سانتی متر در هفته آبیاری شوند. در تیر و مرداد ماه گوجه سبزها رسیده می‌شوند.

نهال گوجه سبز ترکیه ای ، دامنه جغرافیائى پراکندگى گوجه سبز و گوجه از سایر میوه‌هاى خزان‌دار گسترده‌تر است و گونه‌هاى مختلف آنها در سراسر نیم‌کره شمالی، به‌صورت بومی، وجود دارند. در حال حاضر، سه گونه از این میوه در تمام دنیا کشت مى‌شود. اغلب ارقام تجارتى متعلق به گروه گوجه سبزى اروپائى هستند.

خاستگاه

نهال گوجه سبز ترکیه ای، بومى جنوب شرقى اروپا بوده بیش از ۲۰۰۰ سال است که زیر کشت در آمده است و پوست صاف تنه‌اش آن را از سایر گروه‌ها مشخص مى‌سازد. گروه دوم به نام گوجه سبزى ژاپنى معروف است و در حقیقت بومى چین مى‌باشد.

مشخصات درخت گوجه سبز ترکیه ای

 • میزان باردهی درخت گوجه سبز ترکیه ای در هکتار بیش از ۳۰ تن
 • فواصل کاشت درخت گوجه سبز ترکیه ای ۴*۴
 • مشخصات نهال گوجه سبز ترکیه ای میان گل و دیرگل
 • گل دهی درخت گوجه سبز ترکیه ای با توجه به اقلیم منطقه اواخر اسفند ماه و فصل بهار
 • آبیاری درخت گوجه سبز ترکیه ای فروردین ، اردیبهشت ، خرداد هر ۱۰ روز یکبار و تیر ، مرداد ، شهریور ، مهر هر ۷ روز یکبار
 • تعداد میوه گوجه سبز ترکیه ای بر واحد کیلوگرم ۳۵ الی ۵۰ عدد
 • کوددهی درخت گوجه سبز ترکیه ای ۵ تن کود پوسیده دامی در هکتار
 • هرس درخت گوجه سبز ترکیه ای هرس فرمدهی در اواخر تابستان ، هرس باردهی در اواخر پاییز و اواخر زمستان
 • آفات و بیماریهای درخت گوجه سبز ترکیه ای عسلک ، شانکر باکتریایی از مهمترین بیماری های درخت گوجه سبز ترکیه ای محسوب میشود
 • خصوصیات درخت گوجه سبز ترکیه ای دیرگل ، کوتاه قد ، زودبازده
 • عمر اقتصادی درخت گوجه سبز ترکیه ای حداقل ۳۰ سال

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

اطلاعات بیشتر
قیمت

نوع تکثیر

,

سال باردهی

نقد وبررسی

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “نهال گوجه سبز ترکیه ای”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما:

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

 • میاندوآب ، کوی رابری 
 • 0440000000
 • 09141812003
 • artinnahal@gmail.com