نهال انجیر کلسته نهالستان آرتین نهال در سال پنجم کاشت به توجیه اقتصادی می رسد .  عملکرد انجیر کلسته اصلاح شده در هر هکتار در حدود ۲۰ تن گزارش گردیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال انجیر کلسته به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال انجیر کلسته

نهال انجیر کلسته از ارقام انجیر پیوندی است. این انجیر از انواع نهال انجیر اصلاح شده و پر محصول است. که از سال اول کاشت به بار مینشیند. در ایران در دهه هفتاد به بازار نهال ایران توسط مرکز تحقیقاتی و پژوهشی اصلاح بذر و نهال و سازمان جهاد کشاورزی معرفی گردید.

نهال انجیر کلسته ژنوتیپ با استفاده از مقاوم ترین و دیرگل ترین نهال های انجیر است.  این نهال توجه به شرایط اقلیمی مناسب و نگهداری بهینه از سال اول کاشت به بارآوری محصول میرسد. شایان ذکر است باغداران انجیر میبایست کلیه محصولات را در سال اول کاشت نهال از درخت انجیر جدا نمایند. زیرا عدم توجه به این مهم باعث عدم رشد نهال انجیر پیوندی در سال اول خواهد بود.

انجیر اصلاح شده ی کلسته مقاومت بسیار عالی نسبت به آفات و بیماریهای انجیر دارد. و از طرفی محصول تولید گردیده از این درخت انجیر تجاری و بازار پسند می باشد.

نهال انجیر کلسته مقاوم به سرما نسبت به ارقام انجیر سنتی و ایرانی از ارتفاع خیلی کمتری دارد. این محصول بدلیل کلسته بودن انجیر مورد توجه کلیه باغداران انجیر میباشد. از طرفی این مزیت باعث گردیده که هزینه های برداشت محصول انجیر بصورت چشمگیری تقلیل یابد.

 انجیر زودبازده در سال پنجم کاشت به توجیه اقتصادی می رسد .  عملکرد انجیر کلسته اصلاح شده در هر هکتار در حدود ۲۰ تن گزارش گردیده است.


فاصله ی کاشت

فاصله ی کاشت درخت انجیر کلسته در زمینهای باشیب ملایم و مناطق بادگیر بصورت ۴*۴ و ۵*۴ متر کاشت می گردد. شایان ذکر است در اراضی مسطح این فاصله بصورت ۶*۵ و ۵*۵ متر کاشت می گردد.

گرده افشان مناسب انجیر کلسته در باغات انجیر بصورت کاشت هر ۱۰ اصله نهال انجیر کلسته یک اصله گرده افشان مناسب از ارقام نهال انجیر کاشت می گردد.

زمان کوددهی درخت انجیر کلسته پیوندی از اواسط پاییز لغایت اواخر زمستان قابل اجراست. و میزان کوددهی انجیر کلسته در هر هکتار ۵ تن کود پوسیده دامی تعیین می گردد.


میزان آبیاری درخت انجیر کلسته در فصول مختلف سال و شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است.بهینه آنست که به ازای هر روز از فصول بهار دو لیتر و برای فصل های تابستان در ازای هر روز ۳ لیتر آب در نظر گرفته شود.

میزان باردهی درخت انجیر کلسته در هر هکتار و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است. ولیکن در ازای حدود ۵۰۰ اصله درخت انجیر در هکتار عملکردی بیش از ۲۵ تن را داراست.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com