'img-fluid') )*/ ?>

نهال انگور رد گلوب نهالستان آرتین نهال حبه هایی درشت قرمز رنگی دارد که پوست آن ها نازک بوده و مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی دارند. مزه میوه انگور ردگلوب بسیار شیرین و آبدار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال انگور رد گلوب به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال انگور رد گلوب

در سال 1985 در آمریکا به جهانیان؛ انگور ردگلوب؛ معرفی شده و در مساحت زیادی از زمین های کشاورزی کالیفرنیای آمریکا، استرالیا و شیلی کشت می شود. نهال انگور رد گلوب؛ در ایران از اجناس وارداتی به حساب می آید. انگور ردگلوب جزء انگورهای دانه دار به شمار می رود هرچند بدون دانه آن نیز وجود دارد. اما این را بدانید که در نوع بدون دانه آن نیز یک هسته کوچک وجود دارد که در مقابل دانه های درشت آن قابل چشم پوشی است.

این انگور حبه هایی درشت قرمز رنگی دارد که پوست آن ها نازک بوده و مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی دارند. مزه میوه انگور ردگلوب بسیار شیرین و آبدار است. وزن هر حبه آن بین 10 تا 14 گرم است که بسیار درشت می باشد. خوشه این انگور بزرگ و زیبا می باشد. نهال انگور رد گلوب بیشتر در مناطقی که فصل گرم طولانی دارند قابل کاشت است در این مناطق نهال ها را در فضای باز می کارند اما در سایر مناطق می توان آن ها را درون گلخانه ها بکارید.

موارد استفاده انگور ردگلوب:

این نوع انگور را معمولا به صورت تازه مصرف می کنند. اما می توان آن را خشک کرد و به صورت کشمش استفاده کرد. از انگور ردگلوب می توان آب انگور درست کرد و در تابستان گرم استفاده کرد. همچنین می توانید از دانه های آن داخل فریزر گذاشته و پس از یخ شدن برای تزیین درون آب یا شربت استفاده کنید و بخورید. یکی دیگر از مصارف انگور  تهیه آبغوره از آن می باشد.

آبیاری و کودهی نهال انگور ردگلوب:

مقدار آبی که یک درخت انگور رد گلوب نیاز دارد در مناطق سردسیر با تابستان های گرم تقریبا 500 میلی لیتر می باشد. اما در مناطق بسیار گرم این مقدار به 1400 میلی لیتر می رسد. به طور کلی بر حسب منطقه کاشت انگور، این درخت بین 5تا 6 هزار متر مکعب آب برای هر هکتار در سال نیاز دارد. وقتی بعد از کاشت نهال انگور رد گلوب را آبیاری می کنید باید تا عمق 1.5 متری خاک، آب نفوذ کند. آبیاری نهال انگور باید هر 20 روز یکبار انجام شود. بهترین روش برای آبیاری درختان انگور به صورت قطره ای است. در بعضی مناطق کشور که تابستان گرمی دارند از آبیاری مصنوعی هم برای نهال های انگور استفاده می کنند.

استفاده از کودهای فسفر و پتاسیم برای رد گلوب بسته به آزمایش خاک و برگ می باشد. اما معمولا سالانه به مقداری از این دو نوع کود نیاز دارند. استفاده از کودهای منیزیم و کلسیم کاربرد بیشتری در تاکستان ها دارند و معمولا سالیانه استفاده می شوند. استفاده از کودهای دامی نیز به صورت سالیانه برای تغذیه درختان انگور مورد نیاز است.

این کار برای اصلاح ساختمان خاک و فعال کردن میکرو ارگانیسم ها نقش بسیار مهمی دارد. از اوره نیز معمولا برای کوددهی باغ های انگور استفاده می شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که زیاده روی کردن در کودهای ازته می تواند روی رشد درخت انگور اثرات منفی بگذارد. این اثرات منفی شامل رشد بیش از حد گیاه بوده و در نتیجه میزان محصول کاهش می یابد.

خاک های اسیدی یا دارای نمک، مناسب کاشت درخت انگور رد گلوب نمی باشند. خاک مناسب برای رشد انگور، باید سبک و شنی باشد که آب را به راحتی از خود عبور دهد. همچنین این خاک باید مقداری آهک نیز داشته باشد. چیزهایی که روی مقدار محصول درخت انگور اثرگذار هستند شامل کود شیمیایی، هوموس، شخم زدن، آبیاری و زهکشی زمین می باشد. همچنین پس از به بار نشستن درخت با سمپاشی و هرس های درست و به موقع می توان مقدار محصول را افزایش داد. رنگ خاک زمینی که درخت انگور در آن کاشته می شود هر چه تیره تر باشد بهتر است چون نور خورشید را بیشتر جذب می کند.

نحوه تکثیر انگور رد گلوب :

درخت انگور ردگلوب گیاهی بسیار قدیمی می باشد. انگور درختچه ای بالا رونده است و به کمک پیچک های خود از موانع و درختان کنار خود بالا می رود. بلندی این درخت بین 10 تا 15 متر است. مهمترین محصولاتی که از درخت انگور بدست می آید عبارتند از انگور مجلسی، آب انگور، کشمش، سرکه و شیره انگور.

یک روش تکثیر درخت انگور قلمه زدن می باشد که معمولا در فصل پاییز انجام می شود. برای این کار از شاخه های جوان استفاده می شود، که شاخه دوساله نیز داشته باشند. قلمه هایی به طول 60 تا 80 سانتی متر برش می زنند. سپس در زیر ماسه های نرم، مرطوب و نسبتا سرد تا فصل بهار نگهداری می کنند. در فصل بهار و زمانی که برای درخت کاری مناسب است ابتدا نهال را به مدت 48 ساعت در داخل آب قرار می دهند به طوری که کاملا در آب فرو رود. بعد از گذشت این زمان انگور ردگلوب را می کارند.

خواباندن انگور

روش دیگر تکثیر درخت انگور خواباندن شاخه ها می باشد. در این روش شاخه های بلند یکساله را در فصل پاییز زیر خاک می خوابانند. سپس به آن فرصت ریشه زنی می دهند. برای انجام این روش باید قوی ترین شاخه های یکساله را انتخاب کرد. این روش بهترین نتیجه را برای تکثیر خواهد داد و همچنین زودتر به ثمر می نشیند. روش پیوند نیز برای تکثیر درخت انگور وجود دارد. روش پیوند نیز در فصل پاییز انجام می شود. در این فصل درخت انگور پیر را از نزدیکی خاک قطع می کنند و روی آن شکافی ایجاد می کنند و یک جوانه انگور خوب را در شکاف می گذارند. این عمل را برای نهال انگور ردگلوب نیز می توان انجام داد.

در باغ های بزرگ معمولا فاصله بین های انگور رد گلوب را 120 تا 150 سانتی متر می گیرند و آن ها را روی یک سیم هایی می بندند. بهترین زمان برای کاشت نهال انگور رد گلوب اوایل فصل بهار قبل از باز شدن جوانه ها می باشد. در این زمان نهال ها طوری کاشته می شوند که حداقل دو جوانه آن داخل خاک باشد اما حدودا 5 سانتی متر سر آن ها از خاک بیرون باشد. چاله ها را با خاک و کود پر کرده و کاملا فشار می دهند. سپس به مقدار زیاد آبیاری می کنند. در نظر داشته باشید که کود را همه ساله باید به نهال انگور ردگلوب داد.

هرس کردن نهال انگور رد گلوب

زمانیکه شاخه های درخت نهال انگور ردگلوب بیش از حد بلند می شوند، ریشه ها نمی توانند مواد غذایی را به ساقه های بلند برساند، بنابراین درختان را سالیانه هرس می کنند تا از بلند شدن بیش از حد درخت انگور شوند. هرس های درخت انگور شامل هرس پاییزی، هرس اصلی، هرس فرم دادن و هرس برگ ها می باشند.

هرس پاییزی بلافاصله پس از برداشت محصول انجام می گیرد. در این زمان شاخه هایی را که میوه داده اند کوتاه می کنند. مهمترین هرس برای درخت انگور هرس اصلی می باشد. بهترین زمان برای انجام این کار معمولا آذر، دی و بهمن می باشد.

در این هرس حداکثر 8 جوانه را روی آن مقدار از تنه درخت که امسال رشد کرده باقی می گذارند و بقیه را قطع می کنند. برای شاخه های جانبی هم همین کار را انجام می دهند. در بهار فقط همین جوانه های نهال انگور رد گلوب باقیمانده رشد کرده و ثمر می دهند. هرس فرم دادن برای نهال هایی انجام می شود که تازه کاشته شده اند. این کار فقط در سال های اول و دوم کاشتشان انجام می شود.

برای این کار در فصل بهار برای نهال انگور رد گلوب فقط 3 جوانه باقی می گذارند. پس از اینکه طول یکی از شاخه های جوانه ها به 20 سانتی متر رسید آن را به عنوان تنه اصلی در نظر گرفته و شاخه های دیگر را از ته می زنند. در صورت نیاز سال بعد نیز شاخه های جانبی را که کمتر از 50 سانتی متر رشد کرده اند را قطع می کنند تا تنه اصلی بهتر رشد کند. در این صورت درختان انگور به ارتفاع 1.5 تا 2 متر می رسند.

همچنین در اینجا بیشتر بخوانید : ویکی پدیا 

هرس برگها بعد از خرید نهال انگور ردگلوب کوتاه قد انجام می شود:

در اواخر بهار برگ هایی که مانع تابش مستقیم نور آفتاب به خوشه های قسمت میانی درخت انگور رد گلوب می شود را هرس می کنند. این کار را معمولا با دست انجام می دهند. این هرس در درختانی انجام می شود که میوه هایشان خورده می شود.

زمانیکه خوشه ها با چشم دیده می شوند یعنی در اردیبهشت ماه، باید نهال انگور رد گلوب که خوشه های زیادی دارند و این مقدار با قدرت درخت تناسب ندارد، هرس شوند. باید تعدادی از خوشه ها را چید تا بقیه خوشه ها از نظر مواد غذایی کمبود نداشته باشند و در نهایت محصول مرغوبی داشته باشیم.

برای سرعت بخشیدن به رسیدن انگورها و خوشه های دیر رس باید برگ های اضافه روی خوشه ها که مانع رسیدن نور خورشید و گرما به آن ها می شود را بچینید. این برگ ها باید اول مرداد چیده شوند.

زمانی که خوشه را می چینید باید آن ها را از محل چسبیده شدن به درخت جدا کنید. برای بهتر انجام شدن این کار از قیچی استفاده کنید تا انگور ها له نشوند. فقط باید خوشه هایی را که کامل رسیده اند بچینید و چیدن خوشه های نارس را به وقت های بعدی موکول کنید. محصول برخی از درختان انگور در یک زمان نمی رسند و چیدن آن ها را در 3 یا 4 نوبت باید انجام داد.

این کار بیشتر به نفع باغبان می باشد، زیرا زمان زمان زیادی برای کار خواهد داشت به کارگران کمتری نیاز دارد. مهمتر از همه اینکه پس از چیدن مقداری از محصول شیره درخت صرف رشد انگور های باقیمانده روی درخت می شود.

نکات مهم در خرید نهال انگور رد گلوب و شرایط کاشت آن

انگورها یکی از میوه هایی هستند که تنوع و تفاوت زیادی از نظر طعم، رنگ، اندازه، نحوه کاشت و … دارند. خرید نهال انگور رد گلوب به عنوان یکی از نهال های پرطرفدار مورد توجه قرار می گیرد. این نهال بسیار خوش و آب رنگ و خوش طعم می باشد.

خرید نهال انگور ردگلوب در دسته انگورهای قرمز قرار می گیرد. این انگور از نظر اندازه بزرگ می باشد و بسیار گوشتی نیز هست. این انگور را با نام انگور تیبل نیز می شناسند. یعنی محل قرارگیری این انگور روی میز می باشد.

این موضوع نشان می دهد که خرید نهال انگور ردگلوب به عنوان یکی از انگورهای تزیینی مد نظر قرار می گیرد. در واقع حضور این انگور بر روی میزها به عنوان تزیین باعث نام گذاری آن با نام انگور تیبل شده است.

خرید نهال انگور رد گلوب بیشتر برای کاشت گلخانه ای مورد توجه است. چون نیاز به دوره رشد بیشتری دارد. در نواحی دره ای و رودخانه ای با آب و هوای گرم بهتر رشد می کند.

 

دستور العمل های لازم جهت خرید انگور رد گلوب:

اگر گمان می کنید در زمان خرید نهال انگور رد گلوب نیز باید دستور العمل های مشابه دیگر انگورها داشته باشید، سخت در اشتباه هستید.

کاشت ردگلوب بیشتر از نهال های اروپایی انجام می گیرد. منشأ این نهال به سرزمین های بین دریای خزر و دریای سیاه در آسیای صغیر مربوط می شود. این انگور بسیار باسابقه بوده و سابقه طولانی مدتش به 2440 سال پیش از میلاد بر می گردد.

خرید نهال انگور رد گلوب می تواند در نوع بدون هسته یا با هسته باشد. در واقع این انگورها نیز تنوع و تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

شرایط کاشت نهال انگور ردگلوب :

اگر می خواهید از خرید نهال انگور رد گلوب بهره مند شوید، محیطی بدون سایه را برای کاشت آن در نظر بگیرید. این نهال باید در آفتاب کامل قرار داشته باشد. در واقع زمانی که نهال ها در سایه کاشته می شوند، مستعد بیماری ها و درگیر شدن با آفات خواهند بود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید کاشت نهال انگور ردگلوب در سایه باعث تولید محصول کمتر خواهد شد.

خرید نهال انگور رد گلوب به عنوان یکی از نهال هایی با عمر طولانی مورد توجه می باشد. این نهال می تواند عمری برابر با 100 سال و حتی بیشتر داشته باشد اما باید به این موضوع اشاره کرد که میزان عمر محصول دهی این درخت بین 25 تا 50 سال قرار دارد.

نحوه کاشت نهال انگور رد گلوب :

توجه داشته باشید که زمان کاشت نهال انگور رد گلوب قبل از بیداری نهال می باشد. برای کاشت مقداری کود حیوانی پیر یا کمپوست را مورد استفاده قرار دهید و با خاک مخلوط نمایید.

در هنگام خرید نهال انگور ردگلوب به خاک آن نیز توجه کنید. خاک این نهال اگر در نوع ماسه ای است، باید مقداری رس و کمپوست به آن اضافه شود. در واقع خاک ماسه ای  به تنهایی برای این نهال مناسب نیست. چون رطوبت را نگه داری نخواهد کرد. زمانی که این ماسه با رس و کمپوست همراه گردد، می تواند جاذب خوبی برای رطوبت باشد و شرایط رشد نهال انگور را فراهم آورد.

کود دهی نیز یکی از موارد مهم انگور ردگلوب می باشد.این نهال دوران رشد خود را در همان ابتدای بهار آغاز می نماید. بنابراین در همین دوران کود دهی را برای نهال مورد توجه قرار دهید.

در حین خرید نهال انگور رد گلوب توجه داشته باشید که کود دانه ای NPK نباید به مدت 6 تا هشت هفته بعد از جوانه زنی نهال انگور ردگلوب مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع این کود را می توانید بعد از این 2 ماه برای انگور مورد استفاده قرار دهید.wikihow

اقدامات بعد از خرید نهال انگور رد گلوب

بعد از خرید نهال انگور رد گلوب به شرایط کاشت و پرورش آن توجه کنید. ساده ترین و راحت ترین روش برای کاشت این نهال، بهره مندی از قلمه می باشد. این قلمه ها باید در اواخر زمستان از نهال انگور جدا و مورد بهره برداری قرار بگیرند. در واقع در چنین شرایطی نهال در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. بنابراین قلمه هایش نیز مقاوم و مناسب خواهند بود.

برای بهره مندی از قلمه نکات مهمی را مد نظر بگیرید. توجه داشته باشید که این قلمه ها باید در فصل قبلی رشد کرده باشند و از هر نظر تازه باشند. وجود چنین شرایطی در خرید نهال انگور رد گلوب اهمیت دارد. چون شانس رشد نهال و قلمه را بالا می برد. برای تهیه این قلمه طول سی سانتی متری را مد نظر بگیرید. این قلمه منتخب باید حدود پنج تا 7 جوانه به همراه داشته باشد. قطر قلمه ها نیز باید حدود شش تا 12 میلی متر باشد.

برای جدا کردن و بریدن قلمه آخرین جوانه روی قلمه را مد نظر داشته باشید. این برش در زیر این جوانه انجام می گیرد. در سمت دیگر نیز، قلمه به فاصله 2 تا 5 سانتی متر بیشتر از جوانه بالا جدا می گردد.

مزیت های خرید نهال انگور رد گلوب

خرید نهال انگور ردگلوب مزیت های زیادی را برای شما به دنبال دارد. از جمله اینکه قلمه های آن به سرعت ریشه می گیرند و برای ریشه دار کردن آن نیاز به استفاده از پودرهای ریشه زایی نیست.

در ادامه نیز قلمه های منتخب خود را در خاک با کیفیت و مناسب قرار دهید. این خاک باید مرطوب باشد. در این کاشت حدود سه چهارم نهال انگور در زیر خاک و تنها یک سوم آن بر روی خاک قرار می گیرد.

در هنگام کاشت نهال انگور ردگلوب به پرورش صحیح این نهال فکر کنید. این نهال اگر به خوبی پرورش داده می شود، می تواند محصول با کیفیت و پرفروشی را برای شما به همراه داشته باشد و سود زیادی از این طریق عایدتان کند.

توجه داشته باشید که انگور رد گلوب باید رشد زیادی را برای آن فراهم آوریم. این رشد در سال اول حیات نهال بعد از کاشته شدن اهمیت زیادی دارد. بنابراین سعی کنید این شرایط رشد را به شکل عالی و فوق العاده برای نهال ایجاد نمایید. رشد عالی نهال سبب یک سیستم ریشه ای قوی خواهد شد.

آبیاری نهال انگور رد گلوب

توجه داشته باشید که آبیاری نیز یکی از پارامترهای مهم در خرید نهال انگور ردگلوب می باشد. شما باید همواره این نکته را مد نظر قرار دهید که نوع آب و هوای محل کاشت انگور بر روی آبیاری نهال بسیار تاثیر گذار می باشد.

نکات آبیاری در خرید نهال انگور رد گلوب

اگر خرید نهال انگور رد گلوب را برای کاشت خانگی مورد توجه قرار دهید، این نهال را از ابتدای ماه آبان تا آخر ماه اسفند مدام آبیاری نمایید. برای اینکه در فصول گرم از هدر رفت رطوبت در خاک جلوگیری کنید، بهتر است از مقداری مالچ بر روی نواحی اطراف انگور ردگلوب بهره مند شوید. توجه داشته باشید که در حین آبیاری نهال انگور رد گلوب بهتر است آب را از شاخ و برگ ها دور نگه دارید. در این صورت احتمال آفت زدگی درخت را نیز کاهش خواهید داد.

در ماه های تابستانی خطر از دست رفتن رطوبت بسیار است. بنابراین نکات حفظ رطوبت خاک را رعایت نمایید.

کود دهی نهال انگور ردگلوب

توجه داشته باشید کودهایی که برای نهال انگور رد گلوب توصیه می شود، دارای عناصر معدنی کمیاب هستند. بنابراین برای تامین مواد مغذی این کودها بهتر است همواره نوع غنی آن ها را مورد استفاده قرار دهید. نکته مهم دیگر اینکه می توانید از کود دانه ای NPK برای رشد انگور ردگلوب استفاده نمایید. این کود باید در هر فصل حدود 500 گرم برای درخت استفاده شود.

اگر درخت در نزدیکی زمان جوانه زنی قرار دارد، میزان کود دهی را به 350 گرم برسانید و دیگر کود دهی را تا چهار هفته بعد متوقف نمایید. در ادامه بعد از گذشت چهار هفته، از 150 گرم کود برای نهال بهره مند شوید. تمامی این نکات در هنگام کاشت نهال های انگور رد گلوب اهمیت دارد و باید حتماً مورد توجه قرار گیرد.

هرس نهال انگور رد گلوب :

هرس می تواند در انتهای ماه شهریور باشد. البته شما می توانید هرس نهال انگور ردگلوب را بعد از زرد شدن برگ ها انجام دهید. در مکان هایی که هوا سرد نیست، این هرس در ماه مرداد یا انتهای تیر انجام می شود.

هرس نهال انگور رد گلوب به گونه ای انجام می شود که بتوان از هر درخت تاک حدود 6 تا 12 قلمه به دست آورد و هر کدام از این قلمه ها نیز دارای 8 تا 16 جوانه باشند. به طور کلی اندازه شاخه ها بعد از هرس از 75 سانتی متر بیشتر نیست.

بیماری ها و آفات نهال انگور رد گلوب :

کپک پودری یکی از آفاتی است که در نهال انگور ردگلوب حائز اهمیت می باشد. اگر هنگام مقابله با این آفات در میانه شهریور یا اواخر فصل پاییز قرار دارید، از گوگرد برای نابودی کپک پودری استفاده کنید اما اگر دمای هوا حدود 30 درجه سانتی گراد یا بیشتر است، به جای بهره مندی از گوگرد از اسپری های حاوی بی کربنات سودا بهره مند گردید.

کپک داونی انگور رد گلوب :

یک نوع بیماری است که در نهال انگور ردگلوب دیده می شود. این بیماری ابتدا در برگ های فوقانی با نقاط زرد رنگ دیده می شود و آن گاه رشد می یابد و بزرگ می گردد. اکسی کلراید مس یک اقدام موثر در پیشگیری از این بیماری است.

کنه های دسته ای نهال انگور رد گلوب :

از جمله آفاتی است که در هنگام انتخاب نهال انگور رد گلوب باید مراقب آن باشید. این کنه با چشم دیده نمی شود. چون اندازه کوچکی دارد.

شمایل انگور ردگلوب :

انگور ردگلوب؛ یکی از انواع ارقام نهال انگور خارجی می باشد که با دانه هایی نسبتا بزرگ ، زیبایی بسیاری زیادی را به دنبال خوب کشانده است .

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com