نهال به اصفهان

نهال به اصفهان نهالستان آرتین نهال دارای میوه گرد تا کمی کشیده می باشد . بازار پسندی وعمر انبارداری و مقاومت به اتشک بالاتری به نسبت دیگر ارقام دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال به اصفهان به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال به اصفهان

نهال به اصفهان درختی است با عمر طولانی که به 50 سال می رسد . این درخت بوم ایران و ترکمنستان است .

ارتفاع کمی دارد وحداکثر ارتفاع آن به 5 متر می رسد و در 4 تا 5 سالگی تولید میوه می کند .

درخت به به صورت وحشی در برخی منطقه های کشور مانند استان گیلان و استان گلستان به صورت پراکنده وجود دارد .

میوه انواع رقم های وحشی کوچک هستند و زمان رسیدن انها با هم متفاوت است .

درخت به قابل کشت در مناطق معتدل سردسیر و گرم سیر می باشد و نیاز سرمایی ان به نسبت دیگر دانه داران کمتر است .


نیاز سرمایی ان 100 تا 450 ساعت زیر منفی 7 درجه سانتی گراد است . درخت به به دلیل دیر باز شدن شکوفه های آن از سرمای دیر رس بهاره در امان است .

از مهم ترین ارقام انتخابی برای مصرف به می توان رقم های گورتون – به ترش اذربایحان و به اصفهان را نام برد.

به اصفهان دارای میوه گرد تا کمی کشیده می باشد . بازار پسندی وعمر انبارداری و مقاومت به اتشک بالاتری به نسبت دیگر ارقام دارد .

خاک مناسب نهال به اصفهان:

درخت به در خاک های آهکی مبتلا به زردی خواهد شد چون عدم جذب آهن اتفاق می افتد واین اتفاق در خاک های خیلی سنگین و بدون زهکش هم بوجود می آید . نهال به اصفهان نسبت به سایر دانه داران مانند سیب و گلابی تا حدودی به خشکی مقاومت نشان می دهد . خاکهای نیمه سنگین رسی و نیمه سنگین شنی برای درختان به ایده ال هستند .

زمان برداشت به :

میوه به از اول مهر تا اواخر آبان قابل برداشت است و تقریبا اخرین میوه ای است که در میان میوه های سرد سیری می رسد .هنگامی که رنگ میوه زرد طلایی شد زمان برداشت آن است.

آفات و بیماریهای به :

از مهم ترین آفات آن کرم به است که در طول فصل رشد چندین بار تولید مثل میکند .از رایج ترین بیماریها پوسیدگی سفید ریشه و آتشک است . بیماری آتشک در مناطقی که اوایل بهار دما بالا و رطوبت مناسب است خسارت این بیماری بیشتر می گردد.

روش کاشت نهال به اصفهان :

برای کاشت نهال به اصفهان ابتدا گودالی ایجاد نمایید سپس آب فراوانی به گلدان بدهید و تلاش کنید که گلدان را بیرون آورید با حجمی ازخاک اما اگر مجبور شدید گلدان را پاره کرده  و نهال را با خاک گلدان مستقیماً در گودال قرار دهید و اطراف آن را پر از خاک بستر کنید. خاک را فشار داده را هوا به ریشه ها نخورد سپس گیاه را آبیاری کنید.

نکته مهم :

لطفا قبل از کاشت نهال به اصفهان انتهای گیاه رو با یک قارچ کش غیر سیستمیک  مانند مانکوزب یا کاپتان آغشته کرده تا احتمال انتقال آلودگی از بستر به گیاه کاهش یابد.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com