نهال انگور مکیاج،مسافری از ژاپن

برای آشنایی کامل با نهال انگور مکیاج ،مسافری از ژاپن با ما در این مقاله آرتین نهال همراه باشید.اگر به دنبال کاشت و پرورش انگور تجاری و مدل جهانی هستید؟اگر یک انگور مقاوم به سرما،بیماری و آفات هستید؟اگر کاشت انگور با سود تجاری و صادراتی هستید؟پیشنهاد ما به شما خرید نهال انگور مکیاج میباشد.

 

کارشناسان آرتین نهال، صمیمی و آگاه آماده کمک به شما در رفع تمامی نیازهای شما  برای رسیدن به درآمد تجاری بالا میباشد.

برای خرید نهال انگور مکیاج،از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


انگور یکی از میوه های رایجی است که می توانید در هر کجای دنیا پیدا کنید. مطمئناً بسیاری از ما آنها را خورده ایم.
اما آیا انگورهایی با شکل عجیب و غریب خورده اید؟

انگور مکیاج با شکل مستطیلی و رنگ مایل به قرمز در نوک، شبیه انگشتان با ناخن های خوش رنگ  است.

مانیکور انگشتی (Manicure Finger) که به معنای “انگشت مانیکور شده” است – در خارج از کشور بسیار محبوب است و در سال های اخیر در کشور ما، انواع زیبایی از انگورهای سفره که از سرزمین طلوع خورشید سرچشمه می گیرد. نام خود را به خاطر توت های سبز مایل به طلایی دراز با رنگدانه های قرمز در نوک آن گرفته است که در واقع شبیه ناخن هایی با مانیکور است.

تاریخچه نهال انگور مکیاج

این انگور که در سال 1988 ظاهر شد، نژادی از دو انگور اروپایی است: Unicorn و Baladi No.2. از سال 1984 توسط موسسه تحقیقات انگور Uehara در استان یاماناشی پرورش داده شد.

برای به دست آوردن آن، محققان ژاپنی در سال 1984 دو گونه محلی Unicorn و Baladi را تلاقی کردند. با کاشت بذرهای هیبریدی، در سال 1988 قهرمان ما را از تعداد کل نهال ها دقیقاً به دلیل اثر تزئینی خود انتخاب کردند که پس از اولین بار دهی باعث شگفتی پرورش دهندگان شد.

به لطف این جذابیت بصری، تنوع به سرعت در سراسر کشورهای آسیای شرقی گسترش یافت و زمانی که در چین بود، از آنجا راهپیمایی پیروزمندانه خود را در سراسر جهان آغاز کرد. در دهه 2000، این فرم به کشور ما نیز راه یافت و علاقه به آن به حدی بود که شراب کاران آماده پرداخت مبالغ بسیار زیادی برای نهال های گرامی هستند.

انگور انگشتی مانیکور دارای مقدار مناسب اسیدیته (تخمین زده شده در هر لیتر 6.1 گرم) و شیرینی (حدود 17.5٪ محتوای قند) است. با تفاله سفت و آبدار که در میان سایر انگورهای ژاپن نیز محبوبیت دارد.می توانید آنها را به طور کامل بدون لایه برداری از پوست بخورید. اگر آن را به اندازه کافی خوب بجوید، دانه ها را نیز می توان خورد.

بهترین فصل کاشت نهال انگور مکیاج ابتدای اسفند تا اواخر اردیبهشت میباشد.

نهال انگور مکیاج،مسافری از ژاپن


مقاوم به سرما،بیماری و آفات

باغبانانی که قصد دارند این رقم را در آینده پرورش دهند به مقاومت آن در برابر بیماری های رایج انگور علاقه مند هستند. مانیکور انگشتی گیاهی مقاوم در برابر بیماری ها است که دارای سیستم ایمنی قوی است. این نوع انگور هرگز دچار لکه خاکستری یا آنتراکنوز نمی شود. اگر به طور دوره ای با ترکیبات قارچ کش درمان شود، هرگز با چیزی بیمار نمی شود.

نهال انگور مکیاج،مسافری از ژاپن

از نظر مقاومت درخت انگور در برابر یخبندان های زمستانی و همچنین مقاومت در برابر بیماری های قارچی رایج، با ظرافت خاصی متمایز می شود. تا دمای -42 درجه را میتواند متحمل شود.علاوه بر این،  با شروع به تشکیل خوشه ها، صاحبان خود را با شاخص های عملکرد بسیار متوسط ​​در سال های اول به طرز ناخوشایندی شگفت زده می کند.

دسته های انگور مانیکور می توانند به اندازه های بسیار قابل توجهی به طول 30 تا 35 سانتی متر و وزن تا یک و نیم کیلوگرم برسند، با این حال، شرط اصلی برای این امر انباشته شدن حجم زیادی از چوب چند ساله توسط بوته است که فقط به دست می آید.

در بزرگسالی. برس های اولین برداشت، که فقط در سال سوم – چهارم پس از کاشت ظاهر می شوند، نسبتا کوچک هستند – وزن آنها 300 – 500 گرم است، میوه های درشت و سپس هر سال رشد می کنند.

نهال انگور مکیاج،مسافری از ژاپن یک ساله و پیوندی می باشد که از سال دوم (سال آینده) آغاز به باردهی خواهد کرد و تا ۲۵ سال هم می توانید هر ساله از انگور های بسیار خاص و لاکچری آن بهره مند شوید.

وزن متوسط ​​یک انگور 12 تا 14 گرم است که برخی به 20 گرم می رسد. رنگ، همانطور که قبلا ذکر شد، بسیار اصلی است – از طلایی به قرمز در نوک. در عین حال، پس از رسیدن کامل، کل توت می تواند یک رنگ کاملا قرمز با لبه تیره تر به دست آورد. پالپ میوه کاملاً متراکم و گوشتی است ، برخی از پرورش دهندگان حتی هنگام جویدن به ترد بودن آن توجه می کنند. طعم دلپذیر، هماهنگ، بدون تفاوت های ظریف در عطر و طعم پس از آن است.

کاشت نهال انگور مکیاج

نهال انگور مکیاج،مسافری از ژاپن  با مراقبت مناسب رشد می کند، قادر به تولید محصول قابل توجهی است که بیش از حد برای مصرف مستقیم کافی است. در این صورت می توان از مازاد انگور برای کنسرو کردن، تهیه کمپوت، کنسرو، مربا و سایر مواد غذایی زمستانی که طعم و رنگ فوق العاده ای دارند، استفاده کرد که در دوران کمبود ویتامین ها و عناصر میکروبی بسیار مفید خواهد بود.

تا زمان رسیدن میوه، رقم ژاپنی متعلق به نیمه فصل است که برداشت آن در جنوب کشور ما از اواسط شهریور آغاز می شود. از لحظه بیدار شدن چشم ها تا شروع رسیدگی قابل جابجایی توت ها، 130 – 140 روز می گذرد و مجموع دمای فعال مورد نیاز 2700 – 2800 درجه سانتیگراد است.

 

عملکرد رقم نسبتاً کند رشد می کند، اما در نهایت می تواند به مقادیر بسیار قابل توجهی برسد. از یک بوته بالغ و به خوبی توسعه یافته، می توان تا 15 تا 20 کیلوگرم انگور دریافت کرد.به عبارتی از هر درخت انگور مکیاج 60کیلو گرم انگور میتوان برداشت کرد.

نهال انگور مکیاج


نهالستان آرتین نهال با مجوز رسمی از سازمان بذر و نهال کشور  و تحت نظارت وزارت جهاد کشاورزی با هدف توسعه کاشت انگور  فعالیت میکند . فروشگاه اینترنتی آرتین نهال امکان خرید انواع نهال انگور  ازجمله خرید نهال انگور مکیاج و ارسال به  سراسر ایران را دارد.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com