'img-fluid') )*/ ?>

نهال آلبالو گیسی  نهالستان آرتین نهال در خاک های قلیایی و شور هم رشد مناسبی دارد. اما باید بدانید بهترین خاک برای رشد آن خاک های لومی و رسی نیز می باشد. بیشترین ترکیباتی که درون خاک این نهال باید وجود داشته باشد پتاس است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال آلبالو گیسی به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال آلبالو گیسی

یکی از انواع نهال های پاکوتاه که رشد زیادی هم دارد نهال آلبالو گیسی؛ می باشد. خواستگاه اصلی این نهال کشور مجارستان است. که در کشورهای دیگر هم طرفداران زیادی دارد .و افراد زیادی اقدام به کاشت آنها می نمایند. رنگ میوه این نهال قرمز است. و طعم بسیار عالی و بی نظیری دارد. به طور معمول این نهال را هرس نمی کنند. مگر اینکه شاخه ای از آن بیمار باشد و یا شکسته گردد.

شما بعد از اینکه نهال را بکارید یک سال دیگر می تواند میوه آن را مشاهده کنید. یکی از نکات مهمی که در مورد این نهال وجود دارد این است که هرچه عمرش بیشتر می شود میوه دهی آن هم کمتر می گردد. شما محصول آلبالو گیسی؛ را باید زمانی برداشت کنید که به طور کامل رسیده باشد. برداشت آن هم به طور معمول با دست می باشد. این نهال برای رشد نیاز به ویژگی های خاصی دارد که در ادامه آنها را بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

 ویژگی های نهال آلبالو گیسی:

هر یک از انواع نهال ها بر اساس ویژگی هایی که دارند باید شرایطی برای رشدشان فراهl شود. تا در آن شرایط بهترین میوه دهی را داشته باشند. نهال البالو گیسی؛ هم برای رشد به شرایط و ویژگی های خاصی نیاز دارد که آنها عبارت می باشند از :

ویژگی های مربوط به خاک نهال:

یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که نهال آلبالو های گیسی؛ دارد این است که در خاک های قلیایی و شور هم رشد مناسبی دارد. اما باید بدانید بهترین خاک برای رشد آن خاک های لومی و رسی نیز می باشد. بیشترین ترکیباتی که درون خاک این نهال باید وجود داشته باشد پتاس است. در واقع باید بدانید پتاس یکی از مهمترین نیازهای نهال برای میوه دهی به شمار می رود.

ازت هم از دیگر مواد معدنی می باشد که نهال برای رشد به آن نیاز دارد. و از سرما خوردگی آن جلوگیری می کند. اگر خاک مورد نظر شما این مواد معدنی را ندارد .بهتر است زمان کوددهی بهترین نمونه ها را برای آن انتخاب کنید. در این زمینه افرادی که تخصص بیشتری دارند. و در این زمینه آگاهی لازم را به دست آورده اند می توانند بهترین کود را به شما ارائه دهند. رشد ریشه آن 5 متر می باشد. و به همین دلیل باید خاک آن را تا حد زیادی بکنید.

ویژگی های مربوط به شرایط محیطی آلبالو گیسی:

نهال آلبالو گیسی؛ از دیگر ویژگی هایی که باید داشته باشد این است که سرمای آن را تامین کنید. البته که باید بدانید تابستان های خشک و خنک هم برای رشد نهال بسیار مناسب است. به همین دلیل در این مناطق هم می توانید البالو گیسی، را بکارید. مقاومت به سرمای این نهال زیاد است و مانند نهال سیب می تواند سرما را تحمل کند. مقاومت این نهال به گرما و سرما زیاد است. به همین دلیل شما در هر منطقه ای که مایل باشید می توانید نهال را بکارید.

اما دقت داشته باشید که آن را در مناطق خیلی گرم نمی توانید بکارید. چرا که گرما به میوه آن آسیب وارد می سازد . به همین دلیل میوه آن به خوبی رشد نمی کند. ریشه نهال آلبالو گیسی، در برابر خاکی که رطوبت زیادی دارد نسبت به نهال گیلاس از خود مقاومت بیشتری نشان می دهد. شما زمان خرید نهال می توانید از متخصصان در مورد شرایط کاشت هر سوالی که داشته باشید بپرسید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

ویژگی های مربوط به آبیاری نهال البالو گیسی:

از دیگر ویژگی هایی که نهال آلبالو گیسی، دارد نیاز آبیاری آن می باشد که باید به آن اهمیت بسیار زیادی دهید. زمانی که سطح خاک این نهال خشک شود بهترین زمان آبیاری آن است و به همین دلیل شما هم بهتر است تنها در این زمان نهال را آبیاری کنید. در فصل تابستان شما هفته ای دو بار بهتر است نهال را آبیاری کنید، البته این سیستم آبیاری برای نهال هایی است که تازه کاشته اید. آن دسته از نهال هایی که رشد زیادی داشته اند را دیگر نیازی نیست دو بار در هفته آبیاری نمایید، آنها در هفته به یکبار آبیاری نیاز دارند.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com