میدانستید درآمد گردو با دلار رقابت میکند!

میدانستید درآمد گردو با دلار رقابت میکند!نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان.برای کسب درآمد تجاری از کاشت گردو با آرتین نهال همراه باشید.

 • همیسه تقاضا برای این محصول است.
 • هزینه های زیادی از آغاز کاشت تا برداشت ندارد(هزینه های معقول کاشت)
 •  توجه به شرایط آب و هوایی ایران بهترین گردوها در ایران تولید می‌شوند و فرصت مناسبی برای صادرات نیز است.
 • نگه داری و ارسال آن بسیار راحت است.
 • (قیمت بالای فروش)قیمت محصول گردو نسبت به بقیه‌ی میوه‌ها و خشکبار بالاتر است و انگیزه خوبی را برای تولید آن ایجاد می‌کند.

میدانستید درآمد گردو با دلار رقابت میکند!

میدانستید درآمد  کاشت گردو با دلار رقابت میکند!

زمانی که با خود فکر می‌کنید: چه نهالی را در باغ خود بکارم؟ تعداد زیادی پاسخ و انتخاب متفاوت به ذهن شما می‌رسد. از انواع مرکبات گرفته، تا درخت‌های میوه‌ی بهاره و تابستانه، تا انواع خشکبار. اما از میان همه‌ی گزینه‌ها شما نباید یکی از بهترین انتخاب‌های خوب و سود‌آور خود را فراموش کنید: نهال گردو.

قدمت درخت گردو

قدیمی ترین غذای درختی شناخته شده برای بشر، گردو (Juglans regia L.)، تاریخچه ای غنی دارد که قدمت آن به هزاران سال پیش می رسد. گردو برای اولین بار در خاورمیانه به نام “گردو ایرانی” کشت شد و به انگلستان داد و ستد شد و در آنجا برای خانواده سلطنتی نگهداری می شد.

تفنگداران دریایی تجاری انگلیسی این محصول را برای تجارت به بنادر سرتاسر جهان حمل کردند و به “انگلیسی گردو” معروف شدند. انگلستان، در واقع، هرگز گردو را به صورت تجاری پرورش نداد. امروزه تجارت آجیل همچنان یک تجارت منظم، منظم و ساختار یافته است و گردو کالیفرنیا به عنوان گردو با کیفیت برتر در جهان شناخته شده است.

درختان گردو درآمدی مضاعف دارند، به عنوان آجیل و درختانی که در حال رشد هستند و قابل برداشت هستند. اندازه برای چوب برای الوار معمولاً گردوی سیاه کاشته می شود که پرورش دهندگان آن را “درخت میراث” می نامند، زیرا حدود 30 سال طول می کشد تا به اندازه اولیه برداشت آن در حدود 16 اینچ یا بیشتر برای یک چوب روکشی برسد.

در طول مسیر، می توان پایه گردو را نازک کرد تا درآمد حاصل شود، اما بازده واقعی در هنگام برداشت حاصل می شود. اولین گردو عمدتاً برای الوارهای خود که برای ساخت مبلمان تزئینی و اسلحه ارزشمند و ارزشمند است، پرورش داده شده است.

گردو هسته اصلی یک طرح کلاسیک پولدار شدن-آهسته در غرب میانه بالا است.

مزیت‌های کاشت نهال گردو

گردو در بازار قیمت خوبی برای فروش دارد و از طرفی محصول پر‌ هزینه‌ای نیست. یعنی هزینه‌ی کمی در برداشت و جا‌به‌جایی برای شما به ارمغان می‌آورد. و این یعنی در نهایت شما با داشتن یک باغ گردو، پس از برداشت محصول پربار قطعاً سود خوبی خواهید برد.

پس به طور کلی برخی‌ مزیت‌های کاشت نهال گردو و برداشت گردو این موارد هستند:

 • وجود بازار خوب تقاضا
 • پرداخت هزینه‌ی کم در مرحل مختلف از کاشت نهال و برداشت محصول تا بهره‌ برداری
 • فروش راحت محصول
 • قابلیت انبار سازی یا ارسال راحت محصول به شهر‌ها دیگر
 • قیمت بالاتر محصول گردو نسبت به بقیه‌ی میوه‌ها و خشکبار

برای کسب درآمد در حالی که درختان گردو در حال رشد هستند، بسیاری از کاشت‌های جدید از «زراعت جنگل‌داری» استفاده می‌کنند که از کشت مضاعف درختان گردو با محصولات مرتعی برای برداشت یا چرای دام استفاده می‌کند.

درختان در ردیف هایی با فواصل وسیع، در حدود 100 درخت در هر جریب، با سایر محصولات در بین ردیف ها کاشته

می شوند. علاوه بر محصولات مرتعی، می توان از محصولات با ارزش بالا مانند تمشک یا زغال اخته استفاده کرد. برای چند سال اول، تنها درآمد حاصل از محصول کاشته شده در بین درختان است. همانطور که درختان بزرگتر می شوند، آنها به حدود 30 درخت در هر جریب تنک می شوند و چوب حاصل از تنک فروخته می شود.

در آرتین نهال ببینید:نهال انگور قرمز بی دانه

پس از چند سال، درختان گردو شروع به تولید آجیل برای برداشت می کنند. هنگامی که درختان نازک باقی مانده بالغ می شوند، آنها را برای کنده های روکش برداشت می کنند که هزاران دلار برای هر کنده به ارمغان می آورد.

ازکدهای  تخفیف های ما در اینستاگرام استفاده کنید!

گردو در زراعت جنگلداری

درختان در طول پنج یا شش سال اول خود به مدیریت کمی نیاز دارند و در این مدت میوه نمی دهند. اگر چه طیف وسیعی از بیماری ها وجود دارد که گردو ممکن است به آن مبتلا شود، اما در مجموع جدی نیستند و مزارع را به خطر نمی اندازند. دامداری خوب می تواند اکثر مشکلات را کنترل کند. جدی ترین مسئله کنترل سنجاب ها است. در مناطقی که جمعیت زیادی از سنجاب های خاکستری دارند، تولید گردو ممکن است قابل دوام نباشد.

درآمد احداث باغ گردو چقدر است؟

درآمد احداث باغ گردو را با توجه به میزان برداشت گردو محاسبه می­کنند. اگر به طور میانگین از هر هکتار ۳ تن گردو برداشت کنید با محاسبه هر کیلو گردو به قیمت ۱۳۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ از یک هکتار باغ گردو ۳۹۰ میلیون تومان میتوان درآمد داشت.

میدانستید درآمد گردو با دلار رقابت میکند!

10 کشور برتر تولید کننده گردو در جهان:

رتبه نام کشور تن
1 چین 1,782,573
2 ایران 450,398
3 ایالات متحده آمریکا 425,956
4 ترکیه 194572
5 مکزیک 110794
6 اوکراین 96397
7 هند 46923
8 شیلی 38205
9 فرانسه 36625
10 رومانی 31928

ترفند های مهم قبل از کاشت نهال گردو

هر درخت گردو چند کیلو بار می دهد؟

باردهی درخت گردو به سن درخت بستگی دارد. هر چه سن درخت بیشتر باشد میزان محصول و بار آن بیشتر می شود. اوج محصول دهی درخت گردو دهه پنجم و ششم عمر درخت است.

درخت گردو در سال اول از ۱۵ تا ۲۵ سالگی بین ۷ تا ۱۰ کیلوگرم محصول می دهد.

محصول دهی درخت گردو در دهه ۲۰ بین ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم است.

باردهی درخت گردو از دهه ۳۰ تا ۶۰ بین ۲۰ تا ۴۵ کیلوگرم است.

درخت گردوی بالغی که ۶۰ تا ۸۰ سال از عمرش میگذرد از ۱۳ تا ۵۵ کیلوگرم باردهی دارد.

درخت گردویی که از ۸۰ تا ۱۰۰ سال عمر دارد بین ۱۳ تا ۳۲ کیلوگرم است.

به خاطر داشته باشید اگر زمین حاصلخیز و خوبی داشته باشید برداشت محصول درخت گردو از ۱۰ سالگی آغاز می شود.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

 • میاندوآب ، کوی رابری 
 • 0440000000
 • 09141812003
 • artinnahal@gmail.com