نهالستان مناسب خرید نهال گردو

به گزارش  آرتین نهال  علی رغم اینکه فصل کاشت نهال به پایان رسیده است با این وجود خرید نهال از نهالستان مناسب خرید نهال گردو همچنان دغدغه برخی از کشاورزان و باغداران است . به عبارتی باغداران توانمند در حال برنامه ریزی و آمادگی برای پیش خرید نهال گردو هستند . 

اما سوالی که جواب های زیادی برای ان شنیده اید ویژگی هایی است که در هنگام خرید نهال گردو باید به آن توجه داشته باشید . شما می توانید با یک بررسی دقیق و مشاوره با کارشناسان آرتین نهال  مناسب ترین نهال را برای باغ گردو خود انتخاب کنید . خصوصا این که نهال گردو معمولا گرانتر از سایر نهال ها بوده و بازدهی آن معمولا دیرتر از سایر نهال ها مشخص می شود مشاوره خرید نهال اهمیت بیشتری می باید.

در این بخش می خواهیم برخی از موارد مهم در خرید نهال گردو را با هم  بررسی کنیم . هرچند که این موضوع به حدی گسترده است که ما مجبوریم بخشی از این مقالات را در عناوین دیگری منتشر کنیم .

برای آشنایی با انواع ارقام گردو این بخش را مطالعه کنید.

نهالستان مناسب خرید نهال گردو

شاید  در بین جست  جو های متعدد بریا موضوع مقاله به این نکته توجه زیادی نکرده باشید . فارغ از نوع زمین شما بدانید که بالاخره نهال متناسب با آن پیدا می شود . همچنین از بین ارقام متعدد با تنوع بالایی که دارند لزوم یک تحقیق گسترده پیش از کاشت لازم است .

با این حال به نظر می رسد کیفیت و سابقه عملی نهالستان می تواند بسیار مفید باشد . متاسفانه شاهد بوده ایم که برخی با صفحات مجازی  اقدام به فروش نهال می کنند . صفحاتی که به نهالستان های معتبر متصل نمی باشند و این ریسک خرید نهال به ویژه نهال گردو را به شدت افزایش می دهد.

شاید نهال هایی مثل هلو یا شلیل به دلیل عمر کم قابل ریسک می باشند اما گردو این چنین نیست.

نهال گردو خوشه ای

مطالعه بیشتر در ویکی پدیا:  نهالستان یا درختستان

پیشنهاد می کنیم در فصول  غیر کاشت نهال که نهالستان ها در حال پرورش ریشه ها می باشند با مراجعه حضوری و بررسی دقیق از نحوه فرآیند آنها آگاه شوید .

همچنین مجوز های مربوطه و خواستگاه بذر را بررسی کنید . دقت شود که نگهداری از نهال ها سالم و با آبیاری تمیز انجام شود .
نحوه نگهداری و دپو نهال ها نکته مهم دیگری است. شما با بازدید از نهالستان  می توانید  به سلامت فیزیکی و سالم بودن بدنه نهال  اطمینان پیدا کنید.
در نهایل شما یم توانید با بررسی باغ هایی که از نهالستان مد نظر شما نهال خریده اند نتیجه میدانی عملکرد نهالستان را ببینید.

نحوه پرورش درخت گردو

از نهالستان ما بازدید کنید

به عنوان نکته نهایی شما می توانید با هماهنگی قبلی از نهالستان آرتین نهال بازدید کنید . همچنین می توانید از طریق مشتریان قبلی ما در مورد کیفیت محصول ما اطمینان حاصل کنید.در همین راستا می توانید از طریق روش های ارتباطی سایت  به ویژه واتس آپ با ما در ارتباط باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو به ما پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260ما را در اینستاگرام همراهی کنید!

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com