'img-fluid') )*/ ?>

نهال انجیر رونو نهالستان آرتین نهال گیاهی است با رشد کم است.  باردهی متوسط ،تاج گسترده  و جوانه انتهابی تیز و کشیده است .

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال انجیر رونو به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال انجیر رونو

نهال انجیر رونو گیاهی است با رشد کم است.  باردهی متوسط ،تاج گسترده  و جوانه انتهابی تیز و کشیده است . طرز قرار گرفتن جوانه انتهایی نسبت به شاخه راست می باشد. جوانه انتهایی مخروی به قطر 4/5-6 میلی متراست.

برگ ها متوسط به طول 12-15 ساننتی متر سه مخروطی به قطر 45-6 میلی متر است.


اندازه میوه متوسط به طول کمتر از 28 میلی متر تقریبا سفید رنگ است .  گوشت میوه  به رنگ زرد لیموبی پالپ به رنگ قرمز روشن و قشرده و متراکم است.

بر خلاف سایر میوه های انجیر خیلی کشیده و میله ای می باشد.  میوه تازه خوری  آبدار و شیرین و زود رس است.
حنبه تازه خوری دارد میزان قند 20 درصد است.  مردم محلی جهت دفع کرمک روده خوردن آن را قبل از صبحانه مفید می دانند.

خواص انجیر

انجیر به‌عنوان میوه‌ای که هم خوشمزه است و هم مغذی، قرن‌هاست که در سراسر جهان محبوب است. مطالعات اخیر درباره‌ی خواص انجیر نشان داده‌اند که انجیر در درمان بسیاری از مشکلات پزشکی، از دیابت گرفته تا اگزما، مفید است.

 آنتی‌اکسیدان قوی

یکی از خواص انجیر برای سلامتی، دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌های مختلف است. ازآنجاکه اکسیداسیون تقریبا بر تمام دستگاه‌های بدن تأثیر می‌گذارد، آسیب ناشی از آن با بسیاری از بیماری‌ها، پیری و سرطان مرتبط دانسته شده است. انواع انجیر به‌عنوان یکی از خوراکی های سرشار از آنتی اکسیدان به پیشگیری از بروز این مشکلات کمک می‌کند.

برخی از انواع انجیرها نسبت به بقیه، آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری دارند اما اکثر آنها غنی از پلی فنول هستند که به مبارزه با استرس اکسیداتیو کمک می‌کنند. این تقویت‌کننده‌های طبیعی سلامت در میوه، برگ‌ها، پالپ و پوست انجیر وجود دارند. همچنین مطالعات نشان داده‌اند انجیرهایی که به روش‌های صحیح خشک کردن میوه ها خشک شده‌اند، ترکیبات فنولی بیشتری دارند و میزان فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی آنها نسبت به انجیر تازه یا نیمه‌خشک‌ بیشتر است.

نهال انجیر

احتمالا به همین دلیل است که انواع انجیر همیشه مورد توجه بوده‌ است؛ انجیر خشک به‌راحتی نگهداری می‌شود و برای مواقعی که به میوه‌های تازه دسترسی نداریم مثلا هنگام سفرهای طولانی، بسیار مناسب است.

 خواص ضدسرطانی

انجیرها در طب سنتی شهرت زیادی دارند و به‌عنوان درمان طبیعی بسیاری از مشکلات سلامتی ازجمله سرطان‌ها به‌کار می‌روند. برای مثال نتایج مطالعه‌ای که در دانشگاه داروسازی چین انجام شد، نشان می‌دهد که برخی از عناصر موجود در انجیر برای انواع مختلف سلول‌های سرطانی انسان سمی است.

اگرچه به تحقیقات بیشتری در این‌باره نیاز است اما با وجود یافته‌هایی که تاکنون به‌دست آمده، نظریه‌هایی وجود دارد که محققان را به کشف اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه‌ی مبارزه‌ی ترکیبات بیواکتیو انجیر با بیماری‌های مختلف تشویق می‌کند.

 درمان بیماری‌های رایج

هزاران سال است که انجیرها برای درمان بیماری‌های رایج متعدد به‌کار می‌روند. بیش از ۴۰ بیماری مرتبط با دستگاه‌های گوارشی، غدد درون‌ریز،تناسلی و تنفسی با میوه‌ی انجیر، عصاره‌ و ترکیبات درخت آن درمان شده‌اند.

مطالعات نشان داده‌اند که انجیرها در درمان کم‌خونی، سرطان، دیابت، جذام، بیماری های کبد، فلج، بیماری‌های پوستی، زخم معده، عفونت‌های دستگاه ادراری و گوارشی مؤثرند. درخت انجیر و میوه‌ی آن در ساخت داروهای جدید نیز لحاظ می‌شوند و محققان امیدوارند که همچنان مصارف دارویی جدیدی برای این گیاه پیدا کنند.

 

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com