'img-fluid') )*/ ?>

نهال بادام فراستار نهالستان آرتین نهال این نهال مانند بسیاری از نهال های بادام بومی ایران نیست و اصل این درخت فرانسه است. این درخت از سال دوم به هرس احتیاج دارد و مهمترین نکته این درخت باروری متوسط ​​است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال بادام فراستار به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال بادام فراستار

نهال بادام فراستار کلون (R-۸۰۰) نهال بادام فراستار کلون (R-800) رقم بسیار تجاری است. برای شکوفه دادن خیلی دیر است.

پوست سخت وزن هر میوه گرم 4 گرم است. شاخه ها و برگ های کم. پربار نوبت های اولیه واردات نهال بادام فراستار با قدرت زیادی از فرانسه می آید.

نمای خارجی درخت بادام با چند برگ تزئین شده است. یکی از ویژگی های این بادام ها کشیده ، پهن بودن و داشتن عطر و طعم دلپذیر است. عملکرد این محصول کند است و محصول دیر به دست می آید. قیمت نهال بادام نسبتاً مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است. نهال های بادام ظرفیت تولید یخبندان بالایی دارند.

این واریته به بیماری های Fusicocum و Tallor حساس است اما تا حدودی در برابر Monilia مقاوم است. نسبت دانه های بادام به پوسته 30٪ است. مغز بادام فراستار کمی کشیده ، صاف و پهن است.

عصاره این درخت بادام معطر است. وزن میوه 4.1 گرم است. قیمت نهال بادام در این تعداد با بهترین نهال بادام برابر است. از مهمترین ویژگیهای این نهالهای بادام می توان به مقاومت بالا ، برگ کم ، میزان باردهی کم و پتانسیل تولید بالا اشاره کرد.

این نهال مانند بسیاری از نهال های بادام بومی ایران نیست و اصل این درخت فرانسه است. این درخت از سال دوم به هرس احتیاج دارد و مهمترین نکته این درخت باروری متوسط ​​است.

مصرف بادام

بادام شیرین مصرف خوراکی دارد؛ اما از نوع تلخ آن روغن تهیه می‌کنند که معمولا به‌عنوان چاشنی در غذا استفاده می‌شود. معمولا بادام به‌صورت خام مصرف می‌شود، اما می‌توان از آن در سالاد و سایر غذاها استفاده کرد. شیربادام نوشیدنیِ لذیذ و جایگزین خوبی برای شیر گاو است. می‌توانید مستقیم و با معده‌ی خالی از بادام استفاده کنید؛ مصرف بادام با معده‌ی خالی می‌تواند میزان و سرعت جذب مواد مغذی آن را در بدن افزایش دهد. همچنین می‌توانید شب‌ها بادام را در آب خیس کنید و صبح روز بعد آن را بخورید. خلال بادام هم به‌عنوان یک چاشنی فوق‌العاده در بعضی از غذاها استفاده می‌شود.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com