'img-fluid') )*/ ?>

نهال انگور شاهانی  نهالستان آرتین نهال دارای حبه قرمز تیره می باشد که درون آن دانه های به نسبت درشتی وجود دارد. درخت انگور شاهانی، از جمله نهال هایی می باشد که در کشور ایران طرفداران زیادی دارد. و به همین دلیل افراد زیادی آن را خریداری می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال انگور شاهانی به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال انگور شاهانی

شما برای پرورش انگور شاهانی، باید به خوبی با ویژگی های این نهال انگور شاهانی، آشنایی داشته باشید تا بهترین نمونه آن را خریداری کنید. انگور شاهانی، دارای حبه قرمز تیره می باشد که درون آن دانه های به نسبت درشتی وجود دارد. درخت انگور شاهانی، از جمله نهال هایی می باشد که در کشور ایران طرفداران زیادی دارد. و به همین دلیل افراد زیادی آن را خریداری می کنند. و در باغ خود می کارند. ارقام انگور بسیار متنوع می باشد. و یکی از این ارقام نوع شاهانی، است که کشاورزان زیادی آن را می کارند.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که انگور شاهانی، دارد تازه خوری آن می باشد. بسیاری از کشاورزانی که در صنایع تبدیل فعالیت می کنن. باید بهترین نهال انگور شاهانی، را خریداری کرده و اقدام به کاشت آن نمایند. بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که تنها در برخی از مناطق خاص می توانند این انگور را کشت نمایند. ولی در واقع باید بدانید انگور شاهانی، در هر منطقه ای کاشته می شود.

آفات مهم انگور شاهانی و تکثیر شاهانی:

هر یک از انواع نهال هایی که شما می کارید امکان دارد دچار آفات متنوعی شوند .که شما باید به خوبی بتوانید آنها را کنترل کنید. آن دسته از کشاورزانی که می خواهند یکی از بهترین نهال ها را برای احداث باغ انتخاب کنند. باید بدانند که انگور  های شاهانی یکی از بهترین نهال هایی می باشد که می توانند خریداری کنند. شما به وسیله پیوند و یا قلمه می توانید نهال این انگور را تکثیر نمایید. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید. و نمی دانید آن را چگونه بکارید بهتر است در ادامه همراه ما باشید.

از جمله مهمترین آفاتی که نهال انگور شاهانی، می زند آفت کرم خوشه خوار می باشد. این آفت در اوایل بهار زده می شود که جوانه های گل دهنده را در بر می گیرد ، بیشتر اوقات روی آنها را به وسیله تارهایی می پوشاند که برای انگور شاهانی، ضرر دارند. زمانی که این آفت رشد زیادی داشته باشد امکان دارد که جوانه ها و گل ها را خشک کند، در نهایت هم موجب ریزش آنها می گردد.

در واقع باید بدانید کرم خوشه خوار از جوانه های شاخه انگور تغذیه می کند. به همین دلیل آنها را بعد از مدتی به طور کلی نابود می سازد. برخی از لاروهای نسل دوم که در اوایل تابستان روی انگور شاهانی، زده می شوند از غوره شاخه تغذیه می کنند. و بعد از آن هم از انگورهای رسیده تغذیه می نمایند. به طور کلی وجود کرم خوشه روی درخت انگور شاهانی، بسیار ضرر دارد که باید با استفاده از سموم خاصی آنها از بین بروند.

شرایط اب و هوایی لازم جهت احداث باغ انگور شانی:

کشاورزان برای کاشت و احداث باغ انگور شاهانی، باید با شرایط آن آشنایی داشته باشند که این شرایط عبارت است از :

یکی از مهمترین نکاتی که زمان کاشت انگور شا هانی، شاهانی باید به آن دقت داشته باشید. توجه کردن به آب و هوا می باشد. این نهال انگور شاهانی، با بیشتر آب و هواهای مختلف سازگاری دارد. و می تواند رشد خوبی داشته باشد. در واقع باید بدانید واریته های شاهانی، در برابر سرمای زمستان مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. و چندان به آن سرما اهمیت نمی دهند. ولی یکی از نکاتی که برای این گیاه اهمیت دارد بهار و تابستان گرم می باشد. بادهای شدیدی که پیش از سرما وجود دارد امکان دارد به انگور صدمه بزند.

آبیاری درخت انگور :

هرچه که هوای منطقه گرمتر باشد نهال های انگور شاهانی، کاشته شده به آب بیشتری نیاز دارد. بنابراین برای اینکه سیستم آبیاری باغ انگور را تنظیم کنید. باید به آب و هوای آن منطقه توجه داشته باشید. ریشه این نهال در خاک عمق زیادی دارد. و به همین دلیل باید آب زیادی به آن بدهید ت.ا رشد مناسبی داشته باشد. نوع خاک را پیش از کاشت نهال به خوبی مورد بررسی قرار داده تا بهترین خاک را برای آن انتخاب کنید. خاک های رسی و سنگین، خاک های سبک، خاک های شنی و … برای پرورش این انگور شاهانی، مناسب می باشد. تنها باید به نحوه آبیاری این خاک ها توجه زیادی داشته باشید.

 

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com