'img-fluid') )*/ ?>

..نهال توت بدون استخوان نهالستان آرتین نهال معمولا در سال پنجم شروع به میوه دادن می کند و بعد از گذشت چند سال میوه دادن آن به حداکثر خود میرسد و تا چندین سال به همین شیوه باقی می ماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال توت بدون استخوان به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال توت بدون استخوان

نهال توت بدون استخوان را از تیره توت سانان به شمار می آورند.  که تقریبا ده تا شانزده گونه می‌باشد که هر کدام خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارند.  ایران را در دسته بزرگترین کشور تولیدکننده انواع توت در جهان به حساب می آورند. انواع گونه های توت ها به دلیل تنوع رنگ آن بوده که باعث تنوع در خواص آن نیز شده است. توت از میوه های سرشار آنتی اکسیدان می باشد.

توت یکی از قدیمی ترین درخت ها می باشد که قدمتی تاریخی دارد. و در بیشتر کشور های جهان قدمتی بیشتر از دویست، سیصد سال دارد. درخت توت پوست زرد مایل به نارنجی دارد این رنگ بیشتر در نهال در خت توت بارز است. توت از جمله درخت های مقاوم و کم نیاز است .که در بیشتر مناطق با هر نوع آب و هوایی امکان رشد دارد ارتفاع درخت توت را تا 25 متر نیز بیان کرده اند.


در طب سنتی مخصوصا طب سنتی چین از میوه درختان توت برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت و  کم خونی استفاده می کردند. از توت برای تهیه آب میوه،خشک کردن،مربا،دسر،ژله استفاده می کنند .جالب است بدانید در طب سنتی چینی  برگ درخت توت نیز کاربرد دارد.

ارقام نهال توت :

از انواع گونه های نهال های توت می توان به،نهال توت بدون استخوان اشاره نمود که محصولی بسیار پر بار می باشد. و از درختان مقاوم به شمار می آید این درخت در زمان رشد شاخ و برگ فراوانی در می آورد. توت بدون استخوان هم مانند دیگر انواع توت ها منبعی غنی از فیبر و قند طبیعی می باشد.  اگر در حد متعادل مصرف شود برای افراد دیابتی نیز مفید است. بهترین نوع مصرف توت  طبیعی و خام آن می باشد.

بر اساس مطالعاتی که صورت گرفته انواع توت ها و همچنین میوه ی نهال توت بدون استخوان به دلیل داشتن رزوراترول به افزایش طول عمر افراد کمک می کند. در طب سنتی از توت به عنوان یک عامل مفید در تصفیه خون کمک می گیرند زیرا به تمیز کردن خون کمک می کند. توت بدون استخوان به دلیل داشتن آهن از میوه های خوش طعم و مناسب برای کم خونی می باشد .

https://artinnahal.ir/%d9%86%d9%87%d8%a7%d9%84-%d8%aa%d9%88%d8%aa-%d8%b3%d9%81%db%8c%d8%af-%d9%87%d8%b1%d8%a7%d8%aa/

زمان مناسب کاشت و برداشت نهال توت بدون استخوان :

همانطور که اشاره شد درختان توت مقاومت بالایی دارند. اما این به این معنا نیست که سرما موجب آسیب ندیدن درخت توت می شود بلکه توصیه می شود در هنگام خرید حتما میزان سرمای منطقه خود را در نظر بگیرید. سرمای زیاد موجب آسیب دیدن ریشه ها مخصوصا نهالی که تازه کاشته شده خواهد شد. نهال درخت توت بدون استخوان هم مانند دیگر انواع توت ها از درختان نور پسند می باشد که تابش نور به تقویت و رشد مطلوب آن کمک می کند.

کاشت  :

بعد از مشخص نمودن زمین مناسب برای کاشت نهال توت بدون استخوان باید گودال هایی با عمق مناسب حفر نمود. توجه داشته باشید فاصله بین دو نهال را به خوبی رعایت کنید. زیرا درخت توت در زمان رشد شاخ و برگ فراوانی در می آورد،غالبا فاصله مفید تا 3 متر می باشد.

خاک های آهکی برای رشد درخت توت مناسب است. بعد از کاشت نوبت به آبیاری درخت توت می رسد. درخت توت برای رشد مناسب نیاز به آب دارد.


اگر در منطقه پر باران کاشته می شوند آبیاری مصنوعی نیاز به آب را برطرف می کند در غیر این صورت نهال توت بدون استخوان در سال های اول کاشت هر هفته یک یا دو بار به آبیاری نیاز دارد و با بالا رفتن سن درخت معمولا نیاز به آب نیز برای او کمتر می شود .

بهترین فصل برای کاشت نهال توت بدون استخوان پاییز یا بهار می باشد که بستگی به شرایط اقلیمی منطقه دارد.

برداشت :

درخت توت بدون استخوان معمولا در سال پنجم شروع به میوه دادن می کند و بعد از گذشت چند سال میوه دادن آن به حداکثر خود میرسد و تا چندین سال به همین شیوه باقی می ماند. زمان مناسب برداشت محصول موقعی می باشد که میوه کاملا رسیده و حالت براق دارد و به راحتی از شاخه جدا می شود. زمان برداشت میوه توت هم با شرایط جوی منطقه متناسب است. میزان بار میوه نهال توت بدون استخوان در هر سال به ازای هر درخت 80 تا 100 کیلو می باشد به همین منظور آن را در دسته درختانی قرار داده اند که صرفه اقتصادی مطلوبی دارد.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com